Siol trio 10m - upload?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Upam da ni bilo že kje omenjeno, sem uporabil iskanje pa nič našel ...

Trenutno imamo doma klasičen siol trio (en TV) z dvema telefonskima linijama in pa internet nadgrajen na hitrost 10/768. Sedaj sem pa videl da ima siol v akciji Trio 10M ki bi mi ustrezal v kolikor je upload dovolj visok. Namreč download me ne zanima, 10m imam trenutno kupljenih samo zaradi tega ker drugače ne morem imeti 768 kbit/s uploada.

Nagradno vprašanje, kolikšna bo hitrost uploada?
grin1.gif


Pogodbeno mi torej morajo zagotavljat borih 256kbit/s in ker je jasno to verjetno edina pogodbena obveznost ki se tiče hitrosti se bojim da bom potem imel vedno zaprto pipco!
10.gif


A ima mogoče že kdo ta paket pa lahko stestira linije? (ADSL(2) tehnologija)

Pa ne mi svetovat o klicu na brezplačno številko ker njihov komercialen kader nima pojma kaj je to upload, tehniki pa nič ne vedo o omejitvah.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Stvar je taka... oni ti modem sinhronizirajo na 10/1 in izklopijo vse ostale omejitve hitrosti. Uploada nikjer ne omenjajo, ker mislim, da pri tistih, ki so na meji z download hitrostjo (10mbit/s), se upload ne sinhronizira 1Mbit/s, temveč malo manj.

Jaz imam ta paket... speedtest na čisto prazni liniji:
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Samo kaj ne deluje najvišja hitrost samo kadar je TV off, kadar tv deluje imaš običajni 1024/256 paket če se ne motim.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Ok hvala za info, se bom skušal zmenit za nekajdnevni test, pa da vidimo ....

Sicer pa moj rezultat (DL linija je trenutno malo zasedena ker se izvajajo neki prenosi):
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Kolikor sem jst zastopil je to samo najnižja zagotvoljena hitrost ... ima pa prednsot jasno TV ki pobere svoj delež. Torej če TV pobere 4Mbit/s na kanal ti ostane za download še vedno 6, upload pa nebi smel biti spremenjen (dokler jasno ne floodaš linije).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Jaz gledam mpeg4 TV. Ko je vklopljena ena televizija, dela internet 7mbps, ko sta dve, dela s 4mbps, ko so pa vklopljene 3 (max), pa dela s tistim "garantiranim" 1mbps.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
No pa še moj test na popolnoma neobremenjeni liniji, vidim da kaj boljše ravno ni. Prišparam samo na denarju!
grin1.gif


 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
TV praktično ne vpliva na upload. Telefonija pa minimalno. Razlike v uploadu v tvojem primeru ne bi smelo biti. Prej je možno,da ga boš imel več kot manj (glede na to, da imaš sedaj X / 768 Kb potem pa X / 1024 Kb).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
TV praktično ne vpliva na upload. Telefonija pa minimalno. Razlike v uploadu v tvojem primeru ne bi smelo biti. Prej je možno,da ga boš imel več kot manj (glede na to, da imaš sedaj X / 768 Kb potem pa X / 1024 Kb).

Tudi sam mislim tako, samo sedaj imam na pogodbi hitrost ki mi jo mora operater zagotavljat (zame za upload pomeni to 768kbit/s) ... če podpišem novo pogodbo pa te zaveze ni več (je samo 256kbit/s). Torej razlika je, zame je pomembna ker mi je pač upload ozko grlo. Download mi je vse kar je nad 5MBit/s povsem OK, glede TVja me pa niti ne moti padec ker je doma samo en TV pa še ta prižgan samo zvečer (ko me download nič ne briga).

Se bom pozanimal če mi lahko začasno priklopijo ta paket in pa kakšne so opcije vezave (pogodbene obveznosti), tako bom najbolje videl pri čem sem.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pri AmisDSL ima devet sto nekaj kbps uploada.

Po pogodbi je manj, se mi zdi, ampak se da zmeniti, posebej, če ti download ne dosega reklamne vrednosti. (velja za njihovo omrežje, na Telekomovem verjetno ne morejo "šraufati").
T-2 ne moreš imeti?

