Realtek 8185 no internet access v Windows 8

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Stvar je v tem da se poveže na router in dobi nek čuden IP 169.254.201.152

Vse ostale naprave se povežejo normalno in dobijo klasičen IP 196.168.1.xxx

Se komu sanja zakaj mi to dela?



driverji so najnovejši, kartica je nova, tako da mi ni jasno kaj bi lahko bilo narobe..
10.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.502
2.971
113
Rang 169.*.*.* dodelijo Windowsi, ko ne dobijo ip naslova od routerja. A ti piše, da je povezava vzpostavljena? Preveri kabel.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Kot, da bi bil priklopljen na swich. A imaš WiFi na modem/routerju in uporabljaš dinamični IP.
Drugi IP pa je v območju IP-jev, ki jih dodeli router - žično in brezžično.

Na napravah preveri lokacijo tvojih IP naslovov (približno) z klikom na spodnjo povezavo :
http://whatismyipaddress.com/?u=TRUE
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Imam dinamični IP.
En PC imam priključen direktno na modem, ostale naprave (5-7) pa preko routerje.
Na PC -ju mi preko linka pokaže eno lokacjo, pri ostalih napravah pa pokaže drugo lokacijo in pri vseh enako, ker imajo skupni izhodni IP.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pa si že sploh probal izklopit router in prenosnik in potem vklopit router in prenosnik?
Nekje se ti nekaj skrega med sabo, lahko pa probaš izklopit wifi pri ostalih napravah in boš potem videl če se ti bo povezalo.
Pri Sony mi je povezalo na wifi, ko sem kliknil pri uri na ikono za wifi in izklopil ter nato nazaj vklopil wifi, šele nato je začel internet delat, nisem pa preveril katero wifi kartico je imel.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
gre za WI-FI dostop, vse ostale naprave delujejo B.P.

Povezava je vzpostavljena, samo pač piše omejen dostop

Kaj pa če se priključuješ na sosedov WiFi in ne na svoj router.
Najbolje je, da izključiš modem in router iz napajanja in počakaš nekaj minut. V tem času preveriš WiFi povezavo, če še obstaja.
Prižgeš modem, počakaš, da se pravilno vzpostavi in nato vključiš še router in po kaki minuti na novo vzpostavi WiFi povezavo.