Kako fiksen mora biti kuhinjski pult za steklo?

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
V prenovljenem stanovanju je ostala prejšnja kuhinja Svea, ki ima plastične noge. Kljub temu, da je kuhinjo moj mizar dobro sešravfal, se pult ob kakih prestavljanjih večje posode in zapiranjih omaric malenkost zatrese, kar sicer ne moti. Vendar imam v naročilu steklo za na steno za pultom in kolikor vem, sloni na tem pultu.
Ker zadnja stena ni ravna, je med steno in pultno ploščo do največ 5 mm velika špranja, steklo sicer skozi ne bo zletelo, ker je širše, pa zaradi neravnih sten najbrž niti ne bo čisto do stene. S čim to zapreti, če sploh, da bi hkrati s tem tudi zmanjšal tresenje pulta ob raznih rukanjih? Steklarji so mi predlagali purpen, ampak ne vem, ali gre v tako ozke špranje?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
saj za namestitev stekla se na pult najprej privijači kotni profil z utorom za steklo. Popoldan ti lahko poslikam kako izgleda. Imam sam tudi špranjo zadaj in zadeva vseeno stoji in izgleda OK.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to mi ni najbolj jasno kako se ti pult trese ob prestavljanju posode.
imaš vse nogice fiksne na tleh, da ni katera premalo raztegnjena in v zraku.
je pult dovolj privijačen na spodnje elemente?
lahko še spodnje elemente pritrdiš na steno. samo boš vrjetno edini:)
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
sprasujem se.gif


Steklo oz. steklena stena se ne dotika pulta! Steklo je nalimano na steno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.145
3.612
113
Marlbor
Pri meni se steklo ne dotika pulta, ampak se ga dotika profil, v katerem je steklo. Bolje rečeno, je steklo v profilu, kateri je prilepljen na pult, vodotesno da ne zateka polita tekočina ...