Kam na dopust z majhnim otrokom

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Glede na to da sva postala novopečena starša, sva malce razmišljala kam na dopust. Torej trenutno je hčerkica stara dobra 2 meseca, na dopust bi šli verjetno kar v septembru, da ne bo tako vroče, me pa zanima kam kaj hodite na dopust torej recimo z 10 mesečnimi malčki? Kako je z avioni, kako vi gledate na to? Hvala za vsakršna menja in izkušnje, kaj bi priporočali. Aja, nisem pa ravno ljubitelj Hrvaške obale, ker imam pač tako prakso, da sem za malenkost več denarja kot pri južnih sosedih, v bolj oddaljeni tujini, dobil mnogo mnogo več. Kako bo pa sedaj pa ne vem, zato pa tale tema
smile-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Moja je sicer skoraj pet mesecev stara, z družino pa načrtujemo malo po Evropi mahnit oziroma je cilj tak, da bi konec maja ali začetek junija šli do Škotske, ker je familija sam še do julija gor, potem se selijo nazaj v USA. Pa majo veliko bajto in je to še zadnja priložnost da vidimo Škotsko poceni. Tako da nek grob plan je, da se spravimo prek Salzburga (prespimo eno noč) in Nemčije (prespimo eno ali dve noči pri familiji), ter Nizozemske (spet prespimo eno ali dve noči pri familiji) potem pa s trajektom iz Nizozemske ali Belgije nočni trajekt s kupejem do Škotske, tam bit kakih 7-10 dni in nazaj domov na podoben način. Upam, da za tamalo z 9.meseci to ne bo prevelik napor, vendar ne načrtujemo nekih dolgih nepretrganih voženj. Pol poleti pa še na morje, a verjetno se bomo letos kar s Hrvaško zadovoljili.

Sicer pa, otroci do dveh let imajo ponavadi zastonj hotele, pa tudi lete mislim da ali pa so neka mala doplačila. Do septembra bo ze velika punca, pomoje bi 1-2 urni let prenesla brez nekih večjih težav. Sem tudi že slišal, da so se z malimi otroci odpravljali na medcelinske lete.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.665
1.470
113
Emona / Carnium
Mi smo bili prvič na avionu pri 6ih mesecih (september + sreča z vremenom) - en teden Londona - zelo dobro prenesel.
Pri cca enem letu (april) pa na Malti, kar ti tudi priporočam. Pot je kratka in otok je majhen. Ljudje zelo prijazni, posebej do otrok.
Septembra (cca leto in pol) pa še na Rodosu (14dni, pot je nekoliko daljša), kjer se mi zdi, da je najbolj užival
smile-1.gif

V Londonu smo bili v hotelu, ostalo v apartmajih.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Glede na to da sva postala novopečena starša, sva malce razmišljala kam na dopust. Torej trenutno je hčerkica stara dobra 2 meseca, na dopust bi šli verjetno kar v septembru, da ne bo tako vroče, me pa zanima kam kaj hodite na dopust torej recimo z 10 mesečnimi malčki? Kako je z avioni, kako vi gledate na to? Hvala za vsakršna menja in izkušnje, kaj bi priporočali. Aja, nisem pa ravno ljubitelj Hrvaške obale, ker imam pač tako prakso, da sem za malenkost več denarja kot pri južnih sosedih, v bolj oddaljeni tujini, dobil mnogo mnogo več. Kako bo pa sedaj pa ne vem, zato pa tale tema
smile-1.gif

