Katerega od naštetih naj kupim?

madam_orange

Pripravnik
25. jul 2007
388
0
16
oranžna cona
Kupujem nov fotoaparat in ker ste tukaj sami mojstri; bom vprašala kar vas. Ne rabim nekaj super dobrega, še vseeno pa bi rada kupila najboljše kar se da dobit za do 100 evrov.
Za enkrat se malo odločam med temi tremi, pa me zanimajo vaša mnenja. Če ima pa kdo kakšen boljši predlog, pa naj kar pride na dan z njim.

Hvala vsem že v naprej!
nahrung002.gif

http://www.mimovrste.com/artikel/1730276834/digitalni-fotoaparat-olympus-fe-20-crn

http://www.mimovrste.com/artikel/1730313018/digitalni-fotoaparat-samsung-es15-crn

http://www.mimovrste.com/artik...aktica#pictures

Lp, MO
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Med najcenejšimi aparati se še najboljše znajde Canon, je pa res, da bi model 480 stal nekaj čez 100 evropejcev.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.810
113
Kak že pravijo tisti ki jim je vsaj malo mar do fotografije .... izogniti se Olympusom v velikem krogu.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Kak že pravijo tisti ki jim je vsaj malo mar do fotografije .... izogniti se Olympusom v velikem krogu.

Zakaj? Mali Olympus kompakti delajo čisto 'spodobne' slike, glede na ceno samega aparata ...

Samsung-i so zelo ok, ampak malo 'marektinško' "zapostavljeni" glede na ostale znamke ...

lp, kostevc
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
V tem kar navaja MrDaco je najbrž kar nekaj resnice: zadnjič sem bil na eni predstavitvi fotoaparatov, kjer je en znan fotograf (sicer neuradno) trdil enako. Pa tudi sam imam s to znamko (in sicer s serijo SW) prav grozljivo slabe izkušnje.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
S koliko Olympusovimi dslrji pa si že slikal?
smirk-1.gif
Če že, lahko debatiramo o kompaktih, pa še tu ne velja za vse, ampak le za entry level kompakte.

Grozljivo slabe izkušnje? Koliko pa ti jih je crknilo, da so bile izkušnje "grozljive"? Koliko slik si izgubil zaradi te serije? Da aparati spuščajo vodo, je pa precejkrat posledica uporabnikov, ki z aparati ne delajo tako, kot bi bilo treba.

p.s. Na živce mi gre tako bebavo posploševanje.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
V tem kar navaja MrDaco je najbrž kar nekaj resnice: zadnjič sem bil na eni predstavitvi fotoaparatov, kjer je en znan fotograf (sicer neuradno) trdil enako. Pa tudi sam imam s to znamko (in sicer s serijo SW) prav grozljivo slabe izkušnje.

Ni treba sedaj vse Olympuse na serijo SW posploševat ... Npr. FE serija je (bila) čisto ok za svoj denar ... DLSR program je pa tudi na nivoju ...


lp, kostevc
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ne posplošujem, povedal sem svoje izkušnje, dodal izkušnje profesionalca, ki je poznan tudi tebi in je tisto trdil ravno za DSLRje omenjene znamke (sam nimam z njimi prav nobenih izkušenj), sedaj pa dodajam še izkušnje sodelavca, ki ima model Olympus SP-570 UZ z 20x optičnim zumom, a pri tem zumu je slika tako, kot bi jo naredil s GSM aparatom z VGA ločljivostjo.
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
164
2
16

Mah celo življenje imam že Oly fotoaparate, pa še nikdar slabih izkušenj, razen ko sem sam kaj "žnaril" po menijih, pa potem
pozabi, kaj sem kje "nažnaril"
smile-1.gif

fotk sem pa naredil že nekaj 10.000, pa kakor kdaj, če veš kaj delaš - si vzameš čas so fotke čisto luštne, če pa kar neki - so pa
fotke tudi kr'neki..
Pa tudi z profiji smo æe skupaj slikali na delavnicah, pa potem primerjali slike in ne vem od kje težave.
Mogoče kot sem zgoraj napisal.
Je pa res, da si je treba tako kot za vsako škatlo vzeti čas - prebrati navodila - potem pa škljocat, da dobiš občutek ..
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com

Res, da nisem neki strokovnjak za DSLR, ampak o fotografiji nekaj le vem (iz amaterskega vidika). In kolega ima Olympusa E-520 in moram reči, da dela z njim super slike, vsekakor je glede na ceno aparata to zelo dobra kvaliteta ... Kolegica ima Olympusa iz mju serije (ne podvodnega) pa je z njim super zadovoljna, za potovanja in njeno vsakodnevno uporabo super ... 2 kolegici imata kompakta iz Fe serije (FE-20) in dela super fotke, glede na to, da je bila cena samo nekaj preko 100 EUR ... Znanka ima pa SP-590 in je super zadovoljna z njim, tudi pri maksimalnem zoom-u so slike za v album super ...

Res je pa da ima vsak svoj pogled in moj je do sedaj vsekakor pozitiven, seveda ima pa vsak svoje izkušnje in spoznanja z določenimi izdelki ...

lp, kostevc
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Olympus je pri DSLR-jih čisto okej, pri kompaktih ga malo zmanjka. če ne verjamete - preverite v testih. žal. kar se kompaktov tiče, Nikona in Olya se na daleč izognit, Samsung je, žal, neka srednja žalost, Sony tako tako, Canon in Panasonic - dosti bolje. pa še tu Panasonic zelo prednjači zadnje čase.

sam bi ti svetoval, da poiščeš kakšnega Panasonica (zadnjič sem bral en zanimiv članek, žal ga zdajle ne najdem, v katerem piše, da je zadnjih deset modelov, ki jih je izdal, čista desetka).

ker sem bil ravno v nakupu fotiča za v žep, imam trenutno tele kompakte kar dobro naštudirane. tako da vem, kako je z Olympusom. kar se tiče dobre fotke, ima le 6000 Tough kolikor toliko spodobne rezultate, kaj so pisali o 8000 Tough raje ne povem. nabavit sem mislil za mojo, ker se rada potaplja in je večkrat izrazila željo, da bi spodaj naredila še kakšno fotografijo.

in kot pristaš Canona, sem tudi tu malce razočaran, poleg tega je za Ixuse cena kar navita, plus, da je Ixus s širokim kotom cca. 300€. edini spodobni Canonov fotič je še A590, a ga je že malce težje dobit, potem je uporaben še A1000. potem gredo cene samo še navzgor.

zato sem rizkiral in po nasvetu različnih testov vzel Panasonic TZ6. predvsem sem se stegnil zaradi 12x zooma. in glede na to, da sem potem malce bolj vrgel oko na Panasonice, so več ali manj vsi zadnji modeli noro dobri, z zelo dobro kvaliteto fotografije in predvsem pri konstantnosti dobrih fotografij. plus, da imajo več ali manj vsi objektive po 28mm na wide območju, kar se pri popotniški fotografiji še kako pozna.

mimogrede - še ta nasvet - v Hipermarketu v Šiški, sem našel staro zalogo Canona Ixus 75 za 150€. toplo priporočam. če ne pa - Panasonic. mene je moj zelo presenetil. pozitivno, seveda.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.810
113
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Kak že pravijo tisti ki jim je vsaj malo mar do fotografije .... izogniti se Olympusom v velikem krogu.

hysterical-1.gif
Vidim, da se spoznaš na fotografijo.

NOT

Ma pred 2-ema mesecema sem kupoval kompakta, sicer res za 300eur in ne entry level fotkiča. Pa je bil Oly res daleč od zadaj. Čeprav cenovno enak, sta ga Panasonic in Canon po kakovosti fotografij kar lepo šila. To ne pravim na pamet ampak iz prve roke ker sem prej en mesec težačil po trgovinah, sprobaval, testiral in primerjal fotke.

Pri DSLR fotoaparatih pa je itak druga zgodba. V tem razredu ni slabih aparatov, so le boljši in najboljši.

Je pa res da zna Samsung v tem razredu prijetno presenetit, čeprav marketniško ni tako uveljavljen. Pravtako kak Casio v tem razredu.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Če se "tvoja" ne potaplja zelo globoko (do 6 metrov) ji definitivno priporočam FT1 (ker sem imel do sedaj prav vse Pentaxe W in dva Olyja SW lahko trdim, da je svetlobna leta pred vsemi omenjenemi). Poglej TOLE , da vidiš kaj lahko amater z njim naredi.

Pa tudi če se potaplja z opremo lahko zanj dobiš ohišje, a v tem primeru je zakon TZ7 z ohišjem. Poglej kaj TALE Japonec naredi z njim.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
snorkla.
smile-1.gif
bomba fotič.

Casioti so tudi zanimive zadevice - zaradi keramičnih leč lažji in ostri ko britev. je tast prinesel že pred časom s Finske, ker pri nas se jih žal ne dobi, pa sem bil tudi full presenečen. mogoče ga včasih malo fleš zeza, ampak overal - zelo soliden fotič.
 
Nazadnje urejeno: