Meritev pretoka vode

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.833
10
38
Stara Bučka
Nekajkrat se mi je že zgodilo, da je počila cev za zalivanje vrta (ali pa snel priključek). Na srečo je bilo odtekanje odkrito pravočasno. Zdaj pa se je zgodilo, da se je času deževja snel priključek na cevi, kar pa ni bilo odkrito kar nekaj časa. Po visokem računu za vodo sklepam, da je odteklo kar precej kubikov.

Ima kdo kakšno idejo, kako omejiti količino vode, ki priteče iz vodovoda. Zadevo bi postavil za števcem za vodo. Je kaj podobnega že na tržišču? Verjetno ni neki problem izdelati tako napravo.

Omejitev bi lahko bila naprimer na tri kubike skupnega pretoka, potem bi bil potreben reset. Ali pa časovna omejitev pretoka. 30 min neprekinjeno, potem stop.

Za pomoč bom zelo hvaležen.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.341
113
Na pralnem stroju imaš 100% to če je mlajši od 20 let. Na dovodni cevi je takoj na začetku ena taka škatlica, ki zablokira pretor če pride do pretrganja cevi ali malo boljše tudi reagirajo na kak senzor izliva.

Ali pa če najdeš elktro ventil, ki deluje na "vlago" in daš senzor na mesto kjer bi lahko iztekalo.

Malo poguglaj.

V bistvu pa mi ni jasno zakaj cevi raje pošteno ne priključiš na navoj kot pa da se zajebavaš s hitrimi spojkami.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.833
10
38
Stara Bučka
Sem poguglal za aquastop in ugotovil, da ni za moje potrebe, ker ščiti samo tisti meter cevi do ps. Zaščititi hočem kompletno napeljavo v hiši, ne samo hitre spojke in cevi za 1€/m. Okvara je že bila na ventilu WC kotlička. Voda tekla en teden.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
  • Všeč mi je
Reactions: Drago

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
45
30
18
Jaz imam za zalivanje na vrtu tole: https://vi.aliexpress.com/item/1005005388312078.html
Lahko nastaviš količino, po kateri se zapre. Sam sem naredil tako, da imam najprej tale ventil, potem pa zadaj še nekaj drugih, ki jih odpiram na daljavo. Ker kdaj zalivam na daljavo in se potem kdaj zgodi, da se kakšen ventil ne zapre, ker ravno kaj kolcne internet v nepravem trenutku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Drago

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.833
10
38
Stara Bučka
Hvala vsem za pomoč.
Za začetek bom poskusil kar z najcenejšo varianto. Pa tale s poslušanjem tudi ni napačna. Mogoče bo pa znanje iz radioamaterstva kaj koristilo.