Linksys wrt54gl in katera verzija dd-wrt?

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
priporocam tomato, od maja (nakup) pa do zdaj niti enega samega reseta, dela super, hitro, funkcije primerljive kot na dd-wrt.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
ja, 1.28 je tazadnja ja. dela kot urca, o dd-wrt sem slisal, da se znajo tud sesut kdaj. mojemu na tomatu se se to ni zgodilo niti enkrat, pa gre dost prometa cez. glede funkcij pa poisci, kaj pac rabis. mislim da vecino dobis na obojih, ce pa rabis kaj specificnega, pa pac tistega...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Ali še bolje Victekov mod.

Tomato ima manj funkcij (ki jih verjetno ne potrebuješ) in boljši QoS kot dd-wrt, meni je tudi deloval bolje. Zgoraj omenjeni mod je še dodatno sfriziran.

Nimaš kaj skrbet, vzemi zadnjo verzijo in sledi navodilom. Kateregakoli, jaz priporočam Tomato, imam še 1.25, potrebe po nadgradnji ni. Zadeva špila, je stabilna, QoS je zadovoljiv.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.475
1.047
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
ja, 1.28 je tazadnja ja. dela kot urca, o dd-wrt sem slisal, da se znajo tud sesut kdaj. mojemu na tomatu se se to ni zgodilo niti enkrat, pa gre dost prometa cez. glede funkcij pa poisci, kaj pac rabis. mislim da vecino dobis na obojih, ce pa rabis kaj specificnega, pa pac tistega...


Hja, meni je pa tomato prekinjal connection pa freezal router, DD-WRT pa dela BP.
 

18zimoni

Pripravnik
27. jul 2008
279
0
16
Obala
Tudi meni je na tp-linku 1043 delal slabo dd-wrt.Hitrost prenosa je bila obupna,pa tudi domet routerja se ni povečal,zaradi tega razloga sem ga tudi namestil.Po povrnitvi na original firmware zadeva dela kot mora.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
ja, 1.28 je tazadnja ja. dela kot urca, o dd-wrt sem slisal, da se znajo tud sesut kdaj. mojemu na tomatu se se to ni zgodilo niti enkrat, pa gre dost prometa cez. glede funkcij pa poisci, kaj pac rabis. mislim da vecino dobis na obojih, ce pa rabis kaj specificnega, pa pac tistega...


Hja, meni je pa tomato prekinjal connection pa freezal router, DD-WRT pa dela BP.

Katero verzijo dd-wrt imaš gor. ? Po katerih navodilih si delal?
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
jaz imam 2 routerja,prej sem imel gor tomato 1.28 pol pa sem iz radovednosti prešaltal na ddwrt,na enega sem dal generic na drugega pa direkt standard in oba delata vredu,med tema verzijama niti ni neke razlike vsaj opazil nisem tako da ne rabiš komplicirat,ce nisi ziher če imaš pravi FW ti ga pošljem na mail,da ga ne boš brick
ddwrt ima pač lepši skin in malo bolj pregleden je sploh za zacetnike,ddwrt je tudi v slo jeziku in imaš mal razloženo zakaj je kaj,
kolegu tomato dela že leto dni,meni pa ddwrt tudi že lep čas,več kot leto in ne sesuva se noben,če imaš pravi FW
piši na ZS

lp
 
Nazadnje urejeno:

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
jaz imam 2 routerja,prej sem imel gor tomato 1.28 pol pa sem iz radovednosti prešaltal na ddwrt,na enega sem dal generic na drugega pa direkt standard in oba delata vredu,med tema verzijama niti ni neke razlike vsaj opazil nisem tako da ne rabiš komplicirat,ce nisi ziher če imaš pravi FW ti ga pošljem na mail,da ga ne boš brick
ddwrt ima pač lepši skin in malo bolj pregleden je sploh za zacetnike,ddwrt je tudi v slo jeziku in imaš mal razloženo zakaj je kaj,
kolegu tomato dela že leto dni,meni pa ddwrt tudi že lep čas,več kot leto in ne sesuva se noben,če imaš pravi FW
piši na ZS

lp

A mi lahko prosim najdeš in daš link od dd-wrt verzije v slovenskem jeziku, ker je jaz ne najdem. A lahko daš še link od angleške verzije, ki je po tvoje najbolj primerna za Linksysr wrt54gl. Sem že neki našel samo nisem 100%.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
verzija FW,torej osnovna je v angleskem jeziku,v samem programu FW greš potem pod nastavitve in izbereš željen jezik.
Linkov trenutno nimam shanjenih,ker sem to downloadal že pred meseci in imam FW shranjen na disku.Sem pa nekje pred mesecem preverjal,če je že novejši FW pa ga ni bilo.
Vpiši v google ddwrt in zraven model roterja in ti bo našlo stran za FW,nato izbereš model routerja in ti ponudi več FW,tam kjer ti zraven napiše recommended,tistega potegni dol,odzipaj,nato pa pojdi v router in nadgradi,počakaj tako dolgo,da ti ne napiše,da je uspešno posodobljeno,včasih pride indikator poteka že prej do konca kar pa ne pomeni,da je postopek končan.
Moj nasvet,original FW od Linkys dela odlično,če ne potrebuješ zadev,ki jih imajo FW kot so Tomato,DDWRT po se je nesmiselno ubadati s tem,ker se ti na hitrosti ne bo poznalo oz. v kakšnem boljšem delovanju,sam sem to naredil zato,ker klasični FW ne omogočajo povezave dveh routerjem,ne omogočajo pojačanje signala(kar seveda skrajša življensko dobo naprave),če želiš s kom deliti signal,lahko preko omenjenih FW točno določiš hitrost povezave(npr.da ti brat ne zasede cele hitrosti z download filmov,lahko vsakemu od vama dodeliš pol hitrosti) itd.

lp
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Trenutno najboljši firmware za omenjeni router:

http://victek.is-a-geek.com/Repositorios/TomatoRAF/Tomato_RAF_1.28.121006a.zip

This version guarantees WAN-LAN 80Mb throughput. Neverjetno stabilen je novejši firmware, ima pa driver, za WLAN, preko katerega imaš tudi večji domet WLAN-a. QOS deluje odlično, ko enkrat router nastaviš, lahko pozabiš, da ga im aš, saj ne dela več nikakršnih problemov.


LP

Ali ima funkcijo repeater bridge? To je funkcija ko lahko povežeš 2 ruterja med sabo brezžično (preko wireless).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
jaz mam tomato že 2 leti al leto pa pol. povečana moč na 55mW če ima to kaj pomena
dela 24/7 brez reseta in enega problema

če komu kaj pomaga ta post