To zadnje je seveda vprašanje! (sem zdaj popravil)
 
Nazadnje urejeno:

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
@Utisevalec: Še nisem slišal, da bi v Sloveniji kateri od operaterjev rezidenčnemu uporabniku garantiral hitrost, ki je napisana v ponudbi. Mislim, da kar v vseh primerih piše ali na pogodbi ali pa v splošnih pogojih, da je to hitrost do X / X.

Pravzaprav v primeru paketa 10 M prvič vidim, da hkrati garantirajo hitrost vsaj 1024/ 256 Kb.

Se ne spomnim točno v kateri državi so pred kratkim uzakonili, da morajo operaterji pisati katero hitrost dejansko garantirajo pri posameznem paketu. ISPji so odreagirali tako, da so začeli garantirati vsaj 10x nižje hitrosti od oglaševanih.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Butast zakon, ce so res to naredili. ISP ima kontrolo nad svojo povezavo do uporabnika, to je pa tudi vse. Kar se tice hitrosti prenosa do katerekoli tocke, ki ni pod njegovo neposredno kontrolo, je odvisen zgolj od milosti drugih.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
@Utisevalec: Še nisem slišal, da bi v Sloveniji kateri od operaterjev rezidenčnemu uporabniku garantiral hitrost, ki je napisana v ponudbi. Mislim, da kar v vseh primerih piše ali na pogodbi ali pa v splošnih pogojih, da je to hitrost do X / X.
Siol ima internet garantirano hitrost, pri 1/256 imaš kar naročiš, jaz sem imel 4/512 in dejansko sem imel tako hitrost (limitirano).
Sedaj imam pa trio 10M in modem sinhroniziran na 11.7 / 1 mega, in ob ugasnjeni tv je dejansko zadeva 10/1, z vsakim tv-jem ki ga prižgeš se pa zniža za cca. 3.0/3.5 mega.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
KZS.

Danes so me priklopili (kar zgleda tako da te nepričakovano za eno uro odklopijo) ...

Test na prazni liniji:


.. sicer pa TV pobere tako kot je že bilo omenjeno (3-4 Mbit/s DL). Kar se mene tiče sem zadovoljen, hitrosti ki jih rabim so enake kot prej, cena pa 10+ EUR nižja! Sedaj se bo samo potrebno navadit da bo ob prenašanju torrentov zaprt TV (oz. komunikator)!
grin1.gif
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
si bom malo temo sposodo
mene pa zanima če še siol dava zraven usb wifi ključke brezplačno ali tega več ni.
če ima kdo kakšne informacije glede tega
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
ksz.. Mene pa zanima če tudi vam 1x do 3x na dan samo od sebe resetira modem, stvar je skrajno nadležna, tehnik bil že večkrat, nekaj je zamenjal kable, kao sedaj bo delalo, vse je isto, tudi iz sosedi ko govorim imajo enake probleme. Se pravi TV zamrzne, internet tudi, potem pa traja cca. 5min da se modem sam nazaj postavi in potem dela. Se pa skoraj vedno pojavljajo iste ure 21.50 zvečer skoraj vedno, in vmes 1x ali 2x popoldan, saj bi spet klical na siol amapak nikoli ne naredijo nič, pride tehnik in seveda vse dela in gre domov. Neumno mi je plačevati poln račun že pol leta dela vse skupaj zelo počasi in nestabilno. Stvar je izredno nadležna,imam pa trio vdsl2 5/1 in 2 tvja.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Citat:
Uporabnik nightfire pravi:
si bom malo temo sposodo
mene pa zanima če še siol dava zraven usb wifi ključke brezplačno ali tega več ni.
če ima kdo kakšne informacije glede tega
A je to sploh kdaj bilo zastonj?
confused-1.gif

Kakor vem, je ta ključek okoli 30€. Za ta denar pa raje vzameš konkretnejši router, ki ne bo počepnil ob prvem torrentu, ter bo imel opazno boljši doseg. Recimo TP-Link WR741ND

Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Eeeeh, meni pa niso mogli do 10 priklopit, ker je sinh. 9.8 mega.
Teži jim za ZS na siol forumu, ter po mailu, naj ti vklopijo le 2 TVja in internet kolikor pač gre. Če boš dovolj tečen, ti zna uspeti