Renault servis

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.363
231
63
Tašča ima cliota II, ki je nujno potreben servisa (pač avot cuka itd.). Do sedaj je vozila samo k pooblaščenemu in tudi plačevala temu primerno. :S
Ve kdo morda za kakšen dober (in poceni) servis za Renaulta v Ljubljani ali bližnji okolici?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Mojstrov v Lj ne poznam, mogoče pa samo ideja, ker si napisal, da "avto cuka".

Na R servisih prodajajo tekočino za čiščenje injektorjev, ki jo vliješ v tank (preden tankaš polno) in gasa. Obnese se bolje od ostalih zadev in še cenejša je.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Na R servisih prodajajo tekočino za čiščenje injektorjev, ki jo vliješ v tank (preden tankaš polno) in gasa. Obnese se bolje od ostalih zadev in še cenejša je.

Najbolje se pa obnese, če zamenjaš svečke pa bencinski filter.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Al pa kr avto. A ni Renault?
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Je avto DCI ali bencinar?

Po moje je 1.2 ali kvečjemu 1.4 bencinar.

Avto cuka? daj malo bolj natančno opiši kdaj cukne, cuka, kako se opazi (kje se opazi)...
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.363
231
63
Bencinar. Sicer je pa avot tako ali tako nujno potreben servisa, ker baje ga že 2 leti ni imel. :S
Kakšen predlog kam peljati zadevo zrihtat?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ampak če je vžigalna, potem precej hudo cuka in je avto vozen ravno toliko, da se do servisa privleče. Mi je crknila pred 1 tednom in je dokaj zoprna reč s takšnim avtom se vozit. Cena popravila je bila na uradnem servisu dobrih 100€, menjat pa je treba vse 4 (je vse v enem kosu s kabli in blokado, odvisno od motorja sicer).

No pri bri bencinarju so pa najbolj verjeten vzrok svečke in usran bencinski filter. Menjava dela čudeže.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Tvoj prvi odstavek ne drži ... cuka lahko na zelo različne načine zaradi pokvarjene vžigalne tuljave. Slednja je daleč najpogostejši vzork, pred raznimi filtri, svečkami itd. ... pri Clio II.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Iz osebnih izkušenj po prevoženih kar nekaj 100kkm s clioti, svečke in filtri pri cliotu delajo čudeže. Deklarirani za 60kkm, zdržijo 45 - 50kkm, potem pa cuka kot zmešan. Po menjavi vedno kot nov. Zato raje stavim na to kot na vžigalno tuljavo, ki mi je shodila samo 1x.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Hja, izgleda ima vsak malo drugačne izkušnje.

Tuljava - tough luck, če se ti zgodi. Je pa tudi meni priznan mojster (ko sem popametoval češ "kaj pa če je crknila cinšpula?") dejal, da tisto zgleda precej hudo.

Filtri, svečke menjani prema propisima, pa še malo za boljši filing - pomagalo ni nič.

Čiščenje injektorjev je bila pa popolnoma druga zgodba.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Iz osebnih izkušenj po prevoženih kar nekaj 100kkm s clioti, svečke in filtri pri cliotu delajo čudeže. Deklarirani za 60kkm, zdržijo 45 - 50kkm, potem pa cuka kot zmešan. Po menjavi vedno kot nov. Zato raje stavim na to kot na vžigalno tuljavo, ki mi je shodila samo 1x.

Iz osebnih izkušenj vem, da pri Cliotih II, ki so nam bili pripeljani na popravilo, je za večino primerov pri takih simpotomih kriva vžigalna tuljava.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Sem že pisal tu o problemih z laguno 2.0 i 8V.
Zadeva je cukala in še vedno.

Prejšnjo soboto je začela pa še bolj, zato sem poklical mehanika. Ne gre pre ponedeljkom. Žena pa je rabila avto isti večer.
Šel na Petrol po svečke. Jih ni. Agip isto. Leclerc isto. Dobil v hali A. Pa še kable mi dajte. Dali prekratke
jezen.gif
, samo avto sem deloma usposobil.
Kable vrnem v torek in grem drugam po njih (ker bi jih morali naročiti).
Spet prekratki.
jezen.gif



Jutri jih spet vračam.
Samo se mi zdi, da je vzrok še nekje, ker včasih še vedno "zatrokira".

Kaj je še lahko (prebral sem, da filter za bencin, tuljava,...)
sprasujem se.gif
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
He, he.
Bil pri svojem mehaniku.
Se je malo zapeljal, se vrnil, šel v delavnico, prinesel neko cevko, odprl havbo in jo zamenjal.
Skratka preparena je bila neka cevka za senzor toplega zraka ali nekaj takega.
Dal za pivo in avto dela kot nov
zmaga.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-431
113
to je men na katri enkrat en naredu... jest sm mislu, kaj bo to stroškov... pa 1min dela. sam nasmejal se je, pa srečno vožnjo!