Kateri ISP v Lj-Zalogu?

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Preberal sem že nekaj o različnih internet ponudnikih, vendar.. čim ni v igri optika, so paketi precej čudni/dragi.. Rabil bi samo internet (eventualno še TV). V bajti je bil že naročen Telemach (prejšnji lastnik), na vrtu imam napeljan koaksialni kabel (zelene barve) in ne vem, od koga je (tudi Telemach??). Potem ostane še Amis in T-2.. SIola pod nobenim pogojem nočem
ne-ne-1.gif
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
T-2, amis je po moje bolj tako tako, sploh ce gledamo kvaliteto storitev. Nevem zakaj ne Siol/telekom, po moje je najboljzanesljiv...

Ves tebi se zdi drago, vendar operaterji na optiki zasluška praktično nimajo
wink-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Se strinjam, tudi jaz ne bi želel Siol-a. Samo ena od mojih katastrofalnih izkušenj z njimi. Pri njih zanesljivo delovanje? Ma ja, modem je treba skoraj dnevno resetirat, če deluje kot router in ima še Wi-Fi (sinpope 568+). Po novem ADSL uporabnikom poturijo Oxygen, ki je še veliko veliko slabši, ping je višji, več kot 7 Mbit/s sploh ne prepušča, pa čeprav se sicer sinhronizira z 11 Mbit/s.
Jaz bi se jih izogibal kot hudič križa, obenem pa upal, da bodo morda nekoč v prihodnosti boljši (izboljšanje je potrebno v vseh segmentih), ko jih kdo kupi.
Amis - no ja, ugoden, a roko na srce, ni ravno podpore. Vse se rešuje na daljavo, njihovi tehniki praktično ne obstajajo.
T2 - zelo dobra ponudba in podpora, tehniki so na razpolago. Edino na klicnem centru se ob poznih urah včasih zgodi, da kdaj dobiš kakega študenta, ki ni čisto zanesljiv
Telemach - V redu, povezava preko Koaksialca, kjer je seveda linija veliko boljša kot preko telefonske parice. Nimam izkušenj, a kolega jih pohvali.

Če si blizu centrale, bi jaz izbral T2, če pa je razdalja velika, pa raje Telemach.

LP
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Seveda tudi Siol oz Telekom kdaj in kje "šteka", je pa dejstvo, da je daleč najbolj zanesliv/kavliteten
wink-1.gif
Tudi kako ne bi bil, ce imajo najvec denarja in najboljso opremo...

Za domaco uporabo bi sel jaz definitivno na t2 zaradi cena in še vedno odličnega delovanja.

Ce bi bila izbira interneta/povezave za podjetje, pa je pesem druga
wink-1.gif
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Hmm, na Telemach se nagibam zato, ker ima bivši lastnik še kar aktiven tv priklop, poleg tega bi pa na koaks raje dal net, T2 pa ne laufa na to..?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Seveda tudi Siol oz Telekom kdaj in kje "šteka", je pa dejstvo, da je daleč najbolj zanesliv/kavliteten
wink-1.gif
Tudi kako ne bi bil, ce imajo najvec denarja in najboljso opremo...

Največ denarja že imajo, a so tudi skoraj monopolisti in obnašajo se še vedno precej osorno. Je tudi državno podjetje, s tem vsaj do neke mere neprilagodljivo in neefektivno.
Torej nekdo z manj denarja, je lahko za končnega uporabnika veliko boljši, če je efektivnejši. Primer slabe kvalitete je modem Oxygen. Ne vem, zakaj to dajejo strankam, ker modem ne spusti veš kot 7 Mega. A če malo predvidevam, so ponovno nakupili količino in šele potem ugotovili da je neustrezen. In se jih je treba znebiti tako da pač nategneš stranko. Spomnimo se malce nazaj, ko so zaradi zelo podobne situacije stranke nategovali z ISDN kot pogojem za ADSL.

@eCoyote, kot je meni znano, je pri tebi preko koaksialca možen samo Telemach... Preko telefonske linije pa še ostali.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Ne, TV je ugasnjen. Verjemi, preizkušal sem na dveh Oxygenih, in tak je rezultat. Tudi Ping je slabši. Ping cifer več ne vem na pamet, sem jih pa na tem forumu že omenjal v temi o Sinope modemih. Če te zanima konkretno, bom poiskal.

LP
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Saj nima veze a je TV ugasnjen, sinhronizacija modema ni direktno povezana s hitrostjo pri kateri ti bo delal internet. Lahko imaš ti 20mbit sinhronizacijo zaradi več TVjev, pa ti bo internet še vedno delal toliko hitro, kot imaš paket. Če pa ti dela internet 7mbit, naročeno pa imaš 8 ali več, pa prijavi napako na helpdesk.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Ne razumeva se nikakor. Še enkrat, prepustnost Oxygena je problem.

Če opišem primer: Naročeno 10 Mbit/s, sinhronizacija 11.600 kbit/s. Tv tmesnik ugasnjen in izklopljen.
Ping velik, efektivna (izmerjena) hitrost pa 7 Mbit/s. Ista situacija z drugim oxygenom, katerega je dostavil tehnik.

Nato poizkus s Sinope 568+ V2 in V3, kjer pa je pod istimi pogoji ping običajen. Izmerjena efektivna hitrost pa hevreka, 10 mbit/s.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik eCoyote pravi:
Hmm, na Telemach se nagibam zato, ker ima bivši lastnik še kar aktiven tv priklop, poleg tega bi pa na koaks raje dal net, T2 pa ne laufa na to..?

T-2 ne laufa preko koax kabla.
smile-1.gif