Povezava Wireless - Wireless Router?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Hej vsem.

Zanima me kar nekaj stvari, zato bom najprej razložil problem.

Pri kolegu bodo imeli internet v poslovni stavbi in na isti parceli imajo še eno hišo (20m stran), v kateri bi tudi radi imeli internet, med stavbama pa je še garaža. Rad bi povezal dva routerja brezžično: Siolov router, ki bo v poslovni stavbi (pridejo zmontirat naslednji teden) in še en router, ki ga moram še kupit in bo v hiši ali v garaži. Majhen problem je, ker bo siolov router na drugi strani poslovne stavbe, kot je hiša in se v hiši več ne vidi internetne povezave (to sem sprobal tako, da sem moj router WRT54GL postavil na mesto, kjer bo Siolov router in potem sem v hiši iskal omrežje in ga ni našlo, v garaži pa ga je našlo).

Potrebujem torej naslednje nasvete:

1) Kateri brezžični router ima najboljši domet (sprejem in oddajanje)?
2) Baje, da lahko drugi router brezžično sprejema povezavo le, če ima naložen DD-WRT firmware. Ali to drži? Če drži, obstaja kakšen router z dobrim dometom, ki ima DD-WRT že nameščen?
3) Ali ve kdo za kakšno drugo rešitev, s katero bi brezžično spravil povezavo v hišo (kakšne antene, ojačevalniki signala?)?

Če ima kdo še kakšno pametno rešitev, naj jo prosim pove. Mora pa biti brezžično (in seveda čimbolj poceni, čeprav denar ni tak problem).

Lepo se imejte in hvala že vnaprej.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
2.) Ne. Veliko ruterjev ima to funkcijo.
3.) Še en ruter, na lokaciji, ki je viden z obeh tvojih. Radijski signal pač mora it, skozi ovire pa ne gre. (oziroma gre, samo ga ovira oslabi. Koliko, pa je odvisno od snovi in geometrije ovire).
Sicer je ena možnost, da ga daš v garažo, v hiši pa potem loviš njegov WLAN. (ali pa , posebej če želiš kablovje v hiši, kot sem prej rekel, daš en ruter v garažo, pa enega v hišo. SiOL-ovega pa seveda v poslovno stavbo.

Da povzamem: Najpreprosteje je (no ja, kabel potegnit, če je možno), če ni ovir med antenami. To gre komot tudi 100 metrov, tako da če lahko nekje postrani, pa čeprav preko ulice, postaviš tretji WLAN ruter, je to rešitev za razmislit.

Druga stvar pa so boljše, usmerjene antene.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jst mam tomato in dva routerja, oba linksys wrt54gl. Išči na googlu za wds, maš za pet minut skonfigurirano. Ne vem pa kak je ta siolov router. Z drugim firmwarom si lahk tud oddajno moč povečaš.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
@stein, sam imam WRT54GL doma. Kako lahko z mojim routerjem brezžično sprejemam povezavo od soseda in jo nato preko istega routerja ponujam dalje (tako, da se z računalnikom potem povežem na moj router)?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ponujaš dalje žično ali brezžično?

Za žično je dovolj, da se ruter poveže na sosedovo mrežo (Wireless Client način).

Za brezžično pa je "wireless repeater" mode. Ali pa podobno. Odvisno od fimware, kako se točno imenuje. Pa nimajo vsi te funkcije.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
A siOLov modem naj bi oddajal signal, ki bi ga ti rad lovil v hiši? Ne ga srat. No go, tistega še tri sobe naprej ne loviš več.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
To me ravno zanima, kateri routerji imajo to funkcijo da lahko kot vhodno povezavo (WAN) sprejemajo preko Wireless in nato (na drugi anteni) tudi preko Wireless oddajajo povezavo naprej... Router bi torej služil kot nekakšen ojačevalnik...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Jaz bi naredil takole. Na modem bi priklopil WiFi router, po možnosti takega, na katerega lahko daš kakšno after market usmerjeno anteno, na drugi strani rano takega in od tam potem po žicah naprej. Če boš rabil tudi WiFi dostop, bo verjetno treba še en WiFi router, nisem pa siguren.

Mogoče kaj takega:

798px-Standard_bridge_large.jpg

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wireless_Bridge


BTW, to je bil čist prvi zadetek v Guglnu na WiFI Bridge.

