Težave z grafično (GeForce 8500 GT)

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Na omenjeno grafično ne morem namestiti gonilnikov. Poiskal sem trojne različne driverje na netu (tudi iz njihove strani) in probal tiste iz CDja, ampak še vedno v Device Managerju kaže unknow device ali nekaj podobnega (rumeni klicaj). Resolucija je 640x... in samo 16 barv ali nekaj podobnega. Čez celi ekran pa so navpične črtkane črte. Te črte se vidijo tudi, še preden se windowsi naložijo... torej pri zagonu računalnika. Tako da verjamem, da je grafična šla po gobe (monitor je sigurno brezhiben).
Zanima me, če je kakšna možnost, da preverim, ali je grafična sigurno zanič?
In še nekaj. Računalnik je bil kupljen v BigBangu in so rekli, da garancije več ni, je pa star leto in pol (lastnik računalnika garancijskega lista ne najde več). Imajo tam garancijo na komponente ali na celotne kište? Ker kolikor sem zasledil, imajo GeForce grafične 2 leti garancije?

Hvala za odgovore,
lp
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

V kolikor je računalnik kupljen kot komplet (škatla) je garancija nanj dve leti. Ena varianta je, da pogledaš serijsko številko in najdeš dobro dušo v Bigbangu, da ti pogleda prek tega, kdaj je bilo prodano. Potem pa na podlagi tega uveljavljaš garancijo.

Nekaj me zanima: si se kaj igral oziroma zakaj si potreboval nove gonilnike?
Je stvar najprej zajebavala ali si se prej kaj igral z gonilniki?

Pa še to: meni je tv crknil po enem mesecu. Imel je enake težave kot tvoj monitor (črte).

lp
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Računalnik je od kolega in mislim, da je našel račun, ne pa garancijskega lista. V BigBangu pa so mu rekli, da je garancija samo eno leto. Računalnik pa je star sigurno manj kot dve leti. Si prepričan, da imajo v BigBangu na komplet dve leti?

Gonilnike sem rabil, ker je on računalnik formatiral in mu potem ni uspelo usposobiti grafične kartice, pa je prinesel meni.

Glede monitorja: nanj sem priklopil drugi računalnik in teh črt ni bilo, tako da je z njim vse v redu. Ravno zato sem skoraj prepričan, da je grafična kartica zanič.

Hvala za odgovor,
lp
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Dve leti. Saj že proizvajalec da dve leti. Kaj se pa grejo. Te nategnit na suho?

Če se je zgodilo kot si opisal, grafična ni fuč.

lp
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Ne vem kaj se grejo. Nisem bil zraven, ko so mu to rekli. Ampak če je res dve leti, ne vem, kako si sploh upajo kaj takšnega reči.

Kaj pa je po tvojem mnenju narobe, če ni grafična fuč? In kaj se da storiti?
Hvala in lep pozdrav.
 

Tony_Soprano

Alter Mafia
7. jun 2008
1.405
0
36
Možno, da je grafična zanič (serija 8xxx je bila z serijsko napako ane
frown-1.gif
), si jo probal všteknit v drug računalnik?
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Nisem probal, ker nimam trenutno nobenega računalnika na voljo. Bom probal čez vikend. Ravno zato me je zanimalo, če je še kakšna druga možnost, če to preverim kar s tem računalnikom?

Sem pa zdaj še enkrat preveril, kaj so mu rekli. In sicer pravijo, da ima večina komponent 2 leti garancije, samo grafična in še nekaj pa imata 1 leto. Zato pravijo, da garancije ne more uveljavljat. Kakšna ideja?

Lp
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Meni je tudi čudno
smile-1.gif

Še posebej glede na vse ostale GeForce grafične, ki imajo 2 leti. Se da kje preverit ta garancija?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Še enkrat: Sestavljeni računalniki imajo dve leti garancije na celotno vsebino. Malo bo treba zaropotati v trgovini in zagroziti z inšpekcijo.

Rešitev problema? Priklop na drug pc. Vendar tudi tu potrebuješ gonilnike. Napiši mi katera grafična je (točen naziv). Bom ti jaz našel pravilne in delujoče gonilnike. Ali ima graf. lasten ventilatorček?

lp
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Na garancijskem listu piše 2 leti na računalniško opremo in je prodajalec baje rekel, da je to za miško, tipkovnico itd... za vse v kišti pa bi moral bit posebej garancijski list in je klical nekaj v Ljubljano, kjer so mu rekli, da je sigurno samo 1 leto garancije.
Verjetno je fant bil nov in ni imel pojma
sprasujem se.gif

Računalnik dobim nazaj komaj v petek zaradi razdalje, tako da bom vedel kaj več povedat takrat. Mislim da je to prava kišta: PCX Calisto 2, kar verjetno pomeni, da je grafična GIGABYTE NV 8500GT 256MB.
Zdi se mi čudno, ker sem probal instalirat driverje iz original CDja, ki ga je dobil zraven, pa ni šlo.
Če ima lasten ventilator, ti lahko povem komaj v petek. Če ti je, te bi prosil, če boš poiskal gonilnike in bom potem v petek probal z njimi, preden nesem računalnik nazaj in se tam malo zderem glede garancije
smile-1.gif


Lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.191
1.367
113
Mislim da je bila 1leto garancija na celo mašino. Vsaj kolikor gledam danes nima nobena pcx mašina pri BB več kot leto garancije.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Bom ti našel, ni pene. Meni (po nepotrebnem igranju in nalaganju) ni originalni cd od grafične nič pomagal. Kar nekaj je sral z resolucijo in nastavitvami. Pa sem se zajebaval, najdel nove (update) pa je bilo no go. Nakar mi rata z nekimi vmesnimi gonilniki. In evo, deluje kot urca.

Kar se garancije tiče: če je BB prešaltal na eno leto garancije, bo prodal bore malo kišt. Vsi (velika večina) daje enotno garancijo na kišto dve leti. (Recimo na disk imaš drugače tri.)

Pa tudi BB dobi računalnike npr. od PCX , kateri daje v svoji trgovini na kišto dve leti garancije.

lp
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Najlepša hvala za gonilnike že vnaprej.
Za garancijo pa se res bojim, da je eno leto... ker tudi tukaj piše tako.

Hvala in lep pozdrav
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Driverji za matično? Lahko malo razložiš?
Sem pa načeloma vse driverje za matično posnel kar iz original CDja, tako da mislim, da so vsi.
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Zdaj sem spet dobil računalnik in sem še enkrat na novo naložil vse gonilnike. Težava ostaja enaka. Grafična je Gigabyte GeForce 8500GT 256MB (GV-NX85T256H). Ko namestim gonilnike, zazna grafično ampak zraven v Device Manager naredi tisti rumeni klical in piše v Device status: This device cannot start. (Code 10). Zraven pa sta še v Other Devices pod rumenim vprašajem in klicajem Multimedia Controller in Multimedia Video Controller, ki ju ne morem namestit s katerimi koli gonilniki.

Kakšna ideja od tistih, ki menite, da grafična ni fuč?

Lp
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Ne. Ima to kakšno vezo?

Edit: Sem probal zdaj tudi tako in ni nič pomagalo.
 
Nazadnje urejeno: