Neumni Windows phone - prikaz klicajočega WTF?!

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Govorim o HTC 7 Pro z Windows 7.5...

V imeniku shranjena oseba a v formatu 041xxxxxx ter oseba b v enakem formatu. Ko kliče oseba a, telefon prikaže, da kliče oseba a. Normalno. No ko pa kliče oseba b, pa napiše +38641xxxxxx, čeprav je shranjena v telefonu brez +386 predpone.

Potem sem probal obe osebi shraniti v formatu +38641xxxxxx in glej ga zlomka, zdaj pa ob klicu osebe a ne izpiše njenega imena vendar prikaže 041xxxxxx.

WTF?!

Doma imam še en Windows phone LG E900 na Tušmobilu, ki teh težav nima. HTC je s Simobilovo kartico.

Skratka, ni mi jasno kako "pametni" telefon ne zna hendlat s prefixi. Po drugi strani mi tudi ni jasno zakaj klice enih oseb prikaže v kratkem formatu, druge pa s +386 prefixom.

Se komu kaj sanja?!
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mja...to drugi nimajo, nekateri Samsungi pa HTCji so ga srali, jaz sem takrat v začetku obupal in vnesel oboje cifre enkrat s +386 in enkrat brez za isti kontakt. Potem pa sem telefon odklenil in v registru popravil to zadevo.

Do tega je prišlo, ker OS še ni preveden oz. lokaliziran in se zgleda tudi niso ubadali kaj dosti z "minornimi" trgi.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=989039
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Torej če sem pravilno razumel moram narediti naslednje:

install the developer tools
install zune
install certificate
set phone to airplane mode
connect to zune
run chevronwp7
unlock

then install registry editor from touchxperience website

[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Phone]
"CallIDMatch"=dword:8

Bo izziv, a valjda ni preveč zakomplicirano. Če sem jailbreakal apple tv, bom pa tudi to naredil
smile-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sam toliko jebe kot s Chevronom pa še ne... sem nekaj troubleshootal, pa mi po več kot uri ni uspelo.

Bom probal ko se malo skuliram, [cenzura] windows jailbreak
smile-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Aja? Kdaj si pa to naredil?

Chevron namreč že več kot pol leta sploh ne dela (od marca/aprila), ker se je M$ spravil z odvetniki na razvijalce Chevrona. Jaz sem se pa jebal 2 dni ko tupav, pa probal vse možne trike zaradi zastarelega nasveta.
cheer.gif


Trenutno je edina možnost za odklep prek Microsoft App Hub-a, ki pa je plačljiv (99USD na leto) oziroma za študente zastonj, vendar tam omenjajo, da morajo študentje imeti .edu e-maile, kar pa bo pri nas malo težje.

Skratka, če ima kdo dostop do App Hub-a, bi bil hvaležen za odklep telefona... itak potrebujem le spremembo enega parametra v registriyu.

Imamo kakšnega WP7 developerja?
nahrung002.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Ne vem, koliko bo ta nasvet pomagal, pa vseeno: če poznaš (ali zgolj spoznaš na eventu) koga iz MS, se lahko zmeniš za đabe odklep. Rečeš, da bi rad razvijal za tulifon (ali poveš po pravici), se zmeniš za obisk v BTCju... in voila.

Ni moja osebna izkušnja, sem pa na forumih (slo-tech?) prebral, da so ljudje na ta način prišli od developerskega odklepa (oz. kakorkoli se temu že reče).