počen display HTC HD

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Hi,

v žepu mi je pod pritiskom počil display na HTC HD.
Na ebayu sem našel display za 100eur ( display htc hd ). Verjetno bo telefon po zamenjavi delal brezhibno.. ali so kakšne finte zadaj?
Koliko stanejo displayi za dotični telefon pri nas v sloveniji (zdaj je vikend pa ne dela noben servis, da bi vprašal za ceno). Problem je v tem, da če naročim preko ebaya bo to trajalo preden pride v slovenijo, telefon pa nujno rabim v dobrem tednu, ker grem v tujino pa mam vse karte (gps) gor... totalna jeba.

help?!

aja, je težko zamenjati display na tem telefonu? Kakšen guide bi prišel prav.. če se bom podviga moral lotiti sam... tnx
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
A ima kdo informacije kakšne so kaj cene v sloveniji za display in zamenjavo ?
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.614
88
48
Na zalogi nima verjetno nihče pri nas, zato takoj naroči in plačaj, jutri zjutraj kontaktiraj dobavitelja in prosi za takojšnjo odpremo.
V sredo imaš robo doma, z malo sreče morda že v torek.

Ceneje ga pri nas ne boš dobil, menjava pa bo stala vsaj še pol cene displeja.

Menjava ni problem, je pa potrebno biti pazljiv pri menjavi, ker hitro narediš več škode kot koristi.
Če nisi spreten in potrpežljiv raje prodaj takšnega in dodaj za drugega.
Bo precej ceneje.


LP
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Na nemškem ebayu sem zasledil, da menjajo display za 35 eur (link v prvem postu). Tako, da razmišljam, da bi jim telefon kar tja poslal. Po drugi strani se pa bojim, da je morda v telefonu poleg displaya polomljeno še kaj zraven .
Zato bi ga rad prej dal nekomu v pregled.

Mah, šit totalen. :]
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.614
88
48
Samo potem računaj še na 30E poštnine.
Pa pred pošiljanjem obvezno naredi HR.

Če rabiš repair manual mi javi mail na ZS.

Pa ne pozabi, da je vrednost brezhibnega aparata nižja od vrednosti popravila !

LP
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Kaj pomeni kratica HR?
Nek repair manual sem čisto po naključju našel, pa nisem prepričan, da bi se zamenjave loteval sam. Nočem še česa bolj zjebat kot je že.
Alternativa je pa seveda nakup drugega telefona.. pa ne vem ali naj vzamem HD2 ali Touch2. Razlika med njima je precejšnja (tudi v ceni!), vendar se bom na majhen ekran na touch2 že nekako navadil, če nima drugih večjih slabosti. Ista navigacija kot je delala na HD-ju pa dela verjetno tudi na Touch2, ali?
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Iz servisa so mi sporočili, da je čas popravila/zamenjave displaya 2-3 tedne, ter da je cena 314eur.
Jasno je, da telefona ne bom dal popravljati.

Imam pa težavo; kako naj pridem do telefonskih številk na telefonu ter ostalih podatkov, ki so ostali na njem, saj ne morem vtipkati niti pin kode ali kar koli delati, saj je telefon kot če bi bil brez ekrana. Tema pač, vendar slišim zvok, da se prižge..
Kakšne ideje kako pridem do podatkov? tnx

EDIT: če ugasnem na telefonu za vnos pin kode to velja potem za telefon ali za sim? Ker bi potem na drugem telefonu "izklopil" pin kodo pa ga dal v HTCja in ga samo prižgal. Na računalniku bi pa pač podatke kot iz diska pobral dol...
 
Nazadnje urejeno:

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Na SIM kartici v drugem telefonu izključi preverjanje PIN, potem pa naredi sinhronizacijo z Outlookom.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.614
88
48
Najprej odkleni SIM na drugem aparatu, potem pa preko PC-ja naloži SOTI Pocket Controller na GSM.

Tako boš imel na zaslonu PC-ja zaslon GSM-a.

LP
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Hvala ti forgot1. Ker si že dobil 5* ti tokrat podarjam 1000 ALTov za izkazano pomoč (če ti kaj pomenijo..).
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.363
231
63
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Najprej odkleni SIM na drugem aparatu, potem pa preko PC-ja naloži SOTI Pocket Controller na GSM.

Tako boš imel na zaslonu PC-ja zaslon GSM-a.

LP

Kolikor sem spomnim, bo moral na telefonu potrditi nalaganje programa, kar pa bo težje izvedljivo s počenim displayem.
Sinhronizacija z Outlookom bo šla čez brez problema, kar je na kartici pa se lahko reši s pomočjo čitalca kartic. Kaj več od tega pa mislim, da trenutno ni možno.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
To kar je na kartici ni panike, ker bo naslednji telefon HD2 pa samo kartico vržem vanj pa je.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.614
88
48
SOTI se naloži s pomočjo PC-ja.
Najprej se naloži na PC, nato na PC-ju opaziš okence, ki vpraša ali naj naloži tudi na GSM (ki mora biti seveda vklopljen inpriključen na PC).
Potrdiš na PC-ju, počakas pol minute, pritisneš potrditveno tipko na GSM-u - ne na zaslonu, čeprav touch screen verjetno dela, in to je to. Po zagonu SOTI na PC-ju boš v okencu zagledal zaslon GSM-a in s klikanje po tem zaslonu boš izvajal komande na tvoje GSM-u. Na ta način sem rešil že kar nekaj podatkov z aparatov, tudi iz map, ki niso na kartici, pa backup SMS in MMS, ter mailov ...

Seveda pa deluje tudi sinhronizacija z Outlookom, če na aparatu ni onemogočena, omogoča pa bistveno manj.

LP