Pralni stroj nabija po kopalnici...

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Nabavili smo pralni stroj z zgornjim polnjenjem in 40cm širine. Med delovanjem za moje pojme povzroča nenormalne treslaje, ki povzročajo močan ropot po celi bajti. Je namreč postavljen v 2. etaži. Najprej sem podložil ene 3cm gume pod vsako tačko ( iz mletih pnevmatik), ni ravno nekaj pomagalo, ker so pretrde. Po nekaj cajtu nabavim v Bau...ploščo za pod celi stroj, je tanjša, mehkejša, občutek mam da so treslaji še močneje prenašajo kot pri debelejših gumah.

Imel kdo podobno težavo, kaj ste podložili? Lahko stroj reklamiram?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Sej blokade bobna si odstranil a ne?
tongue-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Še enkrat poglej če si res vse dstranil..ker če je stroj nov ima verjetno še vedno blokiran amortizer.

Stoji ti stabilno na vseh 4ih nogah? Probaj vsako nogo odvijat dokler gre...nobena ne sme it na lahko.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Še enkrat poglej če si res vse dstranil..ker če je stroj nov ima verjetno še vedno blokiran amortizer.

Stoji ti stabilno na vseh 4ih nogah? Probaj vsako nogo odvijat dokler gre...nobena ne sme it na lahko.

Odstranil sem vse po navodlih. Kater amortizer misliš? Saj bi se vse moralo dati odstranit z zunanje strani, ali?
Je postavljen v vago, "wasser".
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.042
84
48
Dve leti nazaj,me je prjatlca vprašala,za nasvet nakup novega pralnega stroja,ki se polni z vrha.Prej je imela Gorenje,ki je po 5 letih izdahnu...In se ni mogla odločit,kterga bi novga kupla...Sem ji predlagal Aeg.Ta model ki bom dal link.

Z strojem je fuul zadovoljna.Pere vsaki dan,ker jih je veliko pr hiš.Tud ponoč veliko pere,ker je zelo tih komaj 47db.Ko so ga,priključli in zalaufal,so mislil da ne dela.Prej Gorenje,je bil tok glasen,da ni mogla ponoč prat je,celo bajto zbudil.Zdej teh problemov več nima...

http://www.ideo.si/pralni_stroji_polnjenje_zgoraj/pralni_stroj_z_zgornjim_polnjenjem_L86560TLE1_AEG

Vse ostale karakteristike stroja,si lahko preberete na linku.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Če si odstranil vse in stoji na vseh 4ih nogah enakomerno obremenjen (tu vaga nima veze) potem reklamiraj ker nekaj ne štima.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.144
3.611
113
Marlbor
Podoben problem sem imel na novem sušilnem stroju. Potrebno je bilo zamenjati boben.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če je nov, nima kaj skakat. Seveda, ob predpostavkah, da:
- si odstranil blokade
- imaš enakomeren pritisk na vseh tačkah (da se ne vaga levo-desno po domače)
- da po pameti nalagaš v boben (sem že videl boben tako nabasan da se je komaj zaprl, po tem pa čudenje, za kaj je stroj na sredi kopalnice
grin1.gif
)

lp
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.082
425
83
45
dolenska
KSZ

Kako kaj rešujete, da stroj počaka na mesti? Imam ravno tako novega, postavljen v piko a stroj hoče malo kruzat po kopalnici. Ko je delovanju se niti ne trese nevem kaj, ne poskakuje, nič. Sam za vsako pranje zleze za 2 centi. Mal sem gruntal, da bi ha dal na late.
 
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
KSZ

Kako kaj rešujete, da stroj počaka na mesti? Imam ravno tako novega, postavljen v piko a stroj hoče malo kruzat po kopalnici. Ko je delovanju se niti ne trese nevem kaj, ne poskakuje, nič. Sam za vsako pranje zleze za 2 centi. Mal sem gruntal, da bi ha dal na late.

kak guma z apod stroj da prepreči drsenje oz pohajkovanje stroja?
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Da poročam...
Danes serviser menjal cel boben in je naprej isto sra...!
Za moje pojme preveč trese in nabija, ampak serviser pravi da je to ok oz v mejah normale za tip stroja z zgornjim polnjenjem. Kar pa se jaz ne strinjem...Noče slišati o tem da so amortizerji fuč...sredi tedna še prinese neke original gumice za pod tačke, ki bi naj ublažile hrup. Ima kgo doma stroj z zgornjim filnjem in kako se obnese?
Kaj mi je še za narediti, ker dolgo tega ne bom poslušal in gledal...?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Serviserja zamenjaj. Amortizerji so zanič, boben kot takšen ne razumem, zakaj bi bil za menjati? Na bobnu je betonska utež, se je morda zrahljala?

V glavnem, amortizerji. Pa serviser tudi!
10.gif
 
Citat:
Uporabnik digg pravi:
Da poročam...
Danes serviser menjal cel boben in je naprej isto sra...!
Za moje pojme preveč trese in nabija, ampak serviser pravi da je to ok oz v mejah normale za tip stroja z zgornjim polnjenjem. Kar pa se jaz ne strinjem...Noče slišati o tem da so amortizerji fuč...sredi tedna še prinese neke original gumice za pod tačke, ki bi naj ublažile hrup. Ima kgo doma stroj z zgornjim filnjem in kako se obnese?
Kaj mi je še za narediti, ker dolgo tega ne bom poslušal in gledal...?

kateri stroj maš? indesitov znajo biti muzikalci. Mi smo ga meli že kar nekaj let nazaj (whirlpool), in je bil obup. Ni pa nabijal to pa drži
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.433
3.517
113
Kaj je z vami? V nov stroj so vgradili stare in zanič amortizerje? Dejte se malo zresnit. Če se ti izdelek ne dopade, pogoltni knedel, kupi drugeja od drugega proizvajalca, tega pa prodaj naprej.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
zakaj pa pri novem ne bi mogel bit zanič amortizer? kaj je s tabo? Imava doma tega na zgornje polnjenje in se ne premika niti za mm, že 5 let stoji na mestu, kot pribit.
od kot tebi ideja da je pri novih stvareh vse vedno ok, sploh?
confused-1.gif