Menjava amortizerja na Bosch pralnem stroju

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Se je kdo lotil menjave amortizerjev na Bosch pralnem stroju?

Ta teden sem naročil in dobil ene amorizerje, ki bo morali pasat na moj stroj. Pregledal par videov kako se zamenja. Potem pa prejle odprem stroj in vidim, da je vse drugače. Ja vem, neumno. Skratka, amortizer je drugačen kar sicer še ne pomeni da ne bi pasal če bi ga lahko zamenjal. Zaenkrat je glavni problem, da je star amortizer na boben pritrjen z nekim plastičnim zatičem. A je to trajno noter al se da to nekak vzet ven brez da se razdre do bobna? Ene videe k sm jih najdu je tip zamenjal samo spodnji del amortizerja ki je na vijaku ter prenesel tesnila z novega na star amortizer. Kar kle pač ne gre ker nista enaka.

Hvala.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.253
1.370
113
Zatiči imajo navadno zob, katerega stisnes (klesce ali izvijac) in izvleces zatic.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.760
161
63
Tole ima Gorenje enako. Menjal dva meseca nazaj.
Kot je rekel Ježek, plastični zatič ima na zadnji strani zob, ki ga lahko stisneš tudi s prstom in izvlečeš.
Bodi vesel, da imaš tele amortizerje za par evrov. Sem videl cenik za Miele, tudi 120 EUR pride komad.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Ziher? Je še kdo k ima s tem izkušnje? Zdej mi je žal da nisem bolje prešlatal zatiča preden sem nazaj sestavil stroj ampak saj se ga hitro nazaj odpre.

Kako je najbolš obrnit stroj ko popravljaš? Najbol bi mi pasal ce bi sel na hrbet da lazje oba amortizerja pregledam ampak se mi zdi da bi se cevi stisnile.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.253
1.370
113
Daj na hrbet, ce kaj stisne pac podkajlas. Najlepse gre sicer na bok, edino lak pazi
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.760
161
63
Zadnji pokrov odpres in imas vse pred sabo. Ni potrebe bo nagibanju stroja.
Lahko snames jermen, ce te moti.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Na hrbet bi bilo najboljše ker potem ne visi na nobeno stran in lahko oba amortizerja zamenjaš hkrati. Samo kot pravim me skrbi za cevi. Bom probal...
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Aja še nekaj, a je važno v katero smer je vpet amortizer? Ker na starem je v boben vpet ženski (?) del, v ohišje pa moški del. Nov amortizer ima to okoli obrnjeno glede na fi lukenj.

nadomestni amortizer stossdaempfer-suspa-90n-bosch-00448032-alternative.jpg
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Sem poklical serviserja. Un plastičen zatič je treba izvrtati ven in pri tem paziti, da ne poškoduješ ušesa bobna.