reset starsevskega gesla na sagem komunikatorju

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.553
113
pri taščici
mogoce bom tule prej dobil odgovor kot na siolu kjer sem vedno na cakanju.
Kupil pred casom rabljen siol sagem komunikator. Zgubil sem kontakt prodajalca. Sedaj pa me zanima ce se da kako ponastavit starsevsko geslo oziroma kako drugace uredit zaklepat/odklepat programe
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.667
1.471
113
Emona / Carnium
Hanzi, vprašaj starše
evil.gif


To so navodila za reset prijavnih podatkov. Mogoče ponastavi tudi starševski nadzor. Poskusi.
"Sagem STB pa lahko vsakič izklopite tako, da tipko za vklop/izklop pritisnete in držite cca. 5 sekund. S tem se bodo izbrisali prijavni podatki in ob vklopu komunikatorja, bo potreben ponoven vpis."
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
Poglej na servisnih straneh, če imaš registriran komunikator ti piše tudi geslo (pin).
Meni v zadnjem času kljub resetu (na zgoraj omenjen način) ob ponovnem vklopu ne zahteva več gesla...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.553
113
pri taščici
hvala, bom vprasal starse. Samo oni so se v dobi crt 21" in sobne antene s 5 kanali.
Zagotovo vejo geslo in nacin vpisa.

Bom probal s tistim.drzanjem,vendar sele konec tedna.
Komunikator je "logiran" se na ime prodajalca. Svoje up. ime in geslo pa seveda imam.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A je bivši lastnik priključek odnesel s sabo in si ti svojega selil? Ali si "podedoval" njegov priključek, up. ime in geslo?
Načeloma je geslo za izklop varnostnega načina kar 4-mesten PIN, katerega si ti uporabljal do predkratkim za prijavo Sagema na SiOL (ko je to bilo še potrebno)...
Lahko pa poizkusiš s 4x0000
 

atrij

Zelenc'
26. jul 2007
16
3
3
Včasih je imel Sagem "default" geslo "1243" (ne "1234"). Probaj z njim...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.553
113
pri taščici
prikljucek sem dedoval ( up ime je se njegovo, ne vem kaj mecka on ali pa siol)sagem je pa z bolhe kupljen za dodatni tv
Ce prinesem od svaka sagema domov mi njegovo geslo prime na njegovem sagemu. Se pravi je geslo vezano na komunikator oziroma na UI s katerim je logiran ali nekako tako?
 
Nazadnje urejeno:

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Njegov komunikator je očitno registriran (preko MAC) na njegove podatke, zato prime njegovo geslo. Razen če ima še stari firmware, ki je zahteval user/pin, tako da si v vsakem primeru prijavljen z njegovimi podatki.

Če torej poznaš username/password od priključka, ki si ga podedoval, se prijavi na moj.telekom.si (oz. si ustvari račun), kjer boš dobil tudi želeno geslo.