Izboljšan izgled kart AR2.3+ATopo2.21SLO na NUVI

nuvi1350

Zelenc'
8. avg 2009
3
0
1
Izgled kart Adria Topo 2.2 oz 2.21 je v osnovi na novih Nuvijih serije 1xxx (1200, 1250, 1300, 1350......) precej mizeren z vidika preglednosti.
bonk.gif

Ne vem kako je vse skupaj izgledalo na starejših serijah, ampak slabše res ne bi moglo biti. Ne vem, ali ustvarjalci kart zadevo pred tem, ko jo pošljejo na tržišče sploh testirajo. Celo izohipse, ki so zgledale kot debeli špageti moje stare mame, so se kar pol leta izpisovale v čevljih
hysterical-1.gif
, dokler ni Garmin pred dvema tednoma izdal novih popravkov softwara, tako da so to porikhali. Ni hudič, da niso tega storili izključno zaradi mojega sitnarjenja.
Včeraj sem mel vsega zadosti in se tudi po zaslugi moje poklicne deformacije (ukvarjam se s kartami) malo poigral s TYP datoteko in po mojem mnenju zadevo bistveno izboljšal z vidika preglednosti.
pozdrav.gif

Sicer pa ocenite sami. V Mapsourcu sicer ne izgleda najlepše, zato pa toliko boljše, ko je enkrat prenesena na Garmina. Ne vem če je na vseh Nuvijih enako, ampak za 1350T vsekakor deluje! Tudi in predvsem v kombinaciji Adria Route 2.3 in Adria Topo 2.21SLO odlično, brez sesuvanja, resetiranja.
Gre za nekoliko drugačen pristop kot so bile Kamacovi TYP popravki, ki mi niso bili preveč všeč.
Ocenite sami. Pripombe dobrodošle.

Postopek:
1. Skopirajte si datoteko I000034C.TYP, ki je v priponki v mapo na vašem računalniku (verjetno je naslovljena s FAM844), kjer imate shranjeno karto AdriaTopo2.21 SLO (to bo prepisalo vašo staro I000034C.TYP datoteko, zato priporočam, da s naredite backup stare, za vsak primer)
evil.gif

2. Zaženite Map source (pozor ne bo zgledalo tako lepo!)
3. Pošljite želene dele kart na vašega Garmina. Za začetek priporočam, da si za test skopirate manjši del karte.
Končano!

Veliko uspeha. Komentarji dobrodošli.
 

Priponke

  • 812819-I000034C.rar
    1,1 KB · Ogledi: 424
I

Izbrisan uporabnik #488

Seveda je treba tvoj trud pohvaliti.

Edino kar mi ni jasno je to, zakaj bi nekdo pri avtonavigaciji uporabljal topo karto...
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
749
3
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Seveda je treba tvoj trud pohvaliti. Edino kar mi ni jasno je to, zakaj bi nekdo pri avtonavigaciji uporabljal topo karto...

Jaz!
V Mariboru imate naslov (hišno številko) na eni ulici, dejanski vhod v stavbo pa preko dvorišča na drugi (po možnosti enosmerni) ulici. Na topo tlorisu med seboj povezanih hiš vidim "luknjo" kjer pridem na dvorišče!
 

nuvi1350

Zelenc'
8. avg 2009
3
0
1
Snecer:

načeloma maš prav. Za navigacijo ne rabiš drugih podatkov kot črte (beri ceste). Ampak taka karta je dolgočasna
crazy1.gif

Nekaj dodatnih podatkov na karti, recimo toliko kot jih ima AdriaTopo, v ničemer ne obremenjuje vsebine karte, ocenjujem celo da jih je ravno prav ! Ne samo za avtomobiliste ampak tudi za motoriste, kolesarje, pohodnike. Vedno je fajn, če veš kje v prostoru si, kaj je okoli tebe. Sama karta AdriaTopo veš kaka je, ni najboljša, kategorizacija poti, cest itn. je še vedno slaba. Imen naselij na karti med vožnjo ne vidiš. Ampak boljših kart za Garmine trenutno ni. Če se komu zdi preveč vsebine lahko topografsko karto izklopi. Je pa jasno, da je treba med vožnjo predvsem na cesto gledat in ne v karto!
ne-ne-1.gif


Po moje karto najbolj obremenjujejo divje rjave izohipse, zato sem te dal v nežno, nevtralno svetlo barvo. Dalo bi se še izboljšat.
Vidiš tudi JODLAR ni padel v luknjo ko si je naložil moj TYP, če ga prav razumem
cheer.gif


Vsebino karte obramenjuje tudi senčenje reliefa, ki na nekaterih Garminih ni najboljše porihtano. Živim v ravnini, na garminu pa tega ni videt, oz je vse lisasto, rjavo, grdo. No ptem sem to s popravkom TYP datoteke odpravil. Morda veš rešitev, kako bi relief prikazal samo v Hribih?
sprasujem se.gif
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Me pa še nekaj muči - od kdaj ima topo karta notri destinacije? Združil AR 2.30 in topo 2.21 in imam sedaj pri skoraj vseh iskanjih destinacij podvojene vpise - gostilne, bencinski servisi itd. Zelo brezvezna fora, da je potrebno potem odklopiti topo pri iskanju destinacij...
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
749
3
18
Citat:
Uporabnik sbor pravi:
Me pa še nekaj muči - od kdaj ima topo karta notri destinacije? ...
Od vedno!
Samo vodi do njih (med njimi) po ravni črtni ne po cesti.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Ravno včeraj sem iskal Slavkov dom. Samo AR ga ne najde, AR+AT pa najde in pripelje skoraj za mizo.
 

Podobne teme