Pokvarjen prenosnik Lenovo G710 - vrednost?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Hej vsem...

Zanima me, koliko je vreden pokvarjen prenosnik Lenovo G710? Star je dobri 2 leti in pol (kupljen na mimovrste 26.8.2014), prižge se lučka (ko ga prižgeš) in sliši se, kot da bi probal zagnati disk, potem pa tema...

Specifikacije: Core i7, 8gb ram, 1tb disk, ...
Polne specifikacije: http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/lenovo/g-series/g710/#tab-tech_specs

Nažalost ni več v garanciji... Drugače je lepo ohranjen...

Koliko bi bil vreden?
 
Nazadnje urejeno:

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
366
49
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Hej vsem...

Zanima me, koliko je vreden pokvarjen prenosnik Lenovo G710? Star je dobri 2 leti in pol (kupljen na mimovrste 26.8.2014), prižge se lučka (ko ga prižgeš) in sliši se, kot da bi probal zagnati disk, potem pa tema...

Specifikacije: Core i7, 8gb ram, 1tb disk, ...
Polne specifikacije: http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/lenovo/g-series/g710/#tab-tech_specs

Nažalost ni več v garanciji... Drugače je lepo ohranjen...

Koliko bi bil vreden?

V celoti maksimalno 50 €, posamično po delih par desetakov več. Lahko pa zamenjaš matično... Meni je HP-jev laptop crknil en teden iz garancije, prav tako tiskalnik. Takrat šel v Hofer po laptopa za 400 € z takrat novim win8. Dela še danes kot nov, pa še 3 leta garancije sem dobil.
 
Nazadnje urejeno:

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Če se prižge, je lahko samo disk ali pa kakšna malenkost. Da bi ga prodajal za 50€, je čista neumnost.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Kot sem že napisal, prenosnik dela tako:

Ko pritisneš gumb za vklop, se prižge lučka (na delovanje) na prenosniku in tudi sliši se, kot da se bo probal zagnanti disk... To je to... Od tu naprej sicer lučka za delovanje sveti, vendar se nič ne zgodi... Na zaslonu je samo tema (od pritiska na gumb je samo tema)... Tudi CD-ROM se noče odpreti...

To sem napisal še enkrat, ker me preko ZS sprašujete glede nakupa in kaj je točno narobe...
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
bi se dalo priklopiti zunanji monitor? naj ti nekdo naredi diagnostiko? stane nekje 25€
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Cd rom nima veze z ekranom. Ce ekran ne bi delal in bi ostalo vse stimalo, pc se vedno poslje ven cd rom. Daj nekomu, ki se razume in naj pregleda. Tistih 20eur je vredno. Ker tak pc se ni za odpis, sodec po specifikacijah. Da pa bi ga prodal za 50eur, je pa sploh neumnost.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Je bil na servisu in mi je rekel (s takim bolj nezanesljivim in nezainteresiranim glasom), da je verjetno šla matična... Se mi je zdel, kot da se ni nekaj potrudil...

Da cd-rom ne gre odpret sem napisal ravno zato, da bi omenil, da očitno ni zaslon fuč in da je verjetno ali matična ali pa nekaj z napajanjem...

@casio, kako pa preizkusim drug napajalnik na prenosniku? Si mislil drug kabel?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
No, naj samo povem, kako sem prodal ta pokvarjen prenosnik...

Dal sem ga na bolho za 100 eur in že prvi dan (sobota) dobil kar nekaj ponudb... Še tisti večer sem se z enim preko sms zmenil, da mi v ponedeljek sporoči, kam mu ga naj pošljem (ampak v sms ni bilo govora o ceni in nič se nisma dokončno dogovorila). Ampak nato me je v nedeljo klical en drug in mi je ponudil 120 eur (ter da mu ga pošljem po pošti). Sem mu rekel, da bom mi naj pošlje podatke, on pa mi je rekel, da mi jih pošlje v ponedeljek... Sem že mislil, da je to en in isti človek, pa vendar mi v ponedeljek dopoldne prvi ponudnik pošlje sms, kako je zdaj s prenosnikom... odpisal sem mu, da je en ponudil 120 eur... Nato mi vrne sporočilo, da mi nakaže 155 eur (kao 150 eur in poštnina). In res. Nakazal mi je 155 eur..

Verjetno sem imel nekakšno srečo, ampak dejansko mi je en gospod nakazal 155 eur za ta prenosnik...

To samo sporočam zato, da če mogoče imate pokvarjen prenosnik doma, se ga (z malo sreče) tudi da prodati za kar dobro ceno...

Tukaj na forumu ste mi vsi ponujali maks. 50 eur... :-/
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
Plato (če je res hin) bo popravil za 200 eur, prodal za 500 in ima profit. če se ne spoznaš, najbolj nastradaš. no, saj imaš 155 eur.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Plato dobi drugo za 140€ ali pa če proba tole reflowat za 80€, več kot za 350-400€ ne bo prodal.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.884
626
113
Lahko da jo bo tudi popravil in uoorabil zase. Za 50€ bi jaz tega takoj vzel...

Jaz imam na bolhi kar predefiniran search na vse kar vsebuje: agilent, keysight, fluke, keithley, flir in podobno.

Sem dober teden nazaj dobil za 50€ multimeter Fluke 87 IV, ki je bil nov cca 400€. Imel je samo korodirane kontakte ker je baterija stekla...