Tezava z racunalnikom na routerju

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Imam nerazlozljive probleme z omrezjem - npr. Wifi ima internet, racunalnki povezani s kabli pa ne.

imam router ASUS WL500 G in ko je prisel k hisi nov Sony Vaio so se zacele tezave, da je mrezo dol metalo za vse racunalnike.

Potem sem dal Sonyja na utp kabel in izklopil WiFi na njem in sedaj njemu mreza dol pade (povezava zgolj lokalna), medtem ko ostali racunalniki normalno wirelesajo. Ce medtem ko Sony dela (in ima povezavo z internetom) na UTP priklopim kak drug racunalnik, se Soniju povezava podre, drug racunalnik pa vcasih dela, vcasih ne dela. Potem vcasih Sony dobi povezavo, vcasih ga je treba restartat, vcasih je treba restartat router. Ce Sony ni prizgan, naceloma vec racunalnikov na enkrat preko UTPja dela in ima povezavo z internetom.

Sem mislil da je problem v IPjih in sem na routerju dal Soniju svoj IP.

- Ali je lahko problem IPv6 - da se tam kaj stepe med seboj.
- Ce pogledam v Soniju ipconfig, mi kaze poleg etherneta se neko tuneliranje, kaj to pomeni?

- Kaksen nasvetu
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
IPv6 nisem nasatvljal, ampak ga vista sama ima sama po sebi.

Imamo odgovor na težave!
grin1.gif


Sicer pa, a za kakšne viruse si testiralo tole problematično mašino? Ker ugibam, na njej teče polno nesnae ki zabaše promet in router in vse potem crkne.

Za kaj več diagnostike bi bilo potrebno pa opravit par pingov med sabo, ker na pamet ti lahko tu svetujemo samo splošne stvari!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Imaš na ruterju zadnji firmmware?
Si ga kaj friziral? (vse nastavitve, ki niso default)
Lahko tudi probaš kaki drugi firmware (DD-WRT, Tomato, OpenWRT)