Nokia N95 težave z zaslonom (servis Celje?)

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Pozdravljeni!

Na Nokii N95 mi je očitno odpovedal zaslon (vsaj tako predvidevam). Na zaslonu je neprestano narisan vzorec kot da bi bil počen (čeprav seveda ni). Žal ne vem ali gre samo za kakšen kontakt ali dejansko odpoved zaslona, tako, da me zanima če pozna kdo kakšen servis v Celju, da bi mi to pregledali in ocenili škodo. Telefon ni več v garanciji.

Hvala in LP
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Očitno je res identična napaka. Kaj pa servis v Celju za takšne stvari obstaja? Hvala in LP!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
ebay pa naroči dosplay za par eurv.
na danjem delu odšraufaš 4 šrafe. potegneš dol zgornji del ohišja. menjaš lcd zašraufaš nazaj. in maš v 10 min nov displaj
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
js sm isto naredu pred mescem je pocu ekran , nujno sm nucu zato sm kr prek bolhe uzel za 15e od enga iz domzal. itak je đabe menjat 4sravfe in adijo. Ce ti je pa flet kabl sov pa na netu poišč pdf fajl ko mas kk se celotn fon rastavi , mam doma ti lahka poslem sam sele cez kake 12dni ko pridem domu.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
LCD z menjavo in 1 letno garancijo 20€ ali flet kabel original in 1 letna garancija 20€. Seveda na servisu, ki ti ne poškoduje vseh šravfov ali nedajbog ohišja. Ne igraj loterije s ebayom imel sem že ogromno takih , ki so na ceno plačano preko ebaya zaradi neprofesionalnega šraufarjenja po aparatu po tem plačali še več zaradi dodatno uničenih delov. Velja za vse "home made mojstre"!
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Da na N95 poškoduješ vijake ali ohišje pri menjavi LCDja moraš imet ne dveh, ampak tri leve roke.
evil.gif
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
LCD z menjavo in 1 letno garancijo 20€ ali flet kabel original in 1 letna garancija 20€. Seveda na servisu, ki ti ne poškoduje vseh šravfov ali nedajbog ohišja. Ne igraj loterije s ebayom imel sem že ogromno takih , ki so na ceno plačano preko ebaya zaradi neprofesionalnega šraufarjenja po aparatu po tem plačali še več zaradi dodatno uničenih delov. Velja za vse "home made mojstre"!


na e-bayu je tk 5e ekrancek + neki casa da ti ga posle edino kar mors pazit je da so cifre FM uzadi na ekranu iste ko na tvojem to je vse. Ce se ti mudi preletis bolho pa dobis od 10e naprej pa lahka sprobas predn kupis, js sm ze doma use dol uzel da sm sam z telefonom brez spredne ploscice pa tipk prsu da sm sam nataknu not display in vidu ce dela.

Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Da na N95 poškoduješ vijake ali ohišje pri menjavi LCDja moraš imet ne dveh, ampak tri leve roke.
evil.gif

467716-post_slo.gif


mors bit res pro da tuki kej unicis , ohisja nimas kej unicit šravfe mogoc ce si hovdre pa ti torx zdrsne
 
Nazadnje urejeno:

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
nimajo vsi enega predtnanja da bi se lotili menjavanja lcd ali še huje fleta tako da ni lepo žaliti takšne.

malo nas je kockarjev ki bomo metali 5€ stran za mačka v žaklju;-) potem pa če ne dela hitr na bolho iskat.
bonk.gif


pa btw...zdi se mi da je uporabnik postavil zelo jasno vprašanje. če pa tega ne dojameta potem sta res... ne bom nadaljeval v vajinem stilu
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Čakaj sedaj - povej ti meni, kakšno grozno predznanje rabiš za odvit 4 vijake, odklopit flat LCDja, priklopit novega in spet 4 vijake privit?
confused-1.gif


A se ti norca delaš? Sicer vem, da braniš svojo stroko, ampak to je nekako tako, kot bi jaz napisal naj nihče nisi slučajno ne poskuša filtra zraka doma zamenjat, ker to zaradi izjemne zahtevnosti lahko storim le jaz.
stupid-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Čakaj sedaj - povej ti meni, kakšno grozno predznanje rabiš za odvit 4 vijake, odklopit flat LCDja, priklopit novega in spet 4 vijake privit?
confused-1.gif


A se ti norca delaš? Sicer vem, da braniš svojo stroko, ampak to je nekako tako, kot bi jaz napisal naj nihče nisi slučajno ne poskuša filtra zraka doma zamenjat, ker to zaradi izjemne zahtevnosti lahko storim le jaz.
stupid-1.gif

Prijatelj, daj reci kaki punci da to naredi.
Ko bo vprašala, "kaj je to vijak?" pa se usedi...

wink-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Čakaj sedaj - povej ti meni, kakšno grozno predznanje rabiš za odvit 4 vijake, odklopit flat LCDja, priklopit novega in spet 4 vijake privit?
confused-1.gif


A se ti norca delaš? Sicer vem, da braniš svojo stroko, ampak to je nekako tako, kot bi jaz napisal naj nihče nisi slučajno ne poskuša filtra zraka doma zamenjat, ker to zaradi izjemne zahtevnosti lahko storim le jaz.
stupid-1.gif

priden.gif


da ti povem bolj enostavno mogoče boš razumel in se ne razburjal in penil.

ŠE ENKRAT PREBERI NASLOV TEME!!!