Mi smo bili pri cca 11 mesecih v Grčiji na Kosu..... na avijonu ji jeblo vse zanimivo
smile-1.gif
cel kup novih ljudi, vsi so jo ogovarjali,.. ji je blo fletno,..
Nazaj grede je bil pa večerni avijon jepa celo pot prespala,..
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.450
4.984
113
Lahko greš kamorkoli, da le ti vzdržiš
smile-1.gif
. Otrok bo tako ali tako vzdržal. Če te veseli nekam daleč z letalom, pač pojdi. Ne dovoli, da te otrok prikuje na dom, saj prvič ni nič kriv, drugič pa bo on povsod zadovoljen, če mu boš le namenil dovolj svojega časa. Po mojem se moraš malo pripraviti za kak zaprti prostor (npr. letalo), da imaš nek "program" oziroma animacijo za otroka. Denimo kaka knjiga, če ga to zanima, kake igrače itd... Ampak tako potovanje ne more biti "huje" kot cel doma na v eni sobi, ker ima denimo navaden prehlad.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Mi smo šli prvo leto s tamalo na Šolto. Počasi, s postanki. Tamala pridna 100/uro, vse zanimivo, oči kot sova. Aja - stara je bila 7 mesecev.
Naslednje leto mi je spala od Kranja do cestninske postaje pri Splitu...
Otroci so dokaj trpežni. Problem je edinole, če je kaj bolehen ali ima kakšne alergije. Potem je (vsaj zame), bolje da je kje bližje ali pa nekje, kjer veš, da je zdravniška oskrba na nivoju.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Lahko greš kamorkoli, da le ti vzdržiš
smile-1.gif
. Otrok bo tako ali tako vzdržal. Če te veseli nekam daleč z letalom, pač pojdi. Ne dovoli, da te otrok prikuje na dom, saj prvič ni nič kriv, drugič pa bo on povsod zadovoljen, če mu boš le namenil dovolj svojega časa. Po mojem se moraš malo pripraviti za kak zaprti prostor (npr. letalo), da imaš nek "program" oziroma animacijo za otroka. Denimo kaka knjiga, če ga to zanima, kake igrače itd... Ampak tako potovanje ne more biti "huje" kot cel doma na v eni sobi, ker ima denimo navaden prehlad.

No mislim, da ni bojazni, da bi me oz. naju otrok prikoval na dom, ker že sedaj skačemo nakoli samo da imamo čas
smirk-1.gif

Zanimalo me je bolj iz vidika, kaj bi bilo najbolj zanimivo za bebice, ker dosedanja potovanja so bila iz moje strani bolj kruzanje po večjem delu države, kjer sem pač bil. Nisem navajen da bi ležal pred hotelom ko sem na dopustu. Tako da kar na dan s predlogi nekateri ste mi že dobro svetovali. Malta naju mal mika, ker še nisva bila, na Rodosu tudi ne, čeprav sem videl že kar nekaj grških otokov, kakšna Tunizija odpade, ker me ni nekaj navdušila, v Turčiji mi je bilo sicer fajn, Maroko mi je bil tudi ok sam se mi zdi predaleč (no ne vem, to bomo videli takrat, ker let traja mislim da 4 ure, če me spomin ne vara) pa še drag je ratal za popizdit...v bistvu nimava neke pametne ideje kam bi šli
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Naš sinko se pa od cca 6meseca enostavno noče vozit z avtom .... prej ni blo problema, ponavadi je kar zaspal v avtu, če pa ni, je pa gledal ven ...
Zdaj pa, po kakih 20 km vožnje začne jokat in ne neha dokler se ne ustavimo ....enostavno nemogoče it kam z njim v avtu ....
KAJ NAJ???
Star je 13 mesecev.
LP
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Uff to zna bit jeba, ker naša trenutno res prov uživa v vožnji, samo da motor pržgem, že zaspi
smile-1.gif

Kaj bi lahko bilo narobe pa nimam ideje..a prvih 20km pa spi ?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.450
4.984
113
Jaz imam tudi glede vožnje z avtom same pozitivne izkušnje in sicer, da so povečini spali.
Kaj pa če mu je zaradi vožnje slabo? Ali ste vprašali kaj pediatra, če se da to kako ugotoviti pri tako malem. Otrok ima sicer svoj prav, ampak dvomim, da vas zeza, temveč se res počuti slabo zaradi nekega vzroka. Nimam izkušnje kako se obnašajo prav mali otroci s tem problemom. Vem pa, da smo imeli čez 5 km pri otrocih od kolegov, ki imajo to težavo, že prvo bruhanje. Bili pa so že večji, od 6 let naprej. Ker s svojimi nisem imel nikoli problemov, skoraj nisem mogel verjeti, kaj jih je zagrabilo, da so vsi "zeleni". Potem sem verjel, da rabijo pred vsako malce daljšo vožnjo zdravilo.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
- 6 mesečno Grčija
- 17 mesečno Tunizija
- lani pri 2,5 letih Hrvaška
- letos 3,5 leta gremo v Turčijo
vse brez problemov ampak dobri hoteli.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Naš sinko se pa od cca 6meseca enostavno noče vozit z avtom .... prej ni blo problema, ponavadi je kar zaspal v avtu, če pa ni, je pa gledal ven ...
Zdaj pa, po kakih 20 km vožnje začne jokat in ne neha dokler se ne ustavimo ....enostavno nemogoče it kam z njim v avtu ....
KAJ NAJ???
Star je 13 mesecev.
LP

Poskusi s prenosnim DVD predvajalnikom pa kakšne Telebajske gor.

Vsekakor ga je treba nekako zamotit, s kakšno igračko, ki jo ima rad, morda "ninico" (medvedkom s katerim spi)...

Lahko pa tudi premisliš, kaj se je dogajalo v tistem obdobju, ko je začel z jokom v avtu. Je imel kakšno slabo izkušnjo? Je bil sam v avtu, ko je šel kdo v trgovino... ni mamice v avtu?.. in se mu pove in razloži... Če je sedaj 13 mes., že marsikaj razume.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Froc pr 13. mesecih že dobro razume za kaj gre. Morda je že razcartan v nulo.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik Tku pravi:
Poskusi s prenosnim DVD predvajalnikom pa kakšne Telebajske gor.

Vsekakor ga je treba nekako zamotit, s kakšno igračko, ki jo ima rad, morda "ninico" (medvedkom s katerim spi)...

Lahko pa tudi premisliš, kaj se je dogajalo v tistem obdobju, ko je začel z jokom v avtu. Je imel kakšno slabo izkušnjo? Je bil sam v avtu, ko je šel kdo v trgovino... ni mamice v avtu?.. in se mu pove in razloži... Če je sedaj 13 mes., že marsikaj razume.

Ma vsekakor se bom mogu neki umislit, na dvd sm že pomislu ...
Glede slabih izkušenj pa ne bi vedu ... samega ga nismo NIKOLI pustili kje čakat, niti za pol minute ....
slabosti od vožnje tud dvomim da ima, ker v momentu ko se ustavim je že vse ok in se tud smeji ....



Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Froc pr 13. mesecih že dobro razume za kaj gre. Morda je že razcartan v nulo.
Razcartan v kakem smislu misliš?


lp
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Kam potovati za malim otrokom je v največji meri odvisna od tega kam si starši sploh upajo it in koliko si znajo zakomplicirati (poenostaviti) življenje. Kar se samega otroka tiče mu je vsaj do tretjega leta starosti popolnoma vseeno kam potujete, glavno je, da mu ni dolgčas in da je sit.

Mi smo bolj mobilna družina, tako da je naše dete začelo romati okoli že zelo zgodaj, pa ni bilo nobenih problemov z njim, zato ker smo ga praktično od začetka jemali s sabo na vse poti. Dejstvo je, da je treba tempo potovanj precej prilagoditi in se oborožiti z najrazličnejšimi pripomočki za ubijanje dolgčasa. Posebno pozornost je treba posvetiti prehrani v deželi kamor potuješ, natačno se je treba informirati kako je urejeno zdravstveno varstvo, potrebno je razširiti potovalno lekarno, ki jo imaš s sabo.

Naše dete je staro sedaj dve leti in pol, pa ima za sabo že veliko. Od prvih kilometrov in bivakiranj po Tunizijski Sahari, do enomesečne ture po Libiji, vmes pa še veliko drugih destiinacij, nekaj z letalom, ostalo pa vse z avtom.

Iz izkušenj vidim, da so prva leta dokaj enostavna za potovanja, potem pa ni več tako preprosto. oz. starejši kot so otroci, bolj postajajo zahtevni. Po eni strani imaš manj dela z njimi, po drugi strani pa jih težje zadovoljiš in skrbiš za njihovo razvedrilo.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Jaz pa imam malo drugačne zahteve ( prosim za mnenje ). Mala bo stara ko gremo na morje cca. 9 mesecev. Rad bi:
- hotel
- polni ali pol penzjon
- prodnata ali mivka plaža
- ne glih predaleč ( cca. tam do Splita )
- pogled na morje
- ne prevelika gužva ( tam okoli 15. junij )
Kaj predlagate?
 
Nazadnje urejeno:

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
- hotel Alga hotel Tučepi, Berulia, Brela

- polni ali pol penzjon

- prodnata Tučepi ali mivka plaža - Rab
ne-ne-1.gif
- prevelika gužva in slab hotel
- ne glih predaleč ( cca. tam do Splita )
- pogled na morje po AC cca 30 min. dalje so Tučepi

- ne prevelika gužva ( tam okoli 15. junij ) Brela

Samo 15 junij zna biti mrzlo morje, pa še z vremenom moraš imet srečo


lpA.
 

m4r3

Zelenc'
10. feb 2010
1
0
1
naše potovanje je bilo prijetnih vseh 14 dni potovanja z avtodomom po švicarskih prelazih in jezerih z 10 mesečnim.

brez enega problema. užival v vožnji razen momenta ali dveh ker so temp. narastle čez 30 in je bilo med vožnjo kar vroče v bivalnem delu. ampak smo to rešili z večkratnimi postanki.

tako da kar pogumno. otrok zdrži toliko, če že ne več, kot starši.
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Glede na to da sva postala novopečena starša, sva malce razmišljala kam na dopust. Torej trenutno je hčerkica stara dobra 2 meseca, na dopust bi šli verjetno kar v septembru, da ne bo tako vroče, me pa zanima kam kaj hodite na dopust torej recimo z 10 mesečnimi malčki? Kako je z avioni, kako vi gledate na to? Hvala za vsakršna menja in izkušnje, kaj bi priporočali. Aja, nisem pa ravno ljubitelj Hrvaške obale, ker imam pač tako prakso, da sem za malenkost več denarja kot pri južnih sosedih, v bolj oddaljeni tujini, dobil mnogo mnogo več. Kako bo pa sedaj pa ne vem, zato pa tale tema
smile-1.gif

Moj starejši sin je bil na Kitajskem že pri 6 mesecih. Čisto nobenega problema. Letala se res ni potrebno bati.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Tku pravi:
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Naš sinko se pa od cca 6meseca enostavno noče vozit z avtom .... prej ni blo problema, ponavadi je kar zaspal v avtu, če pa ni, je pa gledal ven ...
Zdaj pa, po kakih 20 km vožnje začne jokat in ne neha dokler se ne ustavimo ....enostavno nemogoče it kam z njim v avtu ....
KAJ NAJ???
Star je 13 mesecev.
LP

Poskusi s prenosnim DVD predvajalnikom pa kakšne Telebajske gor.

Vsekakor ga je treba nekako zamotit, s kakšno igračko, ki jo ima rad, morda "ninico" (medvedkom s katerim spi)...

Lahko pa tudi premisliš, kaj se je dogajalo v tistem obdobju, ko je začel z jokom v avtu. Je imel kakšno slabo izkušnjo? Je bil sam v avtu, ko je šel kdo v trgovino... ni mamice v avtu?.. in se mu pove in razloži... Če je sedaj 13 mes., že marsikaj razume.

Znanec je imel enak problem s fantkom. Probali so vse možno, mali je med vožnjo vedno tulil. Mislim, da sta na koncu naredila tako, da ga je fotr dal v avto, kot da gresta sama nekam, mami je pa počakala ob strani, da je mali ni videl. Prej je vedno mami dala otroka v sedež.