Pomoč pri nastavitvah oddaljenega dostopa

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Zopet se obračam na vas, ker mi tukaj moje znanje rahlo peša
smirk-1.gif
in sicer rabim pomoč kako naj nastavim snemalnik za video nadzor, da bom do posnetkov oz. live prenosa dostopal iz oddaljene lokacije. Torej da malo opišem kako in kaj. Snemalnik bi preko kabla povezal v ruter (Linksys wrt54gl) ki je vezan v bridge. Na ruterju je nameščen DD-WRT sistem. Wifi mam zaščiten samo z geslom se pravi se nan lahko poveže vsak, ki ima geslo. Meni snemalnika zgleda takole:



Podmeni DDNS nastavitve pa zgleda takole:


zdaj pa, ker nimam pojma kako naprej bi vas prosil kaj, kam in katere podatke moram vpisati v polja. Hvala za pomoč
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Predpostavljam,da imaš router IP nastavljen na 192.168.1.1.

Kot IP v snemalnik napiši nekaj nezasedega, npr 192.168.1.233.
Gateway je routerjev IP, tj. 192.168.1.1. DNS je prav tako isti IP.

Na routerju pa boš moral narediti forwarding na media port (9000) in http port (80) snemalnika. Lahko uporabiš iste cifre za porte ali druge. Daj za vsak slučaj TCP+UDP forwarding.

Če hočeš imeti DynDNS, moraš to storitev vklopiti na routerju, ne na snemalniku. Router prej zazna, če se ti spremeni WAN IP...
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Hm. IP mi snemalnik samodejno najde in mi ne omogoča sprememb recimo pod poljem IP naslov (slika1)in mi samodejno najde naslov : 192.168.069.131 (IP je izmišljen) Vse kar lahko nastavljam je v sivih okvirčkih (slika 1) se pravi lahko spreminjam polje TIP, Media port, Web port in DNS strežnik. Zdaj če jaz prav razumem moram v polje DNS strežnik napisat IP mojega ruterja se pravi 192.168.1.1.
Kako in kje na ruterju pa nastavim forwarding na media porte in TCP+UDP forwarding
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik ivi pravi:
Hm. IP mi snemalnik samodejno najde in mi ne omogoča sprememb recimo pod poljem IP naslov (slika1)in mi samodejno najde naslov : 192.168.069.131 (IP je izmišljen) Vse kar lahko nastavljam je v sivih okvirčkih (slika 1) se pravi lahko spreminjam polje TIP, Media port, Web port in DNS strežnik. Zdaj če jaz prav razumem moram v polje DNS strežnik napisat IP mojega ruterja se pravi 192.168.1.1.
Kako in kje na ruterju pa nastavim forwarding na media porte in TCP+UDP forwarding
Seveda! DHCP moraš izklopiti in nastaviti na statični IP. Pa IPjev si ni treba zmišljevati, itak gre za lokalne IP naslove, ki so vidni samo znotraj tvojega omrežja. To niso internetni IP naslovi.

Če imaš DD-WRT glej http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Port_Forwarding . Drugače pa pogooglaj za znamko tvojega routerja + "port forwarding".
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a niso dyndns neki spreminjal pa moreš sedaj v free verziji 1x na mesec osvežit, ker drugač ne dela?