pc povezan, net pa ne dela

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
Mam pc, k je povezan s kablom na router. Povezava je, net pa ne dela! Kdaj recimo dela net 10min,pol pa kr naenkrat crkne... pc se tud z routerjem noce povezat. Pinga normalno, povezave pa ni.... kaj je to narobe?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Morda ti modem prekinja povezavo, morda rabiš ruter resetirati (+modem), morda ti maček žveči mrežni kabel..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
ja... ampak prej je 2 leti vse ok špilalo. Pol se je pa en pc neki pokvari, je šel na servis, prišel nazaj, in so se začele tele težave....

Prejle sem naredil hard reset - že drugič - pa še vedno serje. mater mu. pomoje je router šel v franže. ne vidim drugega vzroka???
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Drug PC na istem kablu dela OK?
Preizkusi to s kakšnim prenosnikom, ker je lahko tudi mrežna na PCju fuč. Ali pa kabel. Torej preveri še, če dela prenosnik OK na isti vtičnici direkt na routerju z drugim kablom.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
hm.... res pa je, da, ko sem odklapljal računalnik, da ga nesem na servis, sem pozabil odklopit mrežno, in sem kabel iztrgal ven iz tistega plastičnega konektorja. možno pa, da se je tud kej tist "vtikač" zjebal. Sm pa itak kupil nov konektor, pa na novo zvezal kable... sam takoj na začetku je delalo, tko da pomoje so kabli prov zvezani. lahko je pa mrežna ja....

itak ostaja problem zakaj wireless ne dela 100%.... enkrat je... enkrat ni.... če je povezan isto dela sam občasno....
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Preveri če imaš nov FW na voljo drugače pa še enkrat flešaj tega,ki ga imaš sedaj gor,mogoče bo potem začelo pravilno delovat.
Kaj imaš na vseh PC nastavljeno da naj samodejno pridobijo IP?
Sem imel enkrat podoben problem in me je rešilo,da sem dal na PC,ki je zafrkaval prvo ipconfig /release in nato ipconfig /renew in potem odklopil modem in router in nazaj vklopil modem in router,potem pa je začelo normalno delovat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
ja, povsod imam automatic dhcp....

fw misliš za router?

bom še tole probal, preden grem po nov router ja....
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.224
23
38
Uh, podobna zadeva se je meni pripetila
shocked-1.gif

Imam Laptop prek routerja ampak prek kabla povezan, zdej ko sem bil odsoten 7 dni sem ga odklopil in po ponovnem priklopu net ne dela več.
Na istem routerju je pa še en comp ki pa dela bp sam kabl ni bil nič izklopljen.

Bi kdo vedu zakaj ni več neta na Laptopu?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Sem šel 3x skozi tvoja sporočila pa nimam pojma kaj ti dela in kaj ne.

Torej imaš modem in potem nanj router in potem nanj prikjučene PCje (koliko in kako [wifi, eth-lan]?).

V osnovi za odpravo napak je najbolje da odklopiš VSE računalnike, restartaš VSE naprave in nato poskusiš s priklopom enega PCja. Če to ne deluje išči vzrok v routerju ali v modemu, vse se da pa lepo preverit ker modem ima lučke za povezavo, router pa kaže (web vmesnik) ali je povezan na ISPja ali ne.

Če stvar nekaj časa dela in potem crkne vse skupaj je krivda nekje v omrežju, bodisi kolizije zaradi čudnih nastavitev, bodisi virusi na kakšnem od računalnikov (če praviš da je šel PC na servis ni 3x za rečt da je poln nesnage)!
grin1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik Barbarian pravi:
Uh, podobna zadeva se je meni pripetila
shocked-1.gif

Imam Laptop prek routerja ampak prek kabla povezan, zdej ko sem bil odsoten 7 dni sem ga odklopil in po ponovnem priklopu net ne dela več.
Na istem routerju je pa še en comp ki pa dela bp sam kabl ni bil nič izklopljen.

Bi kdo vedu zakaj ni več neta na Laptopu?

Si restartal router?

Si mogoče v času odsotnost uporabljal laptop kje drugje? (drugo omrežje)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.830
656
113
Če je na router priklopljenih več naprav in vse razen ene delujejo normalno, potem nekako nima smisla routerja kriviti za nedelovanje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Če je na router priklopljenih več naprav in vse razen ene delujejo normalno, potem nekako nima smisla routerja kriviti za nedelovanje.

Restart ruterja je začetek, ki najmanj boli in ga povprečen uporabnik lahko naredi sam in brez nekega znanja.

Se zna zgodit da je kaj povezano z DHCP lease, sploh ko se uporablja recimo laptop v več omrežjih, ki imajo sicer enake subnete se včasih zgodi čudno delovanje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
kzs....

no, jest sem začel pri cenejših zadevah in sem zamenjal mrežno, in malo kabel pogledal, in je bil nekje res malo zacvikan, tako, da sem ga na novo povezal, pa novo mrežno not ruknu in zdej dela zadeva....