Za routerje in antene lahko pogledaš tukajle: http://shop.wlan-antene.net/
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
To me ravno zanima, kateri routerji imajo to funkcijo da lahko kot vhodno povezavo (WAN) sprejemajo preko Wireless in nato (na drugi anteni) tudi preko Wireless oddajajo povezavo naprej... Router bi torej služil kot nekakšen ojačevalnik...
To zmore večina novejših routerjev. Je pa fino, da sta routerja, ki ju povezuješ od iste firme, ali pa vsaj na istem čipovju. Tako imaš garancijo, da bo skoraj sigurno delovalo. Pri različnih čipovjih je loterija.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
O tem je bilo že precej govora na tem forumu, je treba malo search funkcijo uporabit.

Repeater bridge seveda deluje na WRT54, vendar ne spreglej dejstva, da je Siolov modem zelo slaba zadeva in se nato bridge konstantno sesuva(preverjeno). Rešitev je zunanji router ali AP priklopljen na siolovega, obvezno izklop wirelles na siolu, ter nato wirelles bridge na WRT54 z dd-wrt. Tako zadevo uporabljam sam in deluje bp, vendar spet ne spreglej dejstva, da z uporabo wirelles preko wrt54 zgubiš polovico hitrosti linije, ki jo omogoča siol. Po domače, če imaš linijo 4M, lahko uporabljaš preko wirelles na WRT54 samo 2M, če se pa na WRT54 priklopiš preko kabla pa vse torej 4M.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Zakaj se zafrkavati z zastarelim in dražjim Linksysem, če lahko rešiš problem z dvema TP-Linkoma WR741ND. WDS povezava deluje brez najmanjšega problema in tudi ni nobenih hecov glede enkripcije.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik igorduska pravi: Po domače, če imaš linijo 4M, lahko uporabljaš preko wirelles na WRT54 samo 2M, če se pa na WRT54 priklopiš preko kabla pa vse torej 4M.
To pa ne bo držalo.
Imam podobno in preko WLAN leti preko 10 Mbps.
Internet pa je 6 Mbps.
(leti z enega PC na drugega, seveda).
Prepolovi se teoretična zmogljivost WLAN.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Ja pa bo držalo. Ne moreš imeti 10M na liniji 6M, ni teorije.
Ne mešat lokalne povezave znotraj mreže z hitrostjo navzven. Ta se konkretno zniža na bridge vezavi(wirelles).

Naredi speedtest direktno na siolu, nato pa še z wirelles preko bridge routerja. Razlika je več kot očitna.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Direktno na siol kišto 5/2, preko routerja 5/2, brezžično preko routerja 5/2, brezžično preko drugega routerja, ki je preko WDS obešen na prvega 5/2. Torej?
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Govora je bilo o Repeater Bridge, ne pa WDS.

Iz navodil za Repeater Bridge na strani od dd-wrt:
Also take note of the fact that all repeaters, including this Repeater Bridge mode, will sacrifice half of the bandwidth available from the primary router for clients wirelessly connected to the repeater. This is a result of the repeater taking turns talking to not just one partner, but to two, and having to relay the traffic between them.

Iz navodil za WDS(dd-wrt):
Also take note of the fact that all repeaters, including this WDS Repeater mode, will sacrifice half of the bandwidth available from the primary router for clients wirelessly connected to the repeater. This is a result of the repeater taking turns talking to not just one partner, but to two, and having to relay the traffic between them.

Torej?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, 20 in nekaj Mbps, koliko zmore WLAN (generacije 802.11g) se bo v primeru WDS ali podobnega "podajanja signala" prepolovilo na 10 in nekaj.

Kaki internet gor priklopiš pa nima veze.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Razen tega se "prepolovitev" zgodi, če se WLAN signal prejme in dalje odda.
Če pa je WLAN povezava ena, vse drugo pa preko žice, do tega ne pride.
 
Nazadnje urejeno:

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
Da ne odpiram nove teme bom vprašanje zastavil kar tukaj
Imam router asus wl-500g ki sem ga dobil že kar nekaj časa nazaj .Priklopil sem vpisal ip pridem na prvo stran ne morem pa v njega ker ne vem imena in gesla saj je bil spremenjen.Probal sem vse varjante z admin ,user ,administrator...... probal sem ga tudi resetirat na gumb pa tudi nič.Reset sem naredil tako kot piše v navodilih da držiš gumb 5sek in več pa nič potem sem še kot pri nekaterih modelih izklop držiš reset in vklop še zmeraj držiš tipko tukaj se nekaj zgodi začne utripat power lučka ampak še zmeraj nič.
Kaj bi lahko naredu ali obstaja kakšen program za hekanje gesla Kakšen nasvet

HVALA
 

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6

Firmware Version: WHITE RUSSIAN (RC5)
Kernel Version: Linux version 2.4.30 (nbd@ux-2y02) (gcc version 3.4.4 (OpenWrt-1.0)) #1 Sun Mar 26 19:02:04 CEST 2006