Pomoč pri zamenjavi kondenzatorjev na LCD-ju

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
LG L246WH monitor mi je začel nagajati tako, da se ob pritisku na gumb ne vklopi takoj, ampak traja kakšno minuto, da se prižge. Domnevam, da se bo problem samo še slabšal.

Ko sem malo poGooglal, sem opazil, da je to pogost pojav pri tem monitorju in da je problem na dveh kondenzatorjih na PSU-ju od LCD-ja. Našel sem dva vodiča:

http://www.ardnut.co.uk/blog/2011/12/repairing-a-lg-l246wh-monitor-that-fails-to-turn-on.htm
http://degreesplato.wordpress....m-the-landfill/

Kje dobim nadomestna kondenzatorja?

Sicer znam lotati (osnove), ampak, če je kdo od vas bolj izkušen s tem, bi prosil za pomoč pri zamenjavi dveh problematičnih kondenzatorjev. Lahko tudi na PM.

Hvala za odgovore!
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Kondije v Lj dobiš v IC elektronika. Preden boš stare odlotal, poglej kako so obrnjeni (+/-). Opravil podobno z manj kot osnovnim znanjem lotanja na zanimivo - tudi LG monitorju.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Dobit take kondenzatorje ne bi smela biti težava, tudi v naših koncih ne. Obisk malo bolj resne elektro trgovine in voila.

Vidim, da so 10V 3300uF 105C. Če pa jih slučajno ni na zalogi, oz imajo kakšne smešne dobavne roke imaš pa še vedno aliexoress, ebay, amazon...
lp!
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Lahko se oglasiš pri meni, pa bova zamenjala. Kondenzatorje boš dobil v ICeju na Vodovodni ulici. Na sliki vidim poleg defektnih kondenzatorjev še eno prosto mesto, tako da verjetno bi se dalo uporabit tudi 3 komade po 2200uF. Pa raje vzemi 16V, če niso preveliki.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Najlepša hvala vsem!

bpfc, najlepša hvala! Ti pošljem ZS, ko dobim nova kondenzatorja.

Edit: Bom kupil par 10V in 16V kondenzatorjev, jih pa imajo na zalogi.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Eto, kondenzatorja imam (in par 10V in par 16V), je pa zanimivo, ker če monitor prižgem kmalu po tem, ko ga ugasnem, se prižge nazaj normalno hitro.

Če pa nekaj časa stoji, pa traja dlje (odvisno od tega, koliko časa stoji neprižgan), ampak prižge pa se vseeno.
 

wilin

Pripravnik
5. maj 2008
114
1
16
Pa si vzel Low-ESR kondenzatorje? Ker drugače ti bo monitor po pol leta / letu spet štrajkal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Upam, ne bi vedel. Nihče mi ni tega omenil, so pa na IC-ju rekli, da so ti, ki so mi jih prodali, kvalitetnejši.

Jih imam doma. Če naredim fotko, se lahko iz nje vidi, če je to to?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Citat:
Uporabnik wilin pravi:
Pa si vzel Low-ESR kondenzatorje? Ker drugače ti bo monitor po pol leta / letu spet štrajkal.
Po nepotrebnem strašiš s tem ESRom.
 

wilin

Pripravnik
5. maj 2008
114
1
16
Zakaj? Če ima napačne, mu bo to prišparalo jezo ko bo monitor spet crknil, če pa ima pravilne mu bo to vzelo 2 slike časa.
 

wilin

Pripravnik
5. maj 2008
114
1
16
Kul, so tapravi. Lahko daš ene ali druge, s tem da 16V imajo boljše karakteristike in se jih splače not spravit če je le plac.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Se opravičujem, bi tebe prosil, ampak ta teden imam vsako popoldne toliko opravkov, da ne pridem skozi.

Ko bom imel kakšno popoldne čas, ti pošljem ZS. Itak si ga bom moral kar hitro vzeti, ker zdaj traja že cca. 2 minuti, preden se slika prižge od trenutka, kot pritisnem na gumb za vklop.
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Jebemu sunce - v tole področje na Alterju bolj redko zaidem. In glej zlomka - tudi sam imam takšno težavo na LGjevem LCDju (model 32LE5500). S televizorjem sem sicer zadovoljen, celo prav všeč mi je, ampak že dobro leto nagaja tole prižiganje. Pa je sedaj večino časa kar v standbyu.
Ker sem pri tem res popoln laik, televizorja nočem niti odpirati, da česa ne zamočim.
@bpfc - bi bil ti tole pripravljen zamenjati tudi pri mojem?
evil.gif

Ali moram kupiti enake kondenzatorje (glede na drug model)?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Citat:
Uporabnik krava pravi:
tudi sam imam takšno težavo na LGjevem LCDju (model 32LE5500).
Ker sem pri tem res popoln laik, televizorja nočem niti odpirati, da česa ne zamočim.
@bpfc - bi bil ti tole pripravljen zamenjati tudi pri mojem?
evil.gif

Ali moram kupiti enake kondenzatorje (glede na drug model)?
Andy je prosil samo za pomoč pri lotanju, sam bo odprl monitor in ga zaprl nazaj. Jaz mu bom samo pomagal, če bo imel težave z lotanjem. Ti imaš TV in verjetno je usmernik narejen malo drugače od tega, tako da ti ne priporočam da vnaprej kupuješ kondenzatorje.