Ne naloži mi slike iz MMS

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Na Samsung galaxy S2 npr. dobim MMS sporočilo.
Sem doma na WIFI in mi slike sploh ne naloži.

Če dam na mobilni podatkovni prenos, mi včasih uspe naložiti sliko iz MMS pa še to po mukah...


APN točki imam 2: Planet-internet in pa Mobitel MMS
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
37
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
MMS deluje samo preko prenosa podatkov. Preko Wifi nebo šlo... Če si doma, imej oboje vklopljeno. Prioriteta je tak al tak Wifi, če pa dobiš mms, ti bo pa prenos podatkov upošteval.

Nalaga po mukah? Kakšen je signal (Edge, Umts, H+?)
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
A res? "MMS deluje samo preko prenosa podatkov" , tega nisem vedel

Doma imam večinma E, včasih tudi 3G

Sedaj sem v službi. Sem na WIFI, pa sem hkrati vklopil še pod. prenos (E) in mi je sliko res pokazalo iz MMS.

*****************

"Prioriteta je tak al tak Wifi," a to res drži vedno, da če imaš WIFI in pod. prenos vklopljena, da prioritetno prenos poteka preko WIFI?
To privzeto tako deluje ne vseh telefonih ali je treba kaj nastaviti?
Se pravi, če je minimalno WIFI signala , se vseeno ne uporabi podatkovni prenos?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Wifi ima vedno prioriteto, tudi na ostalih mobilnih platformah. MMS pa je vezan na tvojo telefonsko številko in razen preko mobilne povezave ti slik ne bo naložilo. Kako naj operater ve da je nek uporabnik na WIFI res pravi? Če pa brska preko njegove mobilnega interneta pa tega problema ni.

Zaradi težav s prejemanjem MMSov imam jaz izklopljen auto-retrieve. Raje vedno ročno rečem naj prenesem, pred tem pa tudi preverim ali je mobilni internet vključen.
 

ahmed

Majstr
23. sep 2007
2.473
116
63
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
A res? "MMS deluje samo preko prenosa podatkov" , tega nisem vedel

Seveda, ker je to normaln prenos podatkov, in drugace server ne dobi tvoje cifre (da preveri a je res tvoje sporocilo)
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
To je prava muka na Samsung androidih (za druge ne vem) za moje pojme. Če nimaš zakupljenega prenosa podatkov ali pa pač samo šparaš z batarijo, je treba vedno za mms vklopit podatke.. Sam vedno prej dam prej clear memory ker drugače se matra. Na Hero-tu je še šlo ne neko aplikacijo, na Samsugu pa se j+++.

lp