Nikon D80 ali Canon

cujoi

Zelenc'
19. mar 2009
5
0
1

Hoj,
sanso imam kupiti nov Nikon D-SLR D80 s kit objektivom 18-70 ali Canon EOS 40D body za cca 650 evrov.
Canona bi vzel pri Mixiju - Ceneje.si.
Nikon stane tule Ceneje.si 850 evrov, dobim ga torej precej ceneje.

Moje vprasanje je: ali sta to ze prestara aparata (sploh v primerjavi z D90 ali z EOS 50D) in ce ne, katerega od zgornjih izbrati?


Da se izognem smetenju - nocem Pentaxa, Olympusa ali karkoli drugega, zelim si D-SLR srednjega razreda in, ja, zavedam se, koliko stanejo objektivi.

Tnx, d.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če bi bil sam pred takšno odločitvijo, bi še malo 'stisnil' šparovček in čez mejo kupil D90 s kit objektivom za 900€
Potem bi mi vsaj nikoli ne bi bilo žal, ko bi ugotavljal, kaj vse bi lahko, če bi...
Malo manj je dileme pri Canonu, kjer 50 ne odstopa toliko, kolikor je ta razlika pri Nikonih. Pa tu ne mislim na količino pikslov, bolj na uporabnost. Torej bi bil 40 tudi v redu.
Vendar je to le moje mnenje in ne navijam za znamko (že leta dolgo sem na Minolta/Sony sistemu)
LP
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
Jest ravno kolebam med 40d in 50d

ni kaj kolebat...40d...pa četudi je cena ista...onemu pa - jaz bi za isto ceno verjetno izbral 40D body...kot objektiv pa sigma 17-70.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
Jest ravno kolebam med 40d in 50d

50D ima sicer nekaj bombončkov kot so AF micro adjustment za posamezne leče, prednaložene korekcije leč, višji ISO, več stopenj noise reduction-a, boljši zaslon in izboljšan liveview. 40D ima pa po testih manj noisa pri visokih občutljivosih in je seveda precej cenejši. Raje razliko v ceni nameni za opremo ali kakšen bolj sposoben objektiv
wink-1.gif
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
3
38
Kranj
rener.info
Meni je ravno crknil sedajsni dsrl in sem se pravtako odlocal med 40D in 50D. Upam, da bom lahko se kje dobil 40D (tujina), ker bistvene razlike do 50D res ni...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
Jest ravno kolebam med 40d in 50d

50D ima sicer nekaj bombončkov kot so AF micro adjustment za posamezne leče, prednaložene korekcije leč, višji ISO, več stopenj noise reduction-a, boljši zaslon in izboljšan liveview. 40D ima pa po testih manj noisa pri visokih občutljivosih in je seveda precej cenejši. Raje razliko v ceni nameni za opremo ali kakšen bolj sposoben objektiv
wink-1.gif

pa 50d slika je...hja, canon je zelo pohitel s 7d ravno zaradio neuspeha s 50d, ampak pixel count pa nadaljujejo...bomo videli, kako uspešno...
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Sam sem se pred pol leta odločil za 50d in objektiv 18-200 tudi od canona, kupil sem v avstriji, zaradi razlike v ceni seveda,no in po tem času lahko rečem da mi ni čisto nič žal.
Aja,kupil sem pa tule
In po zdajšnjih cenah prišparaš krepko preko 200€
cool-1.gif


Lp.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
pa 50d slika je...hja, canon je zelo pohitel s 7d ravno zaradio neuspeha s 50d, ampak pixel count pa nadaljujejo...bomo videli, kako uspešno...

Pri kompaktih so že pogruntal, da se jim navijanje pixlov ne splača, glede na to da so manjšal število pikslov pri G11-ki.
smile-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ena lastovka še ne prinese pomladi. Žal so pri proizvajaclih ekonomisti tisti ki furajo razvoj in ne inžinirji. Povprečnemu kupcu drugače kot s številko ne moreš pokazat napredka.