programček za posodabljanje USB ključa

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Imam malo podjetje in vse stvari sem lepo zložil na USB ključ. Imam v mapah zaloga, računi, valute itd... Vem, da je imeti vse podatke na USB ključu tvegano, matra me pa še dejstvo, da včasih zalogo popravi punca na svojem laptopu, včasih napišem kakšen račun na svojem laptopu ali pa na desktopu.

Rabil bi torej nek programček, ki bi avtomatsko posodobil mapo mojefirma takoj ko bi ključek zarinil v računalnik. Posodobil pa bi po kriteriju kar je novejšega nastanka. Tako bi tudi če ključek crkne mel nek backup...

Ima kdo kakšno idejo kaj narediti?
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Naredi mapo na disku, kamor boš shranjeval podatke. Prekopiraj tja vsebino ključa. Domnevam, da imaš windowse? Če je temu tako, potem imaš opcijo da določiš mape za sinhronizacijo s temle programčkom: http://www.mydigitallife.info/...ree-usb-syncer/

Svetujem pa ti, da si omisliš en on-line backup sistem in narediš samodejno backupiranje podatkov. Cenovno so dosti ugodni. Če pa želiš malce pogoljufati, pa uporabiš take, ki so free za osebno rabo in imajo po 2Gb prostora. Da ne bo potek jok in stok, ko bo ključ ali disk crknil in boš izgubil ravno najbolj pomembne podatke, ki jih nisi imel sinhronizirane.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Torej če boš hotel kaj rešiti s pomočjo tega ključka, se ti bo namesto tega takoj posodobil z morda pokvarjenimi/zbrisanimi datotekami zaradi te avtomatike.

Sicer pa napiši 'auto usb backup' na google.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
hvala za pomoč!

naložil sem si nekaj programčkov pa vsi so bili za 30 dni potem pa 20 - 40$. Ogromno funkcij pa vse zelo zakomplicirano. Potem sem pa našel eno stran pa sem naredu takole:

@echo off
echo -------------------
echo Removable Device Automatic Backup
echo -------------------
echo No Rights Reserved, do whatever you want with this.
xcopy "*" "c:\USB\" /Y /E /R
echo Backup Complete!
Pause.

pa sem shranu kot backup.bat

potem pa še

[autorun]
action=Backup
open=backup.bat
label=Backup
includeRuntimeComponents=True

pa sem shranu kot autorun.inf

vse sem dal na ključ in sedaj ko ključ zarinem v računalink mi sam posname vse na C:/USB
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.242
324
83
FreeFileSync je zastonj. Ampak če imaš vse glede firme "na ključku" jo lahko mirno zapreš že danes, da ne boš zgubljal živcev čez par mesecev (vprašanje časa je kdaj boš popušil podatke na tistem svojem korejskem ključku). Sorry ampak imeti vse operativne podatke o firmi (zaloge ipd.) na usb ključku - to ima lahko samo (misli si svoje kaj paše med oklepaja, pol pa sam sebe oceni z eno zvezdico).
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
nič skrbet, za tiste 3-4 račune na mesec bo že uredu, sem pa sedaj veliko bolj pomirjen ko imam vsakič backup, ko dam kluč v računalnik. Zdaj lahk ključ tut crkne, takoj kupim novega še bolj korejskega.