Nakup garmin navigacijske naprave

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
Odločam se za nakup novega garmina, do sedaj sem imel 205W, ki pa je izdahnil
Odločam se med
nuvi 2599LMT (169€) ali drivesmart 50LMT-D (~220€) (5col)
oziroma
nuvi 2699LMT-D (220€) ali drivesmart 60LMT-D (270€) (6col)

Bolj se nagibam k 6colski verziji, pa me zanima ali novejši model res odtehta +50 glede na to kar ponuja ali ne.
Predvidevam da kar se funkcij tiče sta 5 in 6 col modela ista, zanima me, ali tudi podpirajo 3D zemljevida ozioroma zanjo pokazat relifet, photoreal sem videl da podpirajo vsi. Vem da ima 6col model večjo resolucijo ekrana, torej bi znal naenkrat pokazat več informacij na zaslonu...
povezava BT med navi in telefonom deluje vredu? Se da z tem normalno pogovarjat da te sogovornik sliši na drugi strani brez šumenja/motenj?
glasovno upravljanje mi sicer ni pomembno, ga tudi najverjetneje ne bom uporabljal, no, razen če res deluje brezhibno.

Uporabljala se bo predvsem za pot po evropi, balkanu, občasno, ne bo vsak dan v uporabi.
 

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
to sem že prebral, ampak me še vedno zanima ali upravičijo novejši modelo +50eu višjo ceno, ker jaz nisem nasel da bi podpirali kaj več funkcij, edino če imajo boljši hardware in posedično delujejo hitreje/bolje
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
911
71
28
34
Spar ima Nuvija (mislim, da je LMT 40) sano POZOR IMA SAMO CE KARTO - NE CELE EVROPE.
 

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Kako pa iz android google maps preneseš kake točke na Nuvija?

Osebno naredim na "dolgi način":
v google maps poiščem lokacijo, pri rezultatu sem pozoren, da je točka na cesti (drugače mi ne dela), izberem deli, izberem SmartphoneLink in mi prenese v app. Tu je pa težava, če točka ni na cesti, potem ti točke ne prenese v app
Nato pa še samo "send" in že imam točko v Garminu.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik atepej pravi:
za to imaš garminovo aplikacijo
Tista app. je za novejše Nuvije. Na mojem prek bluetootha ne gre. Imam vklopljen bluetooth na nuviju in na android telefonu, pa ne gre...