Problemi s prenosnikom ASUS X750L

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Pred nekaj meseci sem si kupil ta prenosnik z prednaloženim W 8.1, ki se je redno posodabljal. Sistem je kar nekajkrat zmrznil, čeprav nekih novih programov nisem nalagal. Nimam iger, niti nekih zahtevnih programov. Računalnik ima procesor I7 in 8 GB Ram. Včeraj pa mi je zmrznil in ni bilo variante, da ga zbudim. Živim v tujini zato najprej vas prosim za kakšen hint.
Poskušal sem s prižiganjem in ugašanjem, s tipko F9, za restore, vendar mi sistem ne boota več. Pokaže se ASUS logo in potem je tema.
Odločil sem se, da na novo naložim WIN 7 ali 8.1, pa tudi ne gre dalje od tega, da pokaže znak od Windows, potem spet tema.
Nekaj sem se igral z BIOS-om, da sem splo uspel vrstni red boot-anja spremenit, drugega pa ne.
Moje vprašanje zdaj: Ima kdo idejo, kako naj formatiram prenosnik, tako da bo možno novo naložit OS?
confused-1.gif

uf-1.gif
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Probaj z F8 pa zberi Last good configuration čeprav če si že na novo nalagal je verjetno prepozno. Verjetno ti je crknil disk.Daj da se laptop boota iz DVD enote pa nekje najdi DVD za prečekirat disk. Kakšen Hiren's BootDVD bo kar prava zadeva.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Hvala za predlog. Uporabil sem Hirens Boot CD in ko sem zagnal mini Windows XP nisem videl v My Computer nobenega HDD, tako, da je verjetno res šel HDD. Kaj meniš?
lp
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Vzemi ga ven probaj ga priklopit na kakšen hišni računalnik pa tam preveri. Priklopiš itak s klasičnim napajalnim kablom iz napajalnika in SATA kablom pa boš tam videl če ti ga sistem prepozna. Še prej preveri v biosu od asusa da ga nisa tam dal kje na disable. A v biosu na prenosniku vidiš disk?
 
Nazadnje urejeno:

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
584
42
28
Tako skoraj gotovo je šel disk, saj so vsi simptomi identični crknjenemu disku. Preveri, če ga BIOS vidi. Če ga BIOS ne prepozna, kupi nov disk oz. zamenjaj v garanciji.

LP
Torus
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
V BIOS vidim pod Advanced -> SATA Configuration->
Serial ATA Port 0
Device Type:Hardi disk
Model Name: ST1000LM024HN-M101MBB
Serial Number: S32...

Serial ATA Port 2
Device Type: ATAPI CDROM
Model Name: HL-DT-STDVDRAMGUAON
Serial Number: M35...

Je to trenutno stanje ali stanje, kot je bilo ob nakupu?
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Imam še star (cca. 6 let) WD passport, v katerem je disk 160 GB 2,5, formatiral sem ga in ga namestil v prenosnik in spet problemi: V Biosu ga vidim, vendar mi ne uspe namestiti nobenega OS (WIN 7, 8, UBUNTU, LINUX MINT). NTLDR manjka mi napiše...potem mi enkrat napiše BOOTMGR...
Se sprašujem, če morda HDD ni kompatibilen s prenosnikom, ki je nov?
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Dva Asusa imam pri stranki. Razlicna modela. OBA sta v roku 4 mesecev zacela zganjati "hecne" zadeve. Na obeh je bila v garanciji menjana osnovna plosca. Pa je napaka tudi bolj kazala na rame ali disk.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Aha, razumem. Je torej možno, da 6-7 let star HDD ni kompatibilen z novim računalnikom?
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Torej, rešil sem tako, da sem kupil nov Samsungov 250 GB SSD disk in namestil brez problemov LINUX Mint. Zaenkrat nisem poskušal z WIN.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Je disk od Samsunga 1TB, predvidevam pa, da potrebujem neki hardware za testiranje?