Iz wordpada/notepada v excel

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Problem se je začel že, ko sem neke podatke pretvarjal. Koordinate v utm obliko. Pa saj to nima veze.
Pretvorbe so bile napačne, zato, ker je bila oblika decimalnega ločila nastavljena na vejico in ne na piko.
No, pa sem mislil, da bo isti problem pri excelu, vendar očitno ni.

Vse številke, ki sem jih dobil imam zdaj v word/note padu.
In zdaj moram te številke dat v excel, da jih obdelam.

Konkretno kaj je problem. Pripel sem en file številk, če bo kdo to celo preizkusil, kaj mu naredi v excelu.
Prvi stolpec je datum in čas - tega v redu nalepi.
Ostali stolpci so koordinate.
Prva koordinata je 413413.894. V excelu ni decimalk. Številka je kar cela 413413894, kar je narobe.
Kdaj mi vrže tudi v obliko 413.413.894.
V glavnem, ko kliknem na številko v excelu, bi mi moralo zgoraj, kjer je f(x) pokazati 413413.894

In tako za vse ostale koordinate. V glavnem moralo bi biti identično kot v wordpadu.

Kje je problem?
 

Priponke

  • 880729-24_00_grs1_gmx1.zip
    1,2 KB · Ogledi: 270

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Poizkusil sem tudi z raznimi nastavitvami ipd.
Paste special, itd itd. Celice urejat... Skratka nič ne pali.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.100
1.030
113
V beležnici zamenjaj . z , in potem uvozi v excel.
Za razmejitev določi tablulator.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Locale daš na US.

Če ne gre v Excel, pa kar sistemsko (Control Panel / Regional...)

Razen če ti je ratalo zamenjat vejice in pike v Notepadu.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Zaenkrat res hvala lepa obema, mi je ratalo spravit v excel pravilno.
Vendar pa mi ni čisto jasno tisto z razmejitvijo - ali mi potem lahko to tudi v excelu nazaj spravi namesto vejic v pike?
Ker v sistemu že imam pike namesto vejic...
Če pa v excelu replace-am vejice v pike, mi tisto sranje naredi, ki sem ga že na začetku opisal.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
V Excelu nič ne spreminjaj.

Tam so shranjene številke po vrednosti.

Dokler so pravilne, se jih ne tikaj
wink-1.gif


Razen če misliš natisnit al kaj takega. Pol pa Locale spremeni, oziroma formatiranje.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Problem je v tem, da imam v excelu narejen vzorec kako naj bi zdaj naprej podatke obdelal. Vključno s formulami in vsem...
To je zato, da se čimprej obdela podatke, da se potem lahko začne naprej diplomska delat. In že tako je bilo zamudno vse koordinate porihtat, zdaj pa bo to potrebno v excelu naprej dokončat.
In če bi zadeve štimale, bi lahko samo copy/paste in zadeva bi bila relativno hitro preračunana.

In sedaj - npr če hočem prilepit v vzorec identične koordinate, vendar z vejicami, mi spet vse narobe dela. Zato sem mislil, da bi nekje prišel do pik.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Zaenkrat sem preizkusil, če vse, tudi "vzorec" spremenim v vejice(sistemsko) in zadeva z vejicami začuda deluje.
Vendar na koncu bom moral vseeno nekako do pik prit. Mogoče bo zdaj, ko sem komplet spremenil, tudi potem vice versa nazaj šlo...