PayPal in vrnjena kupnina

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
230
13
18
PayPal že uporabljam za plačila. Vendar me zanima postopek v primeru plačil, ko po nekem roku prekinem naročilo neke storitve in dobim povrnjeno celotno kupnino (prodajalec to omogoča). Se mi to nakaže na PayPal račun? Je pri plačilu preko PayPal-a ta stornacija sploh mogoča? Se mi potem ta znesek nakaže na moj MC račun? Pri direktnem plačilu z MC to seveda preverjeno deluje, ne poznam pa zadeve preko PayPal računa.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
230
13
18
Tudi jaz sem večkrat dobil nazaj, če sem plačal direktno z Mastercard, kaj pa če plačam preko paypal, potem tudi?
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
878
19
18
Slovenia
Kaj pa če dobiš plačilo za neko stvar - moraš potem to "ročno" prenesti nazaj na svoj račun (plačilno kartico)? Se plača provizija?


Aja, kako pa naš FURS gleda na prilive s paypal-a? (recimo fizična oseba, prodaš nekomu rabljeno stvar za nekaj 100€)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.144
3.611
113
Marlbor
Sam priliv ni noben problematičen. Problematičen je lahko le način prodaje ali opravljene storitve. V kolikor si dolžan izstaviti račun in ga nisi, ne boš v prekršku zato, ker si plačilo prejel na paypal, ampak zato ker si prodajal stvar in nisi izstavil računa, katerega bi recimo moral.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
878
19
18
Slovenia
Ma ne bi ravno nekaj na silo zapravljal...

Je opcija, da si nakažeš nazaj v valuti, ki jo imaš na paypalu? Torej, na računu imam GBP, rad bi, da mi potem moja banka naredi pretvorbo v EUR.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Drugače pa je nekaj % provizije ja, ne vem pa koliko, sam tega nisem nikdar rabil.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.542
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
Jst sem že nekajkrat dobil nazaj znesek preklicanega plačanega naročila. Tako na eBay in Amazon.
Na računu kartice je samo minus znesek, ki je bil plačan. Brez provizij.