Povezava PC-plasma, neostra slika

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
Za povezavo pc --> plasma sem uporabil kabel, ki gre iz PC DVI izhoda v plasmin HDMI vhod.

Problem je v precej neostri sliki, ki z več kot 2 metrov ni uporabna. Resolucija je 1080p (1920×1080), osveževanje pa 60 Hz.

Je možno, da bi navaden VGA kabel zadevo kaj izboljšal, ali je caka kje drugje?
 

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
Z nastavitvami sem se igral kar lep čas, tako da nimam več idej, kaj bi še poskusil.
Kabel pa je nov in nisem kupoval ravno najcenejšega.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.901
258
83
Slovenija
še lahko poskusiš z drugo grafično kartico oz. drugim računalnikom...mislim da sem imel že sam podobno težavo --> gr. kartica
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Daj kako testno sliko gor, pa robove (razsežnost) preveri, če je na svojem mestu.
TV-ji radi raztegnejo sliko (overscan - ni nujno, da se nastavitev v meniju tako imenuje)
 

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
Sliko sem nastavil na pcju tako, da je cela vidna.

Nekje sem prebral, da tvji sliko iz pcja drugače tretirajo in da če slika ni pripeljana direktno na PC vhod, da zna biti crap od slike. TVju je potrebno menda dopovedat, da je na hdmiju vhod iz PCja.

Bom sprobal...drugače pripopam sliko.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, saj. Nimaš kaj na PC-ju rihtati. Če TV popači, to gre popraviti samo na TV.
Razen če uspeš na PC-ju vsiliti v signal sporočilo "prikaži sliko kot je in nič ne mučkaj!!!"
wink-1.gif
 

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
TV je raztegnil sliko, na pcju pa sicer nisem našel opcije prikaži sliko kot je in nič ne mučkaj, imam pa na pcju opcijo Underscan in slika je bila potem v celoti vidna.

Sicer pa sem v menuju za izbiro vhoda našel še en menu, ki drugje ni viden. Tam sem HDMI vhodu določil da je signal s PCja in glej zlomka, slika je jasna, točno od roba do roba brez underscana, overscana in ne mučkaj opcij
cheer.gif