s-video na scart = črnobelo

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Preden zabrišem en star crt tv v smeti, sem ga poskusil priklopiti na laptop s kablom s-video (laptop) na scart (TV). Prikaže se solidno ostra slika brez utripanja ampak izključno črnobela. V nastavitvah ATI-ja na laptopu sem nastavljal vse možne države in formate od B/PAL do N/PAL ampak je še vedno črnobelo.
Ko sem isti laptop z istim kablom priklopil na en novejši crt tv, je zadeva brez problema delovala, ostro in v barvah. Je problem v prestarem TV-ju? Čudno se mi zdi, ker je prek scarta satelitska normalno delovala.

Ideje?
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Klasična težava pri priklopu S-video na Scart. Prenese se samo LUMA signal, CHROMA pa ne. Rabiš adapter, ki ima drugače zvezane žičke.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Se pravi si s kablom s-video ->scart ne morem pomagat, ampak moram vzet kabel s-video -> 3 činči in potem te 3 činče potisnit v scart adapter?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
S-video ti mora najprej sploh podpirati televizor (scart na televizorju), potem pa rabiš še ustrezen s-video kompatibilen scart kabel. No, kabel že imaš, predvidevam da je ta pravi, če je na eni strani s-video priključek. Po mojem mnenju je problem v televizorju, ki ne podpira s-video signala.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Se pravi si s kablom s-video ->scart ne morem pomagat, ampak moram vzet kabel s-video -> 3 činči in potem te 3 činče potisnit v scart adapter?

Včasih so se dobili eni adapterji, da je delalo. Če se prav spomnem (že 10 let tega), je bilo notri par uporov in žičke so bile drugače zvezane.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
V nastavitvah tako TV kot laptopa daj tip signala na Video (navaden, torej ne Super-Video/S-Video), pa bo.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Se že celo popoldne hebem z ATI catalystom pa nikjer ne morm nastavit RCA output signala :S Klical sem tipa v štacuno in mi je zatrdil, da še ni naletel na primer, da s tem kablom ne bi delalo. Če ne bi mela gajba skor 60kg, bi mu jo peljal v štacuno pa naj sam poveže.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Eh, te nastavitve so res.... hmm "censored".
google kaj najde za "ATI set video output" ali podobno?
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Ok, zdaj mi je pa posvetilo sonce. Kupit bi moral s-video -> kompozitni kabel in ga vtaknit v rumen vhod na scart adapterju, potem pa še navaden avdio kabel in tudi tega vtaknit v scart adpater in na koncu ta adapter v TV.
Oz. drugače povedano: polno enih kablov in letanja naokrog in tudi nemalo stroškov, da bi spravil tv signal z laptopa na prastaro televizijo, ki mi lahko jutri crkne.

Mislim, da bo kdo na podarimo.si bolj hvaležen za to, dam še analogno satelitsko zraven pa roka.

Hvala za pomoč.
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ne ravno. Če si dobil črno-belo sliko, potem imaš vse potrebne povezave.

Je pa možno, da PC ne bo hotel video signala pošiljat, če zazna s-video kabel.
To se 99% da spremeniti v nastavitvah (v tistem Catalyst-u, ali karkoli pač imajo dandanes).
V 1% primerov pa res ne gre.

Ko je priklopljen TV, nastavi na laptopu PAL/B (ali G) in najti video nastavitev. Neki "Force S-Video" pa daj na Off ali podobno.

Bom probal na svojem najti.

Kateri verzijo gonilnika pa imaš? (skoz nekaj spreminjajo)
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
"V kolikor TV ne podpira s-video SCART, je rešitev nakup kabla, ki pretvori S-video v kompozitni signal."

Povezava je že narejena, vendar brez pretvorbe. Včasih se je zraven grafične kartice dobilo ustrezen adapter iz s-video na kompoziti. Le tako sem spravil iz prenosnika, ki ima le S-video izhod signal na star CRT TV (ki je sicer podpiral S-video (vendar ni imel takega vhoda) in si moral nastaviti ustrezen source, ampak pri omenjeni povezavi je moralo biti nastavljeno na kompozitnega!)
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
S temi scarti je včasih malo čudno. a moji škatli sem imel dva scarta in na enem je naekrat bila samo črno bela slika. Vse enako, enak kabel. Nikoli več, pa sem se kar precej matral, nisem na tistem portu dobil nazaj barvne slike.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem zdaj na svojem Radeon 9500 probal in je podobno:
- brez reboota sploh ni slike
- potem pa je črnobela

Google je sumljivo skop, ampak tule http://www.rage3d.com/board/showthread.php?t=33658934 omenijo, da Radeon (kateri model pa imaš?) sploh ne daje kompozitnega signala, ampak le s-video.

CVBS (po "naše", torej nemško: FBAS) signal se naredi v adapterju ali kablu.

Sicer je to preprosto, samo staknit je treba oba signala. V zgornjem linku je razloženo.
 
Nazadnje urejeno:

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Integrirana ATI xpress 1100. Sem skoraj diplomiral iz nastavitev in ugotovil, da lahko samo: a) razrežem kabel, dodam en kondenzator in prevežem ali b) kupim še 2 kabla in en adapter. Softwersko res ni možno.

Sem že pokopal idejo, sem namreč opazil še, da ko se tv ogreje, začne zoprno brneti in piskati, verjetno res bije zadnjo uro, zato sem rajši na bolhi za 150€ poiskal enega 32" LG-ja, ga povezal z laptopom prek VGA in imam zdaj kar spodobno rešeno gledanje TV-ja.