MMS problem - ne pokaže prejetega MMS-a

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Imam Samsung Galaxy Nexus z ICS 4.0.2 in ko mi nekdo pošlje MMS mi v vrstici na vrhu zaslona ne prikaže prejetega MMS-a, če nimam vklopljenega mobilnega interneta.

Šele ko vklopim mobilni internet mi zdownloada MMS in mi javi, da sem ga prejel, čeprav me MMS čaka že 1 uro.

Je pa fora v tem, da, če grem pod sporočila vidim, da imam neprebrano sporočilo ampak mi pač tega ni javlo, ker MMS-a ni zdownloadalo.

APN nastavitve mam enake kot kolega na HTC Sensation in njemu vse normalno deluje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
original rom, kak dodaten program za sms-e?
V nastavitvah od mms-a in sms-a si vrjetno že pogledal, če je kakšna kljukica glede obveščanja?
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Zakaj potem moj bruder in kolega, ki imata oba HTC Sensation (Android 4.0.3), MMS-e prejemata kljub izklopljenemu mobilnemu internetu? Ob prejemanju se MMS-a mobilni internet sam vklopi za čas downloadanja MMS-a. Vsi smo pri Mobitelu in imamo enake APN nastavitve.

Telefoni niso rootani, gor nimamo nobenih dodatnih sms programov, v nastavitvah pa imamo vsi narejeno avtomatsko prejemanje sporočil.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce je popolnoma izljucen mobilni prenos pdoatkov, potem ni teorije, da bi delovalo... Lahko pa ima dva APNja (en za intenret in drugi za MMS) in ima blokiranega samo tistega za internet ... Ali pa ima HTC to drugace reseno... da mobilni prenos pdoatkov sploh ne mores popolnoma blokirati... ampak spusti MMS vseeno skozi...
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Samsung Galaxy Nexus - HTC Sensation
screenshot2012-05-16-15-.jpg
2012-05-1615-35-22.jpg
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Z tem widgetom ki ga imaš na Galaxyu sem imel tudi jaz neke probleme v povezavi z prenosom podatkov na Sensationu, se pa ne spomnim več točno kaj je bilo narobe, probaj drugega.
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a htc tudi v tujini pobira mms-e kr sam?

Eni widgeti res kao znajo ločit med mms in data. Men se je pa parih dne še vsak tak obesu in sem potem obupal nad njimi.

Mislim pa, da je šla debata v napačno smer, ker teb ne dela opozorilo za mms, kar pa nima veze s povezavo. Jst imam vse na off, pa mi za mms vedno zapiska. Za download pa morem na roke vklopit gprs.
 

ahmed

Majstr
23. sep 2007
2.473
116
63
manj widgetov boljs je
smile-1.gif
Lohk da ta widget da ikonco sele po downloadu, medtem ko tisto kar je integrirano v android ze pri SMS-u da ikonco.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.279
191
63
Poznam primer. Prej sem imel HTCja in je MMSje normalno sam potegnil dol kljub izključenemu prenosu podatkov. V tujini je dostavil le SMS sporočilo o MMSju, katerega si potem ročno naložil. Sedaj imam Samsunga in če je prenos podatkov izključen, ne pride skozi nič. Oba sta čisto "fabrška", nobenih prilagoditev, rootanj in ostalega. Očitno je to že v samih temeljih programja drugače rešeno.
Mi je bila seveda HTCjeva rešitev veliko boljša.
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Enako je na galaxy 2. Na original samsung romu je s pomočjo apn switcha še delovalo, na cyanogenmod-u pa ni nikakor. Tako da za mms pač ročno vklapljaj data.

Če pa ima kdo rešitev pa se tudi sam priporočam
smile-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Meni bi blo dovolj že, če bi mi pokazalo, da imam novo sporočilo in bi telefon zapiskal, jaz pa bi si pol ročno vklopil prenos podatkov in zdownloadal MMS. Tak pa me zaj včasih po eno uro ali več čaka MMS in jaz tega ne vem.

Očitno pri tem problemu ni nobene pametne rešitve razen tega, da imam vedno vključen prenos podatkov.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.279
191
63
Pri meni drugače pokaže, da MMS je, samo ga noče avtomatsko dol stankat.
Seveda ga tudi poslat noče, če prenos podatkov ni vključen.