Povezava PC-TV preko HDMI

Seba4321

Zelenc'
15. dec 2010
2
0
1
Pozdravljeni!

Imam problem pri povezovanju PCja s TVjem, se pravi, da želim povezati s kablom ki je na strani PC(DVI) na TV(HDMI) in ko povežem se ne naredi nič. Potem sem zamenjal še driverje in se je pojavila slika in mi delalo dokler je bil prižgan PC. Po resetiranju pa se je zopet vrnilo v stanje ko ne zazna ničisar. Poizkusil sem ponovno naložiti driverje pa ni nikoli več zaznalo.

Morda ve kdo kaj bi lahko še poizkusil in kje se skriva težava?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Torej če na TV izbereš sliko z HDMI vhoda, je črno oziroma napis "No Signal" ?
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
317
22
18
Sam imam najboljše izkušnje s sledečim postopkom : vžgeš TV in izbereš ustrezen HDMI vhod, potem pa računalnik resetiraš in počakaš, da se sistem vzpostavi. Ponavadi se povezava samodejno vzpostavi, drugače pa greš pod nastavitve grafične kartice in obkljukaš potrebno. V kolikor ti v prvo ne uspe, poskusi zamenjati tudi DVI izhod na grafični kartici, ker včasih na enem TV povezava dela, na drugem pač ne
grims-1.gif
 

Seba4321

Zelenc'
15. dec 2010
2
0
1
Hvala za odgovor. Vendar je stvar sledeča, sedaj mi je vse skupaj delovalo en mesec in potem ko sem resetiral računalnik mi enostavno ne zazna več da mam vključen hdmi. Poizkusil zopet vse a brez uspeha. Predvidevam, da je problem v driverjih ampak sem poizkusil s tremi različnimi in se kar ne more zbudit. Čeprav mi ga je za kako uro uspelo. Tako, da tavam v slepi ulici in razmišljam o nakupu nove grafike, čeprav se mi zdi malo nesmiselno in prav tako se mi zdi da ni kriva grafična kartica ampak mora biti napaka programska.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Se ti je mogoče pred ponovnim zagonom namestil kak windows update? Probaj narediti system restore na dan, ko je zadeva še delala.
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
da se priključim: ko se priklopim na TV prek HDMI- ja mi ne predvaja zvoka na TVju.
A to tako mora bit al ne?
thnx
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.191
1.367
113
Citat:
Uporabnik dotore pravi:
da se priključim: ko se priklopim na TV prek HDMI- ja mi ne predvaja zvoka na TVju.
A to tako mora bit al ne?
thnx

Nekatere grafične imajo vgrajeno zvočno in jo moraš samo vklopiti v control panel --> sound
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.803
-8.623
113
Zvok boš moral posebaj speljati do TVja. Ta grafična nima lastne zvočne