Sortiranje datotek po datumu&zaporedno preimenovan

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
50
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Zdravo,

iščem program, ki bi znal poimenovati datoteke po datumu posnetja ali jih na nek drug način sortirat in potem zaporedno poimenovat.

Potrebujem za poimenovanje fotografij iz več fotoaparatov. Npr. z več fotoaparati slikam iste dogodke/potovanja, potem pa imam težave pri prikazovanju, ker mi vse naprave prikazujejo po imenih.

Tako, da bi rad, bi se zadeva nekako poimenovala po datumu posnetja, npr. 2009_10_12_XXXX


Prosim za kake ideje,

LP, Matjaž
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Total Commander - http://www.ghisler.com/.

Izbereš datoteke v mapi (plus na numerični tipkovnici in Enter), v meniju izbereš Files - Multi-Rename Tool in nastaviš željeno preimenovanje (npr. v tvojem primeru za "Rename mask" vpišeš "[Y]_[M]_[D]_[C]" desno pa nastaviš na koliko cifer želiš (Digits: 4).

Če daš naprimer "[YMD]_[hms]" boš imel imena datotek z datumom in uro - minuto - sekundo nastanka datoteke.

Spodaj vidiš levo staro ime, desno novo ime datoteke. Ko si zadovoljen, izbereš "Start!".

Za prikazovanje z več fotoaparatov jaz uporabljam časovno sortiranje mape, tako da si slike lepo sledijo ne glede na ime. V Picasi klikneš na mapo z desnim gumbom in izbereš Vsebino mape razvrsti glede na ... Datum. Prej pa seveda preveri, da je datum in ura na fotoaparatih pravilna.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
50
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Hvala!

Čeprav opažam, da mi je datoteke poimenoval po datumu kopiranja na računalnik in ne po datumu nastanka.

Imaš kako idejo, kako pobrat podatke za preimenovanje iz EXIF ?
To bi mi prišlo prav tam, kjer ni Picase, npr. v DVD-playerjih, TV-jih, delanju fotoknjig, ipd.


Hvala!!!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vrjetno pa že imaš inštaliran microsoft office picture manager, ki tudi zna vse to;)