Povezava gsm in prenosnik = internet?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 3287

Telefon Htc hd2 bi rad uporabil kot modem. Povezava usb. Kaj je potrebno storiti? Na tem prenosniku mi nakaj samo "začivka" in to je to. Povezave ni.

Hvala

lp
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Potem pa si ga snemi >> http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/device-synch.mspx
smile-1.gif
...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Dejansko ni MS AS naredil ničesar (vsaj tako mislim). Po namestitvi se je comp resetiral, ms as nisem zagnal, internet pa je "zalaufal" po povezavi z htc-jem. Bila sta povezana z usb-jem med reset-om prenosnika.

17758-icon_confused.gif


Vseeno hvala za nasvete.

lp
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Še eno vprašanje:

Na kaj nastaviti povezavo: mobitel internet, mobitel mms, mobitel planet?
Sedaj deluje na mobitel internet. Najprej pa je htc ponudil mobitel mms.

lp
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.242
323
83
Najprej moraš računalnik in telefon povezat. To narediš preko Activesync-a v WinXP (Vista in 7-ka drugače). Ko vtakneš usb iz računalnika v telefon bi ti moral izpisati meni, ki te vpraša ali hočeš Activesync, ali Hard disk, ali Internet povezavo. Če izbereš internet si že zmagal.
Če ne potem v telefonu poiščeš ikono Internet sharing (nekje v Programs) in jo zalaufaš, pa izbereš usb in mobitel povezavo in voila čez ene 5 sekund.
Če povezuješ z notebookom pa lahko tudi brezžično preko blutootha. Najprej ju sparši, potem ko sta povezana spet Internet sharing, ti nekaj zajoka, potem greš pa na blutooth ikono spodaj desno v opravilni vrstici in izbereš Quick Connect pa mislim da Network connection in ime telefona, pa si spet na istem kot zgoraj.
Malce se poigraj, težko ti je napisat ker ne vem ali imaš WM6.1 ali WM6.5 gor na telefonu (na 6.5 ne vem točno, ker imam sam 6.1), pa kateri OS imaš na računalniku.
Vsekakor upam da sem ti kako pomagal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zelo dober program za tako povezavo je tudi JoikuSpot na telefonu. (če se ne motim je ena verzija celo free)
Zaženeš program na telefonu, prenosnik pa ti telefon najde kot wi-fi. In evoga surfaš z bilo katerim prenosnikom brez bilo kakih nastavitev.
 

GregorE

Zelenc'
30. jan 2010
16
0
1
Nisem prepričan, če JoikuSpot podpira HTC HD2. Sicer pa odlična in zelo elegantna rešitev.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Da jaz še malo drugače vprašam.

ali se da z nokio n95 povezati telefon in prenosnik, da bi prenosnik koristil telefon kot gps sprejemnik?

Zaenkrat nisem nikjer nič našel, mogoče pa me boste vi rasvetlili
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Identicno vprasanje, drug telefon: imam Nokio 6151 z delujoco internetno povezavo (brskalnik na telefonu deluje).Poskusam jo povezati z racunalom preko bluetooth, da bi telefon deloval kot modem, a ocitno pocnem nekaj narobe.

Pri Sony Ericssonih je procedura sledeca:
- vkljucim BT na telefonu
- na racunalu pod Bluetooth devices dodam telefon
- izberem en passkey, vpisem isti passkey na obeh straneh
- telefon vprasa za dovoljenje ali ga racunalnik sme uporabiti kot modem, recem da lahko
- grem na Start -> Settings -> Network Connections -> Bluetooth Network Connection in dam Connect
- internetna povezava deluje dokler ne dam Disconnect

Pri Nokii je od zacetka podobno, le da kaksno sekundo za tem, ko vprasa za dovoljenje za uporabo kot modem in potrdim, napise "IME_RACUNALNIKA disconnected". Na racunalniku je telefon se vedno videti povezan, med storitvami, katere omogoca, je tudi DUN (dial-up networking), a pod Active devices na telefonu ni vec nic (prazen seznam, medtem ko je bilo tam vidno ime racunalnika tisto sekundo, dokler ni napisal da je disconnected).

Pri SE imam potem tisto opcijo za connect, z Nokio te opcije ni, in tudi okno, ki se odpre (Bluetooth Personal Area Network Devices) je prazno, pri SEju je pa tam naveden telefon.

Nimam instaliranih nobenih orodij ali cesa drugega za telefon, kar ne pride ze samo z Windowsi ali se ne pobere samo iz Interneta ko prikljucis vse skupaj (torej tudi programskega paketa nimam, ne od SE, ne od Nokie).

Ali pocnem jaz nekaj narobe ali res N6151 ni mogoce uporabiti kot modem na enak nacin kot SEjeve telefone ? Rad bi visjo hitrost (Nokia podpira EDGE in UMTS, doticni SE samo GPRS) ...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ni podatkovnega kabla (ga ni bilo v skatli).

Bluetooth deluje cisto normalno s telefonom od SE (kot je opisano zgoraj) in to brez kakrsnihkoli dodatnih namenskih driverjev, instalirano je samo tisto, kar Windowsi sami namestijo.

Torej za Nokie ne gre drugace, kot da instaliras dodaten driver, da lahko dela kot modem - lahko to kdo potrdi ali zanika na podlagi svojih izkusenj z ne-pametnimi (S40) Nokiami, tudi ce ni ravno model 6151 ?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Torej za Nokie ne gre drugace, kot da instaliras dodaten driver, da lahko dela kot modem - lahko to kdo potrdi ali zanika na podlagi svojih izkusenj z ne-pametnimi (S40) Nokiami, tudi ce ni ravno model 6151 ?
Jaz imam 6131 in sem povezal z Nokia PC Suite, ki se posebej instalira.

Če bi rad brez, preveri v DUN lastnostih, če je telefonska številka prava, pa ime in geslo.