Radio BT v Renault-u

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
668
58
28
V renaultu, ki ima vgrajen originalni BT radio z navigacijo, mi gre ena stvar hudo na živce in je še nisem uspel pogruntati in prosim za pomoč:
Ko dobim klic na mobilni telefon, mi avtoradio kot default možnost ponudi zavrnitev klica. Če želim klic sprejeti, se moram stegniti do tistega vrtljivega gumba na radiu in poiskati možnost "odgovori". To mi je grozljivo nelogično, ker če bi želel klic zavrniti, to lahko storim tako, da ne odgovorim. Privzeta možnost pa bi seveda morala biti "odgovori". A kdo ve, če se to lahko kje v nastavitvah spremeni, ker mi res para živce tisto šarjenje po radiu ob dohodnem klicu.
Poleg tega pa se klicoči ponavadi pritožujejo nad kvaliteto zvoka, če imam vklopljen BT preko avtoradia. Prosim za mnenja in nasvete. Hvala.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Glede sprejemanja klica ti nebi znal pomagati, glede čistosti in razločnosti, pa potem ko povežeš telefon z bluetooth instalacijo, nastavi glasnost bluetootha na maks na telefonu. Ponavadi to narediš z volume up tipko. Za dodaten plus, pa lahko nastaviš še glasnost med klicem do konca nvzgor.

To sicer narediš samo enkrat, pol je uredu.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
On se pritozuje nad kvaliteto ne nad glasnostjo. Pri i30 sogovorniki pravijo da ne porajtajo razlike ce govorim iz avta. Kolega ima berlingota pa je obup zvok. Morda ker je visok strop pa je mikrofon bolj dalec
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.568
88
48
Od križišča mal naprej na desno
Oglasis ali zavrnes lahko tudi s telefonom kokr vem.
sprasujem se.gif
 

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
668
58
28
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
A za volanom nimaš knofov z zeleno in rdečo slušalko?
Seveda imam enega za obe funciji. Ampak težava je v tem, da je temu knofu ob klicu po defoltu dodeljena funkcija "zavrni" in šele, ko na radiu obrneš en drug knof, lahko nastaviš na "odgovori" In to je tisto kar me najbolj moti.
 

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
668
58
28
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
No shit sherlock. Hotel sem reci da se lahko natelefonu oglasis,, pogovarjas pa se se vedno prek bt, vsaj tako je pri meni v pezoju.
Bistvo BT-ja je, da imaš roke na volanu in ne, da šariš po celem avtu, da se oglasiš na telefon.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.568
88
48
Od križišča mal naprej na desno
Ja lej meni je cist vseen kam prtisnem za sprejem ali na volan ali pa na telefon. Ubistvu se raje na telefon, ker me tipka za sprejem na volanu zajebava. Ker pa imam telefon na nosilcu v blizini saltkebla mi pa ni problem stegnit prsta na tipko da se oglasim. Ce imas pa telefon po celem avtu pa verjamem da je problem, zato pa zal nimam resitve.
P.s. bistvo je da se pogovarjas prostorocno ce moram pa eno tipko pritisnit vmes se pa ne bo svet podru. A prestavljas tudi z obema rokama na volanu?
Sark off: ne da se zrihtat, ker je to reanault
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Katero MM napravo imaš? R-Link, R-Link2, MediaNav,...
Pri R-Linku2 se komot lahko odgovori na klic, tako na zaslonu (en dotik) kot tudi na volanski kontroli.
Domnevm da imaš navaden avtoradio z BT opcijo. Seveda se da, samo navodila je potrebno prebrati...

RTFM
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V linku preveri katero obvolansko ročico imaš... Potem pa poglej kje je gumb na ročici za prevzem/prekinitev klica.
 

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
668
58
28
Ni težava v tem, da ne bi vedel kateri gumb na ročici je pravi. Težava je v tem, da mi je tuja logika, ki so jo vgradili v ta radio.
Sedaj sem si nastavil tako, da radio sam prevzame klic in ga da na čakanje in sporoči klicatelju, da vozim, sam pa moram še vedno pritisniti eno tipko na radiu, da klic aktiviram iz čakanja.
Vsaj jaz ne znam nastaviti tega radia tako, da bi z eno tipko (tipko, ki je označena za prevzem in končanje klicev) klic prevzel in končal. Če imam nastavljeno na ročni prevzem klicev je potrebno uporabiti več gumbov (2) in to me zelo moti. Če imam pa na avtomatski prevzem pa res samo eno tipko ampak to ne tipko na obvolanski konzoli ampak tipko na radiu.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
No shit sherlock. Hotel sem reci da se lahko natelefonu oglasis,, pogovarjas pa se se vedno prek bt, vsaj tako je pri meni v pezoju.

Ponavadi (in tudi logicno je) je tako, da ce se javis na telefonu, se klic ne preveze na BT... Lahko pa ga rocno preusmeris... Vsaj tako je recimo pri Mazdini BT instalaciji... Ce pa se javis s tipko na volanu (ali preko touchscreena v avtu) pa se klic preusmeri na BT instalacijo...
 

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
668
58
28
Moram popraviti napačno navedbo v prvem postu... kot defolt možnost mi ponudi "klic na čakanje" in ne "zavrnitev klica"
 
22. jul 2007
13.322
1.605
113
124
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Katero MM napravo imaš? R-Link, R-Link2, MediaNav,...
Pri R-Linku2 se komot lahko odgovori na klic, tako na zaslonu (en dotik) kot tudi na volanski kontroli.
Domnevm da imaš navaden avtoradio z BT opcijo. Seveda se da, samo navodila je potrebno prebrati...

RTFM
Tako je
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
eh ded ne razume kak se javis z enim klikom...na obvolanski rocici mas en taki mali gumbek, v bistvu na desni strani, s tistim vedno dvignes ali prekines...ti pa stiskas kolico na zadnji strani rocice