IDE disk - priklop na S-ATA

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
živjo,

uglavnem, imam problemčič:

Dobil sem novo mašino, ki ima notri že SATA disk. Imam pa še en IDE disk in bi ga zelo rad priklopil na mašino. Pa me zanima kako, ker plata nima nikjer IDE "vtičnice", da bi dal notri kabel (tisti širok trak), tako da nevem, kakšna bi bila rešitev?

Sprva sem mislil, da obstaja kakšen kabel, ki ima na eni strani IDE priključek, na drugi pa SATA, da ga lahko vtaknem v mašino.. pa baje ne obstaja.. ali pač?

Druga varjanta pa bi baje bila, da vgradim IDE vodilo (sej je to vodilo ne), ampak baje pride 50€.. kar mi je pa malo preveč, potem raje kupim zunanje ohišje...

Ko smo pa že pri ohišju - sem gledal po netu, pa nisem še nikjer zasledil ohišja za točno dva IDE diska? Ima morda kdo kakšno idejo?

To je to na kratko, hvala
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
alternativa:
priklopi star disk na eno drugo plato. Skporaj disk na ene dva ali tri dvdje (predpostavljam da je disk manjši) ali prenosni disk. In vrži podatke gor nazaj na nov Sata disk.
smile-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Ni problem o podatkih, gre se za to, da imam pač več prostora v mašini.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Ja, če se ne motim, imam plato

HP 0A58h.
http://hardware4linux.info/system/2727/

Sem pa sedaj ugotovil, da imam verjetno SATA disk notri in da ni nikjer konektorja za IDE disk - pa bi baje moral biti na plati, vsaj tako mi je v eni štacuni zatrdil, da naj bi bilo vsaj en IDE reža na plati... na vsaki plati.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
ammm jap, tole mašino imam ja - sem prav moral v CPUID pogledat, ker v My_Computer tako čudno piše.

Torej, mi ne preostane drugega, kot da kupim kartico z IDE vodilom, če želim imeti IDE disk notri ne?

Kako bom pa to vseskupaj zvezal, bom pa se še malo pozanimal, ker tale SATA disk, ki je notri ima drugačen napajalni kabel, kot IDE disk. Sicer je notri tudi IDE napajalni kabel, samo bom moral pravo zaporedje ugotovit, pa mal jumer premikat pomojem
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Raven pravi:
Torej, mi ne preostane drugega, kot da kupim kartico z IDE vodilom, če želim imeti IDE disk notri ne?
Ne. So ti zgoraj lepo linkali SATA-PATA adapter.

Pa definiraj "čuden priključek"....
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ja, sata disk ima napajanje za sata disk. Noben nikjer ne pravi, da imajo sata diski standardni kabel
wink-1.gif


Sicer pa, če ti je kaj čudno, slikaj pa pokaži, da vidimo to čudo od računalnika
zmaga.gif
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Očitno imaš v kompjuterju tudi dvd enoto, ki pa ne mora biti drugače kot priklopljena na ata kontroler. Če je ta kabel samo z enim priklopom ga zamenjaj s tistim z dvojnim, priklopi gor disk, ga nastavi na slave način in ima da dela. Napajalnik bi pa tudi moral imeti še kakšen kabel za ata disk.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Evo, sem spedenal stvari
smile-1.gif


Kupil sem v TechTrade-u RAID contoller, priklopil, priklopil kable in disk in mi je kar s prve ratalo, sem kar ponosen nase.
smile-1.gif


Malo me sicer moti, ker je napajalni kabel malo kratek in mi sedaj disk samo leži čisto zgoraj.. ampak sej, nima bit kej ne? Mislim,d a bi se kej pregreval itd...

ČE bi ga hotel vršt v slot za diske, bi rabil daljši napalani kabel.. se da nekako "doštukat" zadevo, oz kupit nek podaljšek?

Drgač pa hvala vsem za odgovore, sem se zopet nekaj novega naučil