LCD MONITOR 22" -BEST BUY-?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Trenutno je na mizi 17" katodni Samsung, pa zavzema preveč prostora baje.
Ker se mi ne sanja na kaj je potrebno biti pazljiv, bi prosil za nasvet. Kaj kupiti?

Vidim, da imajo vsi več ali manj podobne karakteristike. Ali se v resnici opazi razlika med 5 milisekund odzivnem času in med 2 milisekundama? Kaj pomeni D-sub napajalni kabel? Kaj je to TILT funkcionalnost?

Aja, v enem postu sem že omenil, da imam samo VGA izhod na grafični kartici.
Najprej sem gledal tega v Hoferju in sem si mislil, da je to zelo ugodno
Hofer monitor

potem sem pa opazil da se v tem cenovnem rangu dobi tudi ostale znamke, recimo tale mimo vrste monitor

Katerega bi bilo bolj za kupit?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Klik

Tole je se najbolj spodobno od 22 colarjev..

Vse ostalo s TN matriko je smeh od zaslona.. Vsak CRT je boljsi od TN matrike..
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
spet odvisno zakaj ga potrebujes.

jaz imam samsunga 2243BW in je ok (normalno delo na racunalniku, filmi, igre)
mimovrste

ni pa za profi graficno delo...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
zmaga.gif


Mogoce bi kje na ebayu se kaj ceneje nasel..
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Razlika med 2ms in 5ms: Ne, to je vse za oko nezaznavno. Mogoče na kaki podzavestni ravni opaziš. Je pa dobro, da je vsaj enih 8ms, da ni ''ghostinga'' - recimo če vlečeš miškin kazalec hitro preko črnega ozadja vidiš svetlo senco za kazalcem.
D-Sub napajalni kabel? Verjetno je pisalo ''D-Sub IN napajalni kabel''.
TILT pomeni, da lahko monitor postaviš ''pokonci'', torej ga obrneš za 90°.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Lih vrhunski ni, je pa OK..

Kaksnemu lp2475w ne seze do gleznjev, res pa je, da je bistveno cenejsi in ima e-ips in ne s-ips matriko..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
TN ponuja slabe kote gledanosti, povprecno kvaliteto slike, je pa dokaj odzivna in ima nizek input lag in je najcenejsa za izdelavo. Zato tudi poplava TN zaslonov.

S-PVA ponuja zelo dobro kvaliteto slike, slabso odzivnost od TN, ima ponavadi tudi malce visji input lag. To je bolj na papirju, v praksi se izkaze zelo dobro in teh pomanjkljivosti niti ne opazis, bolj se opazi kvalitetnejsa kvaliteta slike, ima pa visjo ceno, kot TN.

S-IPS je trenutno ena izmed top matrik (boljsi naj bi bli se zasloni z LED osvetlivijo (Samsungi XL serije), samo z njimi nimam izkusenj, so pa hudicevo dragi) in ponuja visoko kvalitetno sliko in v vecini dobro odzivnost in nizek input lag. Temu primerna je tudi cena zaslona in izdelave.

E-IPS je ekonomska razlicica S-IPS. Nima toliko bogatih barv, ima dobre kote, nizek input lag in so za ta kes [imho] top buy trenutno.
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ce kdo sicer potrebuje kaj od della imajo pri fmcju akcijo.. zadnjic sem poleg laptopa za doplacilo 100e dobil e248wfp..
 

urosm

Zelenc'
18. nov 2008
8
0
1
Uporabljam dva različna Samsunga in oba delata odlično. Tako da ko bom kupoval naslednjega, bo tudi Samsung, gledal pa bom, da bo imel resolucijo Full-HD in vhod HDMI.

lp, Uroš