Naprej pa. Kaj je to filter zraka in kje se nakaja? Če ne obvladam prosim za pomoč in čakam da mi to naredi nekdo ki to dela. Torej obvlada. Tvoje pisanje tako kot pisanje tvojega somišljenika je skrajnje žaljivo in nesramno. Zakaj? Zelo enostavno. NE POMAGATE ČLOVEKU AMPAK GA PREPRIČUJETE NAJ NAREDI NEKAJ ČESAR NE OBVLADA. Kapiš?
Samo enkrat sem se spustil v menjavo zavornih ploščic na mojem motorju in še to zaradi pregovarjanja znancev češ to je prosto ko pasulj, odviješ on imbus, varovalko ven....blablabla žal sem jih poslušal in naredil sranje. Od takrat odpeljem motor do mehanika in mu plačam tistih 15-20€ za menjavo.

Zdaj pa tebi vprašanje. Kdo se v tej temi dela norca? Niti sem priporočal moj bivši servis na Zaloški ker vem da so cene zdaj bistveno višje kot takrat ko sem jaz to šraufal, niti sem pošiljal pm da mu bom JAZ to naredil. Povedal sem kakšne cene so na servisih ter kaj za to dobi. In kaj je v tem norega ali nedajbog žaljivega
sprasujem se.gif


Zdaj pa prosim odgovornega naj to zasmeteno temo zaklene ker to nima smisla.
cheer.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Čakaj sedaj - povej ti meni, kakšno grozno predznanje rabiš za odvit 4 vijake, odklopit flat LCDja, priklopit novega in spet 4 vijake privit?
confused-1.gif


A se ti norca delaš? Sicer vem, da braniš svojo stroko, ampak to je nekako tako, kot bi jaz napisal naj nihče nisi slučajno ne poskuša filtra zraka doma zamenjat, ker to zaradi izjemne zahtevnosti lahko storim le jaz.
stupid-1.gif

Prijatelj, daj reci kaki punci da to naredi.
Ko bo vprašala, "kaj je to vijak?" pa se usedi...

wink-1.gif

Prvo kot prvo, avtor ni punca, pa tudi če bi bila ... nima veze. Na netu imaš 1000 in 1 vodič, kako zamenjat LCD na N95. Primer:


Posnetek z razlago traja 6 minut in 12 sekund. Potrebuješ T5 torx (ki ga velikokrat dobiš gratis poleg ekrana, če slednjega kupiš prek eBaya ... to, da je tale z eBaya enak kot tisti, ki ti ga prodajo na servisu, sploh ne rabim omenjat, pa da je s skupaj s poštnino cenejši, tudi ne), to je pa več ali manj to.
wink-1.gif



Skratka, da, gotovo se najde kdo, ki tega opravila ni sposoben in bo delo prepustil serviserju (nekatere(!) punce, netehnični tipi ...). Obenem pa velja tudi to, da bo tole uspešno opravil vsakdo, ki je v življenju odvil/privil več kot 5 vijakov. Če bi šlo za kateri koli drug telefon, bi modro molčal, ker pač z njimi nimam izkušenj ... N95 pa imam že več kot 4 leta in jo poznam do potankosti. Lahko omenim tudi, da LCDji praktično ne crkujejo (razen zaradi fizičnih poškodb seveda) in je glavni razlog za nedelovanje LCDja ponavadi flat-kabel (kar se je že za izkazalo za resnico v linkani temi zgoraj), zaradi "slider" zasnove seveda.
smirk-1.gif


@ghibli: Analogija z zavorami je ena izmed bolj butastih, kar si jih lahko dal. Sicer pa zaključujem debato s tabo, ker pač misliš, da mora človek biti strokovnjak za zamenjavo LCDja na N95, jaz pa mislim, da ni tako in mojega stališča ne boš obrnil, kakor tudi ne jaz tvojega. Moderatorji pa nimajo kaj brisat/zaklepat teme, ker ni nobenih off-topicov tukaj.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Prvo kot prvo, avtor ni punca, pa tudi če bi bila ... nima veze. Na netu imaš 1000 in 1 vodič, kako zamenjat LCD na N95.
Saj receptov za Doboš torto je tudi ogromno, pa to ne pomeni, da bo znal vsak spečti. (spečti tak, da bo za pojest)
 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
ka ste zapeli ej. Pac torto je dost tezje spect ko pa 4stavfe odsravfat pa en konektor odpret pa not kabl zapret in skp sestavit mislim da to ZMORE vsak ....
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
zanimivo... iz celega mojega posta se obeša samo na hebene zavore. pa mislim da niti torta ni slaba če jo bo lažje prenesel kot zavore.
sam škoda časa za take, ki so rojeni z znanjem.

@jamiekerai: če ti zmoreš in če se ti to zdi enostavno opravilo ne pomeni da to zmore VSAK;-)
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
[
@ghibli: Analogija z zavorami je ena izmed bolj butastih, kar si jih lahko dal. Sicer pa zaključujem debato s tabo, ker pač misliš, da mora človek biti strokovnjak za zamenjavo LCDja na N95, jaz pa mislim, da ni tako in mojega stališča ne boš obrnil, kakor tudi ne jaz tvojega. Moderatorji pa nimajo kaj brisat/zaklepat teme, ker ni nobenih off-topicov tukaj.

Ne vem kje sem napisal ali iz katerega dela mojega posta si prišel do zaključka kaj jaz mislim "da mora človek biti strokovnjak za zamenjavo..." Pišem zelo enostavnim jezikom, ki ga ti očitno ali ne razumeš ali ti pač enostavno moji odgovori grejo na qrac. A si psiholog amater??? Tvoje stališče nimam namena nimam namena obračati. Ti pač to obvladaš in ne razumeš preprostega dejstva da ne obvladajo prav vsi tega ker je tako enostavno.

ŠE KAKO JE OFF;-)