Router se dela norca

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Kot že naslov teme pove, se moj TP-Link TL-WR1043ND dela norca. Leto dni je deloval normalno, sedaj pa so se začele težave. Na njem je bil nameščen DD-WRT, ki se je najmanj 1-2x na teden odločil, da čez sebe ne bo več spuščal prometa. Lokalna mreža OK, povezava v svet pa crkuje. Potreben je restart in potem zopet deluje nekaj dni.

Ker sem imel dovolj resetiravanja, sem zamenjal DD-WRT z original TP-Link firmwarom. Nastavil, delovalo kot mora nekih 12 ur, potem pa je spet mrknil. Niti restart ni več pomagal, narediti sem moral 3 factory resete.

No, sedaj sicer z originalnim FWjem deluje, a počasi. Speedtest.net mi pokaže polno internetno hitrost, medtem ko je pa odpiranje strani zelo zelo počasno. Reset routerja ne pomaga. Menjal sem že DNS strežnike, a težava ostaja. V računalniku ni krivda, ker če ga povežem direktno na modem, deluje normalno. Vglavnem, prek routerja pa po polžje.

Kaj še lahko naredim s tem routerjem? Resno razmišljam o menjavi, ker če ne, bo kmalu poletel skozi okno.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Imam eno izkušnjo s tem ruterjem, simptomi so bili podobni tvojim: internet preko wifi je začel štrajkat, strani so se odpirale zelo počasi, če sploh. Vzrok je bil v izbiri wifi kanalov, ki je bila nastavljena na *samodejno*. Okoliška omrežja so enkrat bila aktivna, enkrat ne... in očitno se je zaradi zasičenosti etra z okoliškimi omrežji ruter prestavil na *kanal 1*. Na tem kanalu je stvar delovala porazno, ročna nastavitev (6 ali 11, pozabil) je rešila težave.

Vse to na fabriškem fw.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Sicer pri nas okoli praktično ni WiFi omrežij, tako da kanal ne bi smel imeti veze. Sem pa preveril in je bil res na kanalu 1, tako da sem ga sedaj menjal in zaenkrat je OK. Sem pa prej pozabil omenit, da tudi po žici deluje zelo počasi. Bom spremljal sedaj kaj bo.

Poskusim tudi z OpenWRT in Gargoylom.

Hvala obema!
 
Nazadnje urejeno:

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Bom menjal napajalnik in da vidimo.

Takole. Sem menjal napajalnik za enega starega, ki ima enako voltažo in amperažo in sedaj deluje normalno. Očitno je bil res napajalnik kriv. Hvala vsem za pomoč! Pivce je na poti.
smile-1.gif
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Sem bil prehiter. Væeraj je delovalo še OK, danes je pa spet počasnejši. Reboot ne pomaga. Mi preostane le še menjava routerja?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.742
798
113
toti Maribor
Na TP-LINK 841N pri WAN nastavitvah je bolje imeti static ali dynamic IP. Opažam, da mi pri static internet dela hitreje. Sedaj sem malo v dvomih, ker privzeto je dynamic.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.242
323
83
Mah to je potrošni material; recimo tole poguglaj v eni znani spletni štacuni (TP-LINK TL-WR841N), recimo košta 17,90 EUR... že na času ki si ga porabil za testiranje tega kar imaš si izgubil več denarja... zamenjaj pa je.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.742
798
113
toti Maribor
Imam statični IP saj pri telemachu verjetno nima nobeden dinamičnega. Čudno mi je, da če dam detected potem mi izbere dinamičnega. @KarEn zakaj bi pa iskal novega??? Z njim ni nič narobe samo ta nastavitev me zanima.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Na TP-LINK 841N pri WAN nastavitvah je bolje imeti static ali dynamic IP. Opažam, da mi pri static internet dela hitreje. Sedaj sem malo v dvomih, ker privzeto je dynamic.

To ne bi smelo vplivati na hitrost. Kakšne pa imaš DNSje izbrane? Ker pri statičnem si verjetno moral določiti nekaj, pri dinamičnem pa ti jih samo določi. To bi še edino kar lahko vpliva, ampak se tudi ne bi smelo poznati, saj se posamezne domene enkrat resolvajo, potem pa se itak lokalno cachirajo.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
ma jaz imam podobne težave.
do nabave novega sem "Rešil tako", da sem dal na vtičnico časovno uro, ki vzame štrom za minuto enkrat ponoči..
pač resetiram dnevno..

in dela.. zaenkrat..
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.733
5.880
113
Če gre za +3 leta staro robo, zamenjajte napajalnik oz router odprite in preglejte kondenzatorje.