iPhone 3GS in nenavadno praznjenje baterije

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
punca je par dni nazaj opazila nenavadno praznjenje baterije pri iPhone 3GS. zvecer ko je sla spat, je bila baterija se skoraj polna, zjutraj, ko se je zbudila, je ostalo le se nekaj vec kot 50% baterije. danes podobna zgodba, le da je bilo le se 36% baterije.

pred tem ji je baterija preko noci izgubila le nekaj % baterije, telefon pa je lahko uporabljala se skozi cel dan.

obstaja za iPhone tudi kak app, ki bi prikazoval, kaj je baterijo? ze res, da je telefon star cca. 3 leta in vmes pol leta ni bil v uporabi, vendar so se tezave pojavile prakticno cez noc, zato dvomim v odpoved baterije (jo pa seveda dopuscam).
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ne da bi vedel, verjetno bi omenila tudi to, ce bi se.

@R0KY - telefon je od prvega dne prakticno isti, iste nastavitve, appi in vse ... edino v soboto sem ji notification center malo spremenil, ugasnil par obvestil, omogocil par obvestil, ampak to je bilo ze potem, ko mi je prvic potozila o nenavadnem obnasanju baterije.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
men so location services na 3g in 4ki blazno kurl baterijo... je pa res, da je 3gs ze star in ni nic cudnega ce bo pocas sel k vragu... probi se hard reset narest (drzis power pa action do jabuka)
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ima jailbreak in kake appse iz cydije? Če se to dogaja le zadnje dni, potem je zagotovo nek nov app, ki laufa v ozadju in kuri baterijo, pri meni je bil recimo My Data Manager.Katere appse je nazadnje poinštalirala? Najprej priporočam, da se zaprejo vi programi v ozadju in se naredi restart iphona. Hard reset/restore priporočam za zadnjo možnost.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ko sem ji par mesecev nazaj dal iPhone, sva gor dala Twitter, Instagram, Facebook, Snapseed, dva appa od Mobitela (mora imeti za sluzbo) and that's it. nic novega potem. zato me toliko bolj cudi, da je kar naenkrat zacela nagajati baterija.

telefon je normalen, serijski, brez jailbreakov.

location service pa kot pravim, je ze cel cas uporabe prizgana in dvomim, da je vzrok.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Seveda ni vzrok location service... Imam nonstop vključenega, pa vseeno ne pade baterija čez noč za več kot 3-4%. Priporočam, da se naredi svež backup, nato restore in restore from backup.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
no ne bod prepameten, location services znajo izdatno povecat uporabo baterije. pogugli location services battery drain...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ok. Po več kot 4 letih uporabe iphona, 3g/3gs/4/4s/5 še tega nisem opazil, ne na uradnih iOS, ne na beta5,6,7... Location S je seveda bil VEDNO prižgan. Zakaj bi sicer imel telefon za pol tisočaka!?!?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Tako da po mojih izkušnjah, katerih je preko 35k ur, hehe, location service ne prazni baterije, da bi rekel, to je krivo, ker porablja preveč baterije.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
no ne bod prepameten, location services znajo izdatno povecat uporabo baterije. pogugli location services battery drain...

Ampak ne, ce je zadeva stalno prizgana ... Ce jo imas ugasnjeno in jo potem enkrat prizges, je logicno, da bos opazil, da baterija drzi manj... ampak ne tako drasticno ...

Najbolje je probat najprej narediti backup in potem clean restore in povrnitev backupa ... Ce se stanje ne izboljsa, potem je fino se kalibrirati baterijo ...

Calibrate iPhone Battery:

Use the iPhone until it it shuts OFF itself, due to Low Battery. Then Charge it back up without interruption, like unplugging it, to full charge 100%. Then before or after you do this, Reset iPhone, hold both home and power buttons until the iPhone restarts itself, ignore the "slide to power off slider", let the iPhone restart itself.


Ce se to ne pomaga, se verjetno baterija pocasi poslavlja in bo dobro razmisliti o novi bateriji ali pa mocoe celo o novem telefonu
smile-1.gif
...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
bomo probali to.

pac, zanimivo je, da je prakticno cez noc zacela sepat, na mojh telefonih je pac zacela pocasi sepati, tu pa cez noc.

telefon pa drugace se vedno super siba, in za mojo je to superfino, ker vec kot to pravi da ne rabi, bi pa rada imela iPhone, zaradi enostavnega sistema in vsega. verjetno pa baterija nova tudi ne bi bila draga, problem je samo to, da ona dlje kot kako uro cez dan ne more biti ...
tongue-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Baterija je poceni in se hitro zamenja tako da tisti čas, če bi bilo potrebno menjati baterijo bo že zdržala
wink-1.gif
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Ok. Po več kot 4 letih uporabe iphona, 3g/3gs/4/4s/5 še tega nisem opazil, ne na uradnih iOS, ne na beta5,6,7... Location S je seveda bil VEDNO prižgan. Zakaj bi sicer imel telefon za pol tisočaka!?!?

Odvisno od aplikacij ane? Recimo moves skos spremlja kam se premaknes...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Ok. Po več kot 4 letih uporabe iphona, 3g/3gs/4/4s/5 še tega nisem opazil, ne na uradnih iOS, ne na beta5,6,7... Location S je seveda bil VEDNO prižgan. Zakaj bi sicer imel telefon za pol tisočaka!?!?

Ne poznam, verjetno pa koristi gps, ko je vklopljena in stem seveda naraste poraba baterije za precdej. Na ios7 pa si lahko pogledaš komplet kraje, kjer se potikaš.
wink-1.gif


http://board.protecus.de/t42771.htm#360301
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Meni se je to zgodilo na 4ki. Čez noč, pokurilo v stanju mirovanja 50% baterije, ob uporabi zdržal telefon 4 ure in šlus..
Naredil backup, ga na novo postavil na zadnjo verzijo in restore. Sedaj pokuri čez noč 3~4 procente baterije.
JB je. Location services, BT in WiFi vseskozi prižgani.