Sony KDL40EX500 vs. LG 42LD750

Car

POSTman
4. avg 2007
8.472
1.527
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ogromno sem že prebral raznih ocen LCD-jev, v ožjem izboru sta se našla LG . V glavnem, imeti mora brezžično povezavo, USB, ki bere tudi filme, velik toliko, da ga normalno gledam iz 3 metrov...
Pri LG-ju nisem siguren, da ima internet (tudi prodajalec mi ni znal povedati), ker ima napisano wirelles a/v?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.472
1.527
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ja, tudi ok, ampak ne vem če imajo v Mercator tehniki, kjer bom robo kupil. Saj veš, pika kartica, na obroke...
smirk-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Pri sonyju dobiš boljšo, kvalitetnejšo, pravilnejši prikaz HD vsebin BREZ senc, torej za gledat.
Pri korejcu dobiš več gadgetov, slika je pa v srednjem rangu .
na kratko, vendar točno !
smile-1.gif

lp
 
22. jul 2007
13.322
1.605
113
124
pa tudi bolj user friendly je sony-menij, govorim za starejše modele sony serija w ter lg serija h novejših ne poznamLPWWY
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.472
1.527
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
V glavnem, odločil sem se in kupil Sony-ja. Seveda je na začetku nekaj težav... Mi lahko kdo naprimer pove, kje najdem menuje, kot sem jih imel prej pri Ciscotu, tu pa jih ne najdem, kot so naprimer igrice ( sicer jih ne rabim, ampak zanima me vseeno), video na zahtevo (sicer ne dela še, ampak vseeno...) in podobno...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.472
1.527
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Prvo povej katero serijo si kupil ?
Jah, tole, ki je v naslovu...
Odličen TV, kljub kritikam glede povezave z internetom, ki sem jih slišal in prebral tukaj, sem presenečen, kako dobro to deluje, sicer sem zaenkrat preizkusil le npr. Youtube, ko bom kaj več, povem. Pa tudi povezava z računalnikom je super, brez problemov na TV-ju gledam slike in poslušam glasbo z računalnika. Ostaja pa vprašanje, ki sem ga zastavil zgoraj+ to, da so mi na Telemachu in tudi njihov tehnik, ki je prišel na "obisk" rekli, da moram po izklopu Ciscota in vstavitvi modula nastaviti državo Finska in ponovno zagnati iskanje digitalnih programpv. Nikakor ne morem najti nastavitve držav, po dolgotrajnem brskanju po navodilih in nastavitvah pa sem ugotovil, da digitalni programi naenkrat delajo...
shocked-1.gif
 

vizzzi

Pripravnik
10. okt 2007
370
0
16
"Hard reset" naredi, pa boš spet imel možnost nastavitve države, kot ob prvem vklopu tv-ja! Tudi jaz nisem našel te nastavitve v meniju. Nastavil sem pa na nemški jezik, pa nisem opazil, da kateri kanal manjka.
 

Ciao

Zelenc'
8. nov 2010
1
0
1
Živjo,
sem pred isto izbiro: ali Sony 40EX500 ali LG 42LD750. O prvem sem prebral nekaj navdušenih in nekaj precej manj najvdušenih mnenj. O LG-jevem modelu (750 za nemška tržišča, 790 za angleška) vem le to, da ima daleč najbolj prijazen uporabniški vmesnik, 200 Hz, bogato opremo, internetni dostop do YouTuba, Picase, Weather itd... odlično sliko in glede na vse to silno ugodno ceno.
Simon, praviš: "Pri Sonyju dobiš boljšo, kvalitetnejšo, pravilnejši prikaz HD vsebin BREZ senc, torej za gledat.
Pri korejcu dobiš več gadgetov, slika je pa v srednjem rangu ."
Zanima me, ali to tvoje mnenje temelji na osebni izkušnji (primerjalnem ogledu) ali samo na "občutku" oz. "iz druge roke" ...

Ciao!
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ciao, ciao
smile-1.gif


Sam še vedno stojim za svojo izjavo. Izjava temelji na moji objektivni, obenem pa tudi lahko subjektivni oceni, saj sem iz tega "foha". Kje in kaj delam seveda ne morem povedati ( pa tudi nočem
smile-1.gif
).
Seveda, če želiš(te) kaj več, sem pripravljen deliti moje izkušnje.
lp
s
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.472
1.527
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Po krajšem odbobju gledanja in spoznavanja Sony-ja sem res zelo zadovoljen. Imam pa nekaj vprašanj, saj imam problem kako nastaviti določene stvari, ki jih TV omogoča, pa jih žal z mojim omejenim znanjem Računalništva(ja, tv je že kar ene vrste računalnik), ne zmorem...
1. Povezava računalnika s kablom: S starim kablom ne gre, na TV-ju se prikaže samo računalniško ozadje brez ikon, v najboljšem primeru mi uspe prikazati ozadje samo z nekaj ikonami, resolucije ne morem nastaviti...Ali je keč v kablu, za izhod uporabljam S-video, v TV pa gre scart? Na starem TV-ju je delalo... Rad bi na ta način predvajal filme na compu in jih gledal na TV-ju.
2. USB ključek mi noče predvajati filmov, čeprav naj bi to bilo omogočeno. Do sedaj mi je uspelo predvajati le en film, pa še ta je delal brez podnapisov, ostali ne delajo, čeprav mislim, da so v istem formatu, pač potegnjeni s pašnika.
3. Preko domačega omrežja sem se povezal z računalnikom, na TV-ju lahko gledam slike, poslušam glasbo z računalnika, spet pa ne morem predvajati video posnetkov oz. filmov, ki so na compu...
4. Na TV-ju obstaja ena opcija, da TV registriram preko računalnika za DivX(R)Vod za gledanje zaščitenih videov. Pripisana je tudi registracijska koda. Kaj naj bi to pomenilo in kako sploh potem prenesem registracijo v TV?
V glavnem ,kar nekaj vprašanj, na katere ne najdem odgovora tudi v navodilih... Sigurno pa sem še kaj pozabil...
smirk-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
1. kakšen status si dal temu TV. Je to primarni ekran ali razširjen desktop ali kot ekran za predvajanje videa na kakem prenosniku kar uravnava software, ki je ponavadi priložen gonilniku za grafično.
Načeloma preklopiš (RGB) kabel iz monitorja na TV in slika je enaka vkolikor je nastavitev ločljivosti taka, da jo TV podpira.
Oz. če povežeš z drugim kablom nastaviš, da sta sliki enaki na obeh. Nato pa se po potrebi igračkaš naprej.
Če ni HDMI to ni preoblem. Le adapter DVI HDMI je treba dobit, oz. najbolje kar kabel. Seveda pa zvok skozi to varianto ne gre.
2. DLNA pri Sony-ju je praktično neuporaben. Podpora formatom je obupna kar se rožic iz pašnika tiče. Prav tako video formatom, ki jih naredi veliko fotoaparatov.