Garmin Nuvi - določanje cilja na mapi

bseelly

Zelenc'
13. mar 2010
4
0
1
Pozdravljeni!
Po nakupu Garmina sem naletela na eno težavico... srčno upam da jo zna kdo izmed vas elegantno rešiti
smile-1.gif


Odkar sem nabavila omenjeno napravico se mi velikokrat zgodi, da vem ime kraja, vendar bi rada kasneje kar na mapi poljubno označila drugačen cilj.
Torej, ko vpišem približne kriterije iskanja in mi Garmin prikaže iskani kraj (ulice naključno pritisnem), pa ne morem naknadno prirediti cilja na karti (npr želela bi da me garmin popelje 3 ulice proč od cilja, ki je trenutno zastavljen)...

Garmin mi namreč po vpisu ulice ne pusti več izbire s prstom; okvirček z informacijami se trdno drži zapisanega cilja in sploh ne morem izbrati poljubne točke.

1300VE.jpg


Možna je rešitev v ročnem iskanju destinacij preko premikanja po zemljevidu... a premikanje po zemljevidu od trenutne lokacije do npr nekega majhnega mesta v Franciji se mi pa zdi izjemno zamudno....

Sprašujem ali sem spregledala kje kakšno možnost, ki ti to omogoča, ali je Garminov uporabniški vmesnik le tako bizarno zastavljen?

Najlepša hvala za odgovor!
 
Nazadnje urejeno:

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Lahko se shran obe točki in se nato naredi pot od ene do druge - izbereš 1. točko nastavi lokacijo in kam - 2 točka. Ko se ne rabi več pa se jih da vsako posebej pobrisati.

LP
 
Nazadnje urejeno:

bseelly

Zelenc'
13. mar 2010
4
0
1
Ja ampak Nastavi lokacijo deluje le če je gps sledilnik satelitov ugasnjen...

Torej moraš da lahko nekaj poiščeš, ugasnit sledilnik gps, poiskat destinacijo, nastavit lokacijo in ročno pol poiskat poljubno točko, jo shranit med priljubljene, vklopit gps in nastavit pot od trenutne lokacije do priljubljene?

Prav imam, Garminov UI je torej res bizarno zastavljen
smile-1.gif
 

lejko

Pripravnik
10. nov 2007
380
0
16
49
Grosuplje
Ja kaj pa ko določaš kraj ,pa da ne gres prek iskanja ulic ampak prek mest in preden potem potrdis ruto ,prtisnes zemljevid ,tko jst lahko pol premikam zemljevid po tistem mestu in tudi izberem drugo ciljno točko z pritiskom na pač določeno lokacijo!

Ne vem ali sm pa narobe kej zastopu!
redface-1.gif
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Lahko pa tudi potem ko izbereš ulico in Pojdi ko ti ponudiopciji Kot vmesna toæka ali Cilj izbereš Cilj.

LP
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
To imajo novi Garmini 13** res obupno rešeno.

Stari dobri Garmin 205W je imel to rešeno odlično.
Nova grafična podoba mi niti slučajno ni všeč.

Škoda, ker se ne da na 13** nastaviti grafično podobno iz Garmina 205W.

Tudi premikanje po zemljevidu, mi gre izjemno na živce, ker ti te ikonce shrani,pojdi, nazaj ter izpisan cel naslov zasedejo pol ekrana-upam, da bom kdaj dočakal popravek, ki bo to popravil in naredil tako kot je to lepo imel urejeno stari 205W.
 

bseelly

Zelenc'
13. mar 2010
4
0
1
Hvala za vse odgovore!
Vse sem preizkusila, sicer jih bom uporabljala ampak so rešitve za tako logično stvar kar zapletene, še posebej če nisi vešč takih naprav, kot marsikateri uporabnik ni.
@lejko
Ja isto stvar omogoča če greš preko iskanja ulic, vendar če imaš daljšo pot, se moraš premikat čez celoten zemljevid da dobiš pogled na cilj, saj te na začetku vedno vrže na start Jaz sem iskala predvsem najpreprostejšo opcijo
smile-1.gif

@fikus
To bi bilo idealno
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme