Router TP LINK TL WR741ND

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Pri Telemachu isem dobil router TP LINK TL WR741ND . Drugače mi dela brez problemov. Ne vem pa kako naj nastavim Access Control, da bi na enem računalniku časovno omejil dostop da interneta. Poskusil sem kot piše v navodilih pa mi ne uspe. Uspe mi zapreti samo določeno stran. Vpisal pa sem pod: Common service port HTTP , protocol TCP , target port 80 , pa ni nobenega učinka.
Ali kdo ve kaj moram vpisati pod: Common service port, protocol, target port.
Ali je potrebno spremeniti še kakšno drugo nastavitev.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Jaz imam sicer WR842ND, ampak večjih razlik mislim da ne more biti.

To je končni pogled enega pravila, ki na izbranem računalniku blokira dostop do interneta vsak dan med 8. in 20. uro.


Sem pa šel najprej pod Host in dodal računalnik, potem sem pod Schedule naredil urnik med 8. in 20. uro. Potem pa sem šel pod Rule in sem preko Add new (brez wizarda) izbral računalnik in urnik, pod target pa sem pustil any target (ves promet).

Pod splošne nastavitve Access contol pa ga moraš seveda vklopiti, pravilo pa nastavi na Deny. Če daš Allow potem bo na ostalih mrknil internet
smile-1.gif


Še en nasvet: računalnik dodaj preko MAC naslova (čeprav se tudi to da relativno enostavno spremeniti). Če ima računalnik dve mrežni kartici (kabel in wifi), potem dodaj oba MAC naslova.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Najlepša hvala za trud, zadeva deluje.
nahrung002.gif

Samo jaz moram imeti na Allow, da mi ostali računalniki delujejo.
 
Nazadnje urejeno: