Kaj mislite o tej konfiguraciji

uli

Pripravnik
6. okt 2007
103
0
16
Pozdravljeni po 10 letih spet menjam kisto ker na tej tut internet ne laufa več, zanima me a bi blo možno kje kej cenej dobit (iz funtecha)oz kaj spremenit na tej kofiguraciji, igrc ne špilam pri 3 otrocih ni šans pa da bi blo spet za ene 10 let mir:)),bojo pa ptroc šoloobvezni in bo treba kej narest. Za odgovre najlepša hvala

Intel Core i3 4150 BOX procesor, Haswell 104,98 E

Matična plošča ASUS B85M-E, DDR3, SATA3, USB3, HDMI, LGA1150 mATX 70,19 E

2X Pomnilnik Corsair ValueSelect 4GB 1600MHz DDR3 CMV4GX3M1A1600C11 40,46 E

Trdi disk WD Green 1TB SATA6Gb/s 64MB (WD10EZRX) 53,36 E

SSD disk Kingston 120GB V300 7mm (SV300S37A/120G) 69,25 E

Samsung SH-224DB DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn 15,19 E

Napajalnik Corsair CX500 500W ATX 55,78 E

Komponente za računalnik pridejo 449,67 eur

Printer

MF naprava Samsung SL-C460FW (SL-C460FW/SEE) 324 81 E
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Plato lahk komot cenejso vzames (cca 40€), ce ne rabis kaksnih bombonckov ampak mislim da razen sata 3 in usb 3.0 ostalo itak ne potrebujes. SSD vzames cenejsega izmed samsung evo in mx100, 8gb rama lahko vzames eno ploscico za 71€, napajalnc je tota cx serija bolj slaba, rajsi vzami XFX PRO 450. Namest wd greena lahk blue vzames ce ni pretirano drazji (5€).
Ce hoces dobiti ceneje bo potrebno kupiti iz tujine, najceneje je ponavadi iz nemcije (hardwareversand (izdelke se da v kosarico preko idealo, saj prefitiras se kaksnih 20€ pri vseh komponentah, imajo tudi kodo za 10 ali 20€ popust) ali computeruniverse).
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.385
364
83
Ljubljana
Jaz bi ti priporočal tako konfiguracijo., Je malce več, ampak mislim da bi dobil dosti več računala.
2073176-Breznaslova.jpg
 

Priponke

  • 2073176-Breznaslova.jpg
    2073176-Breznaslova.jpg
    70,3 KB · Ogledi: 191

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
O marija sam Vprasaja ne poslusati, najslabse kar je mozno ti je vrgo skupaj, totalno sfaljena konfiguracija. Navijaska plata za nenavijaski procesor, bullshit, slab SSD, stara serija grafe, za isto ceno napajalca dobi XFX 550, skoraj XFX 650, ki so rebrandani seasonici, ne pa corsairov "crap"
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Plato lahk komot cenejso vzames (cca 40€), ce ne rabis kaksnih bombonckov ampak mislim da razen sata 3 in usb 3.0 ostalo itak ne potrebujes. SSD vzames cenejsega izmed samsung evo in mx100, 8gb rama lahko vzames eno ploscico za 71€, napajalnc je tota cx serija bolj slaba, rajsi vzami XFX PRO 450. Namest wd greena lahk blue vzames ce ni pretirano drazji (5€).
Ce hoces dobiti ceneje bo potrebno kupiti iz tujine, najceneje je ponavadi iz nemcije (hardwareversand (izdelke se da v kosarico preko idealo, saj prefitiras se kaksnih 20€ pri vseh komponentah, imajo tudi kodo za 10 ali 20€ popust) ali computeruniverse).

Green v tem primeru ni cisto napacen ,ker ga ma ocitno za storage poleg SSD (siceri mi ni jasno zakaj sam 1Tb ampak ok).
Je malce tisji od blue, malce cenejsi pa tudi nekaj manj stroma porabi... jaz imam 2 kosa 24/7 on se iz gen1 delajo bp.... Vzel bi tistega ,ki nudi vec prostora za ceno, vsekakor pa vsaj 2Tb. Glede ostalega se strinjam.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.385
364
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
O marija sam Vprasaja ne poslusati, najslabse kar je mozno ti je vrgo skupaj, totalno sfaljena konfiguracija. Navijaska plata za nenavijaski procesor, bullshit, slab SSD, stara serija grafe, za isto ceno napajalca dobi XFX 550, skoraj XFX 650, ki so rebrandani seasonici, ne pa corsairov "crap"
Plata je stabilna - procesor najnižji takt
SSD je čisto ok obrazloži zakaj slab*?
Grafka je stara - čisto dobra, če je staro še ne pomeni da je slabo.
Žal prisegam na corsair napajalnike, zmonitiral sem jih že preko 100 - ni problemov. za moje pojme best buy

Jaz z veseljem sprejmem kritiko, ampak naj bo konstruktivna in obrazložena.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Kot eno, jaz ne vidim smisla, da bi bila plošča dražja od procesorja. SSD definitivno Corsair MX100. Potem WD Red sploh nima smisla (ni priporočen za ne-RAID konfiguracije), predlagam Blue (Green mi ni všeč zaradi nenehnega izklapljanja). Pa kot že omenjeno, grafična je zelo stara.

Pa če se cilja na nek kvazi performance PC, potem daj not vsaj neko i5.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
O marija sam Vprasaja ne poslusati, najslabse kar je mozno ti je vrgo skupaj, totalno sfaljena konfiguracija. Navijaska plata za nenavijaski procesor, bullshit, slab SSD, stara serija grafe, za isto ceno napajalca dobi XFX 550, skoraj XFX 650, ki so rebrandani seasonici, ne pa corsairov "crap"
Plata je stabilna - procesor najnižji takt
SSD je čisto ok obrazloži zakaj slab*?
Grafka je stara - čisto dobra, če je staro še ne pomeni da je slabo.
Žal prisegam na corsair napajalnike, zmonitiral sem jih že preko 100 - ni problemov. za moje pojme best buy

Jaz z veseljem sprejmem kritiko, ampak naj bo konstruktivna in obrazložena.


- plata je v tej kombinaciji cisti mimosun, ze B85 (cca 60eur) je nekoliko pretiravanje kaj sele sabertooh za 140e
crazy1.gif

- grafa iz "pucamo skladisca" akcije, stara&glasna&potratna... ce to ni vazno in imas visek denar pol raje ATI R9 serijo (sicer bi sam raje Nvidio z Maxwell jedrom
- wd black ce ze gledamo zacetek te konfiguracije, sicer blue.... kako tocno se je red znasel tukaj

sicer pa kakor si zapisal... to je obstalo nekje vmes... ni entry ali top end
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.385
364
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
- plata je v tej kombinaciji cisti mimosun, ze B85 (cca 60eur) je nekoliko pretiravanje kaj sele sabertooh za 140e
crazy1.gif

- grafa iz "pucamo skladisca" akcije, stara&glasna&potratna... ce to ni vazno in imas visek denar pol raje ATI R9 serijo (sicer bi sam raje Nvidio z Maxwell jedrom
- wd black ce ze gledamo zacetek te konfiguracije, sicer blue.... kako tocno se je red znasel tukaj

sicer pa kakor si zapisal... to je obstalo nekje vmes... ni entry ali top end

Plata je osnova za dalje, tukaj je pomembna stabilnost, in možnost upgrada dalje
Tako plato se da danes dobiti na razprodajah za okoli 110-120 eur
Ko zidaš hišo je fajn temeljne dobre narediti, oz ko se pelješ z dirkalnim motorjem ne dajaj gor kolesarske čelade...
Mogoče je z plato res malce overkila, ampak vseeno bolje kot underkill ker se gre za stabilnost sistema. Pri tem vstrajam, tu se ne premaknem.

Grafično sem dal mogoče res star model, ampak je 80 eur za solidno kartico, vsi vemo da so dobre grafike koli 350 + eur
Žal z R9 boš moral dati vsaj 140 eur (mogoče kje cenje) To je pa skoraj enkrat več. Mislim da je uporabniku že 500 eur veliko mi smo pa šli že krepko čez 600. Kar se tiče Nvide se strinjam s teboj ampak glej rang od 60 do 80 eur grafične, kaj pa dobiš? Max do 80
http://www.computeruniverse.net/products/90543123/powercolor-radeon-r9-270-turbo-duo.asp

Zakaj wd red in ne black oz blue?
https://www.youtube.com/watch?v=v_HYE5ML7k4
Glede na to da kupuje računalnik za 10 let, naj bi po "zagotovilu" wd-ja rdeči držal najdlje.
Je pa res da wd nima nekih množičnih okvar.

Vsakemu svoje. Vsakemu svoj pogled.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
- plata je v tej kombinaciji cisti mimosun, ze B85 (cca 60eur) je nekoliko pretiravanje kaj sele sabertooh za 140e
crazy1.gif

- grafa iz "pucamo skladisca" akcije, stara&glasna&potratna... ce to ni vazno in imas visek denar pol raje ATI R9 serijo (sicer bi sam raje Nvidio z Maxwell jedrom
- wd black ce ze gledamo zacetek te konfiguracije, sicer blue.... kako tocno se je red znasel tukaj

sicer pa kakor si zapisal... to je obstalo nekje vmes... ni entry ali top end

Plata je osnova za dalje, tukaj je pomembna stabilnost, in možnost upgrada dalje
Tako plato se da danes dobiti na razprodajah za okoli 110-120 eur
Ko zidaš hišo je fajn temeljne dobre narediti, oz ko se pelješ z dirkalnim motorjem ne dajaj gor kolesarske čelade...
Mogoče je z plato res malce overkila, ampak vseeno bolje kot underkill ker se gre za stabilnost sistema. Pri tem vstrajam, tu se ne premaknem.

Grafično sem dal mogoče res star model, ampak je 80 eur za solidno kartico, vsi vemo da so dobre grafike koli 350 + eur
Žal z R9 boš moral dati vsaj 140 eur (mogoče kje cenje) To je pa skoraj enkrat več. Mislim da je uporabniku že 500 eur veliko mi smo pa šli že krepko čez 600. Kar se tiče Nvide se strinjam s teboj ampak glej rang od 60 do 80 eur grafične, kaj pa dobiš? Max do 80
http://www.computeruniverse.net/products/90543123/powercolor-radeon-r9-270-turbo-duo.asp

Zakaj wd red in ne black oz blue?
https://www.youtube.com/watch?v=v_HYE5ML7k4
Glede na to da kupuje računalnik za 10 let, naj bi po "zagotovilu" wd-ja rdeči držal najdlje.
Je pa res da wd nima nekih množičnih okvar.

Vsakemu svoje. Vsakemu svoj pogled.

Problem konfiguracije je da ni usklajena. Notri nametane stvari na podlagi ,kaj se nekomu valja v skladiscu (trenutne cene)...