Namestitev WIN XP-jev

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Imam sledeč problem, namreč poizkušam na novi leptop HP (free DOS) pognati Windows XP, in vse lepo in prav začne, se pravi "windows setup" , spodaj piše "setup loading files", in potem na koncu ko hoče pognati program me vrže v bluescreen.

Je imel že kdo podobne težave, je potrebno še kaj v BIOS-ih odkljukat?

Vem pa že iz preteklosti, da so bile podobne težave z nameščanjem windowsov na HP-jih, samo se nemorem spomnit, kaj sem takrat naredil. Če se prav spomnim, je bilo neki s HP Security tools težava.

Skratka, že vnaprej hvala za kakršnokoli pomoč...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
brat glih kupuje laptopa, pa je reku, da je pri novih problem, ker sploh ne moreš več xp inštalirat! Ne vem, al pol lahko samo še Visto al kaj??? Mogoče je pri tebi to problem! Je še reku, da je treba neki v biosu spreminjat ja... Mogoče bo to to!

če si dobu gor že Visto...

Rešitev I.

in

Rešitev II.

aja, pa drugač ,Google dela čudeže!!!
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Tako je, (SATA native mode - DISABLE) to se naredi v BIOS-u, pa bo delalo.
smile-1.gif
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
To mi deli, pa je šlo naprej!!
grin1.gif
..... 1000x hvala

Sicer res da ne piše ravnotako, kakor si napisal, ampak bom pol k vse skupaj končam šel še enkrat pogledat v BIOS-e pa napišem točno kako piše, da bo še komu drugemu v pomoč, če bo rabil.

Hvala še enkrat
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Evo takole zgleda v BIOS-ih... "SATA DEVICE MODE" in je na izbiro AHCI in IDE. Po default-u je AHCI, jaz sem spremenil v IDE, in je šlo naprej.

Zdej ja pa drug problem nastal
uf-1.gif


Ko se računalnik ponovne zažene in bi moral začeti brati iz diska, mi napiše "NTLDR is missing - press any key to restart" in ko pritisnem karkoli mi še izpiše "Non-System disk or disk error - replace and strike any key when ready"
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
No, tudi jaz sem včeraj kolegu na novega Fujitsu Siemensa Amilo Li2727 nameščov XPje in sem tud porabu kar nekaj časa, da sem pogruntal zadeve. Zraven je dobil CD z gonilniki za XP in Visto, ampak so neuporabni.

Skratka začelo se je, ker XP nimajo SATA drajverjev.
Zadevo sem rešil s tem člankom http://news.softpedia.com/news/Install-Windows-XP-On-SATA-Without-a-Floppy-F6-47807.shtml, kateri opiše uporabo programa nlite in integracijo SATA drajverjev v naš XP inštalacijski disk. Morm rečt res super napisan.
Ostalo naprej je šlo pa standardno, razen drajverjev za grafično, katere sem potem potegnil z intelove strani, pa je delalo, čeprav se mi je zdelo čudno, ko je PC zajokal, da so drajverji, priloženi na CDju, novejši, kot tisti katere sem potegnil direkt iz Intel strani.

LpTuši
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Bom kar tu vprašal, da ne odpiram nove teme.
Znanki bi moral na MSI Wind naložit nekaj programov, XP so že gor in Office z omejenim časom uporabe.
Kako bi razdelil 80 GB trdi disk na dve particije, ker so XP že gor, ne morem tega naredit med njihovim inštaliranjem. Sem enkrat bral o nekem kolikor se spomnim brezplačnim programu, ki zna to naredit.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@all: pa še za tiste pametnjakoviče, ki postavite SATA krmilnik v kompatibilen način... S tem izgubite vse prednosti SATA krmilnika (vključno z RAID, hitrostjo...). Če mislite, da boste po končani namestitvi samo namestili gonilnike in preklopili v BIOSu na AHCPI način, well v večini primerov vas bo računalo modro gledalo z ugotovitvijo "inaccessible boot device". Polkna od Windows2000 naprej namreč ne naložijo gonilnika za napravo, če le ta ni prisotna. Ne sedaj o raznih USB in picamica adapterjih, kjer je potrebno predhodno zagnati setup... Ko vtaknete napravo v računalo se sproži "plug'n'pray" zaznava opreme in namestijo se že nameščeni gonilniki (iz levega v desni žep po domače). To za boot naprave v času bootanaj žal ni mogoče.
Če natančno pogledate, imajo CDji za XPje za npr. HP prenosnike SATA gonilnike integrirane v unattend namestitev.
Edina prava rešitev potem za uporabo AHCPi je, da se z npr. NLite pripravi boot CD, kamor vključimo (slepstreamamo) tudi gonilnike za SATA krmilnik...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Na Asrockovi DualSata 2 ni bilo nobenih težav z naknadnim nameščanjem gonilnikov za SATA kontroler.
Izgubili naj bi na hitrosti? Kje?
RAID?? Koliko ljudi ga uporablja?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Dejstvo je, da uporabnik, ki ne zna slipstreamat driverjev (in tudi večina tistih, ki bi znala), ne izgubi popolnoma nič, ker je razlika minimalna (neopazna).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
@all: pa še za tiste pametnjakoviče, ki postavite SATA krmilnik v kompatibilen način... S tem izgubite vse prednosti SATA krmilnika (vključno z RAID, hitrostjo...). Če mislite, da boste po končani namestitvi samo namestili gonilnike in preklopili v BIOSu na AHCPI način,
- en procent razlike v hitrosti, ki se opazi kvečjemu v kakih sintetičnih benchmarkih ?
- če izklopiš RAID, nimaš RAID - to je boljkone off topic
- preklop v AHCI po instalaciji je možen. Tako jaz delam, ker je najbolj simpl (OK, če bi to počel pogosto, bi se splačalo spečti slipstreaman CD, tak za enkrat na leto pa ne)
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ena varjanta je tudi, da po instalaciji OS instaliraš še ta driver. Nisem pa še tega probal.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
hmmmm... a bi bil tok prijazen, pa če bi lahko bolj po kmečko oz. domače to razložil.... ker namreč ravnozdaj se mi je pojavil ta problem.... windowsi so naloženi, driverjev pa sedaj noče sprejeti. Kako to?

Ko hočem zagnati pač enega od driver-jev mi napiše "the system cannot find the path specified" , nato pa še "Unable to open the self-extracting executable file. The file is locked or in use by another process. The installation will teminate."
 
Nazadnje urejeno: