Ni signala (dvb-t)

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Zadnje tri dni se pojavlja na tv napis, da ni signala. Tv imamo priklopljen na xoro dvb-t pretvornik in sobno anteno, ki sedaj lovi samo tv3 in pink tv. nekje sem zasledila, da naj bi nekaj spreminjali kanale in bi bila potrebna ponovna namestitev programov, to sem naredila, pa še vedno najde samo ta dva programa (+noordung mux b). Čudno mi je, ker pri sosedih 50 metrov stran tv z vgrajenim pretvornikom normalno lovi vse programe. Se komu sanja, kaj bi lahko bilo?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.648
465
83
Tolmin
Pojdi še enkrat na samodejno iskanje kanalov- če ti jih ne najde potem daj sprejemnik na tovarniške nastavitve in še enkrat poišči kanale - mora delat
smile-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Povrnila tovarniške nastavitve, ponovno poiskala kanale in še vedno najde samo tv3 in pink.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.242
324
83
mux-b ti najde, mux-a pa ne. Mal poglej na apekovi spletni strani kaj to je.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tudi meni se je pojavil napis, da ni signala. Tv imamo priklopljen na digijev pretvornik in sobno anteno. Sam ko pogledam moc signala je 0%!

Kaj je tu narobe?

LP
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Isto. Najverjetneje sprememba frekvence... Ponovno je potrebno poiskati kanale...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Potem se pa malo poigraj z anteno. Včasih že premik za par cm pomeni veliko. V digitalni sliki je signal,l ali ga pa ni.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tako je,če malo obrneš anteno ponavadi dobiš sprejem.
Je pa res da je delo zamudno.
Za vsako ko obrneš anteno za kak centimeter je potrebno ponovit iskanje.Ko sem bil na obisku v kočevju sem skoraj 1 uro porabil,da sem našel kanale.Preveri kateri oddajniki so v bližini tebe in probaj obrnit anteno na drugega.
Preveri pri sosedi v katero smer ima obrnjeno anteno in jo probaj ti obrnit enako.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Niti ni zanmudno. Pozanimaš se kateri je najbljižji oddajnik, vneseš ročno frekvenco(i) in jih shraniš. Potem pa v akcijo z anteno.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Sem s prestavljanjem antene spet nasla ostale programe, zdaj pa sta tv3 in pink kockasta. Bo treba se malo premikati. Hvala za nasvete.
nahrung002.gif
:
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Pri nas skoraj cel teden ni delalo, danes je pa cudezno nazaj zacelo delat,..

MultiplexaB pa itak ne lovimo
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Sobne antene so primerne, če imaš oddajnik v bližini. Drugače pa imaš verjetnost, da ti večkrat slika kocka.
Taki se pa potem razburjajo, da jih RTV zafrkava ( da je pri njih pa ja vse v redu )

Če nimate na sprejemniku konstantno vsaj 60-70 % signala si raje omislite zunanjo anteno.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
Sekirica (Logatec) menda še kar dela probleme oddajnik, kolikor sem slišal od ljudi tam. (ne glede na vrsto antene)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Potem se pa malo poigraj z anteno. Včasih že premik za par cm pomeni veliko. V digitalni sliki je signal,l ali ga pa ni.
Možnosti so:

- slika je 100%
- ni slike sploh
- slika kocka
- in še N stopenj med omenjenimi
 

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
So kake spremembe pri DVB-T oddajanju? Že drugi dan ne dela noben slovenski kanal na nobeni od dveh televizij. Imamo strešno anteno ter oddajnik Boč v vidnem polju. Ničesar nismo spreminjali. Če grem na ročno iskanje in izberem kanal 27, kjer naj bi bil mux A, ne najde ničesar, moč signala 0.

Še vedno pa na obeh sprejemnikih delajo vsi hrvaški programi.

Kaj bi to bilo?
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem se glih včeri matral, ker je pol kanalov (večinoma hrvaški) zginlo.
pomagal je, da sem gumb na sobni anteni obrnil (ne vem na kaj:) ) pa dal še enkrat iskat in je našlo čez 20 programov.

jebemusunac, stara mam še tv ne more več gledat, da nima enga, k bi ji skos neki rihtal... kam gre ta svet v 3pm...