Problem: Sony Xperia J (ST26i)

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.435
792
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Bratranec je prešaltal na SGS 3 in mi je za fer ceno (60 eur) prodal svojo še v garanciji in praktično novo Sony Xperia J, vendar z opozorilom (in celo priporočilom, da ga naj raje ne vzamem), saj da mu je zadnje čase obupno štekal..Telefon sem vseeno vzel, glede na to da je še v garanciji več kot leto dni pa vendar, telefon resnično "šteka" da je za popiz*it..Že med samim pomikanjem po menijih se mu sanja in deluje s precejšnjim zamikom. Seveda smo dali telefon na tovarniške nastavitve a ni prav nobene razlike. Ko je bil telefon popolnova nov je bojda deloval popolnoma brez problemov, torej brez zatikanja. Problemi so se pojavili šele v zadnjem času..Ima naloženo zadnjo verzijo Androida 4.1.2 (Jedrna različica telefona pa je 3.4.0), vendar ker je sam precejšen laik, niti ne ve, kakšna je bila naložena programska oprema v originalu, saj je sam kasneje, ko je začel telefon štekat, izvedel vse uradne posodbitve, upajoč. da bo rešil problem.

Telefon je bil kupljen pri mobitelu, zdaj pa me zanima, ali sam lahko še sploh kaj naredim (brez da zapravim garancijo) ali je bolje, da telefon reklamiram z dejstvi, ki so navedena.
confused-1.gif


hvala
 

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
98
5
8
Drugače obstaja še en software update za Xperio J, samo moja (kupljena pri Mobitelu) ga ne najde in še zmeraj vztraja pri verziji 11.2.a.0.21, čeprav je zunaj uradno že 11.2.A.0.31 in to že ene dva meseca!!!

V nastavitvah, pri možnostih za razvijalce, izklopi vse animacije prehodov, meni se je to kar poznalo pri zatikanju oken.

Pa če imaš vklopljeno tisto varčevanje z baterijo -pod upravljanje energije (neko izklapljanje prenosa podatkov, ugašanje programov) bolje da kar izklopiš to zadevo, ker takrat res šteka (sicer podaljša delovanje baterije za pol dneva, samo dobiš zraven živčni zlom).
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.435
792
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hvala za predloge a očitno je napaka na telefonu. Sem naredil repair po posopku ki ga je linkal WeWatchingYou in ni razlike. Telefon se zatika, da je za popiz*it...Sem preveril še nastavitve, ki si jih predlagal mk20 a tudi to ne prinese vidnih izboljšav. Nič, danes gre na servis!
 

Jeln

Pripravnik
3. mar 2012
52
0
6
Če je bratrancu ob nakupu deloval brez problemov, mislim da tudi sedaj nebi smelo biti kaj drugače. Na tvojem mestu bi jaz namestil kakšen custom ROM iz xda, ali pa nesel na servis in malo pomolil (če malo pogledaš po forumih zgodbe iz TopTime servisa, ti bo jasno čemu molitev ;D)
 

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
98
5
8
Po mojih izkušnjah samo malo pomoliti ne bo dovolj. Bo treba vsaj za mašo plačat
smile-1.gif
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Kaj pa, če ti šteka zaradi kake aplikacije ali pa, ker imaš dokaj poln pomnilnik telefona? Imam Xperio J z zadnjim updateom (11.2.A.0.31) in vse dela čisto normalno, brez zatikanja. Meni edino vsake toliko "tiltne", ko ga hočem odklenit. Takrat ne reagira na čisto nič. Pač počakam par sekund in vmes drgnem po sliderju, dokler se ne "zbudi"...
rolleyes-1.gif
Mogoče bi ti pomagalo, če bi si naložil kak programček za čiščenje. Jaz imam Clean Master.

Upam, da rešiš...
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.435
792
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ok, taka je zadeva!

Danes se posvetil prakrtično celo dopoldne za iskanje raznih rešitev in ugotovil sem, da ima globalno gledano zelo veliko uporabnikov tega modela enake težave, kot sem jih sam opisal. Opcij za rešitev je bilo v glavnem iskati v custom romih, vendar to mi ni nikakor ni dišalo, saj nisem želel zapravit garancije..Nakar naletim na en forum, kjer najdem spet en kup jamračev z Xperio J in z istimi težavami, nakar se med njimi najde nekdo, ki je vsem "nam" prilepil rešitev v eni mini aplikaciji ki z imenom calibrate.apk. Programček laično namestim in počakam 2-3 sekundi, da naredi svoje in rezultat je neverjeten - telefon leti kot sneta sekira
smile-1.gif
Ne vem kako je to možno in kaj točno porgram naredi, a učinek je neverjeten. Telefon zdaj deluje normalno.

tukaj je link do tega programa, če bo še kdo imel iste težave:
Klik

Tukaj pa je link do foruma, kjer sem našel to rešitev!
 

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
98
5
8
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@mk20

Si iskal update preko telefona (OTA ) in ti ga ne najde?]Klik[/url]

Preko telefona in preko računalnika- ne najde in javi, da imam zadnjo verzijo programa?!?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sicer ne vem, če bo na tvojem telefonu to delovalo oziroma če sploh imaš to ampak za pogledat in probat je namreč na Samsungu to deluje, da potem najde posodobitev.

Greš pod nastavitve in pod aplikacije in tukaj nastaviš na Vse aplikacije
Poišči, če boš našel google framework.
Če najdeš stisni na to in prisilno ustavi in stisni na gumb počisti podatke.
Pojdi v meni kjer lahko preveriš, če so na voljo nove posodobitve.
Sedaj parkrat probaj zagnat na telefonu za iskanje posodobitve, če ti jo bo potem našlo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Preveri na Mobitelu, če si telefon kupil pri njih, če so oni že sploh izdali posodobitev.
Ponavadi je za isti telefon odvisno od operaterjev kdaj pride nadgradnja ven, recimo prvi jo izda Simobil, potem Tušmobil in na koncu Mobitel.
Najboljše je da preveriš in boš videl na čem si, drugače so pa včasih, če se še dobro spomnim nadgrajevali telefone brezplačno ali na Mobitelu ali pa na pooblaščenem servisu.