Težava z mrežno na prenosniku!?

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Na prenosniku (HP 6820s) je nameščen WinXP. Prenosnik je star manj kot en mesec! Težave imam z mrežno na LAN priključku saj ne morem vzpostaviti, da bi delala mreža preko LAN-a. Vse ostalo dela OK tudi WLAN. Nameščen je software iz HP-jeve strani za vse dodatke, ki jih ima. Sem probal zagnati tudi brez vseh teh programov! Na prenosniku sem vpisal vse nastavitve za statični IP (IP, masko, GW, DNS, workgroup) in, ko priključim kabel ugotovi, da je connected vendar mreža ne dela. Probal sem tudi na domači mreži s statičnem IP-jem in se prav tako poveže vendar mreža ne dela. Z avtomatskimi nastavitvami nekaj sekund išče kater IP bo dobil vendar po določenem času javi, da ima omejeno povezljivost ali pa, da nima povezave. Mrežna kartica se pinga. Ko je priključen na LAN tudi pogosto blokira premikanje miškinega kazalca kot, da bi bil polno obremenjen!
Da bi izločil težave Xp-ji sem zagnal Live verzijo Linux na katerem naj bi mreža delovala brez nastavitev vendar prav tako ne dela.

Sedaj pa bi prosil za kakšen predlog kaj še lahko naredim predno gre v pet. na servis, ker sumim okvaro na mrežni kartici. Nimam več drugih idej!
confused-1.gif
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
V bistvu si sprobal skoraj vse.....A imaš router na mreži? DHCP vključen? Si probal izključit Firewall od WinXP?
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Si brez težav nadgradil BIOS? Lahko pingaš sebe ali ostale? Imaš DHCP ali fiksne IP-je? Ti na trenutke zaustavlja miškin kazalec!? Imaš nastavitve OK? Kaj dela in kaj ne!?