Galaxy tab2 10.1 / note2 10.1 prek HDMI na TV?

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Zanima me samo ali se da omenjeni tablici povezat na plazmo TV za gledanje filmov, ki ima navadno HDMI vtičnico? Kakšen kabel se rabi? Nekje berem da rabim nek adapter, spet drugje da ni šans povezat prek HDMI, sploh v EU...
confused-1.gif
Je slika potem čez cel ekran ali je kako odrezana? Do sedaj sem imel laptopa povezanega lepo prek HDMI-HDMI in je delalo ko šus, tudi fotoaparat sem povezal brez problema, zdaj pa bi rad imel prek tablice. Je varijanta?

Hvala za info
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
37
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Rabil boš takle vmesnik .

Mogoče poglej še na ebayu, če je kaka cenejša vrjanta.

Drugače bi bilo pa dobr, če bi šel v Lj v BTC v BB (tavelk), kjer ima Samsung svoj MMC, pa tam vprašaš, kako je z resolucijo.
Lahko ti povem, da smo galaxy s3 povezal z HDMI na TV, pa je bla slika čez cel ekran, resolucija taka, kot mora biti
smile-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
37
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Jah, če prodajajo HDMI pretvornik...
smile-1.gif


Skor sigurno bo delal.. v pretvornik bo vrjetno potrebno priklopiti še napajanje micro USB (vsaj na S3 je tko), na TV zbereš hdmi vhod in se slika avtomatsko prikaže. Pač, duplicate screen naredi.

Če hočeš bit pa 100% prepričan, se pa obrni na Janus trade Tech support:

Citat:
Tel: 04 20-15-861
Tel: 031 21-21-21, 030 30-40-40
E-naslov: samsung.podpora@janustrade.si
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Saj ti pri vmesniku piša, da je kompatibilen z vsemi tabi in z note 10.1. Ni pa kompatibilen s tab 7.0.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
V trgovini in na samsungu so mi rekli da samo note dela prek HDMI kabla, sem tam gledal tudi tisti HDTV vmesnik za cirka 30-40 EUR. Torej povezava gre: HDMI iz TV v ta konektor, potem naprej v tablico, in pa polnilec se priklopi na konektor. Torej tab2 10.1 DELA s tem konektorjem in lahko gledam filme na TV, tab2 7" pa NE dela? To da note dela vem, zanima me kako je s tab2...
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
V trgovini in na samsungu so mi rekli da samo note dela prek HDMI kabla, sem tam gledal tudi tisti HDTV vmesnik za cirka 30-40 EUR. Torej povezava gre: HDMI iz TV v ta konektor, potem naprej v tablico, in pa polnilec se priklopi na konektor. Torej tab2 10.1 DELA s tem konektorjem in lahko gledam filme na TV, tab2 7" pa NE dela? To da note dela vem, zanima me kako je s tab2...

Ko sem se jaz ukvarjal s tem vprašanjem je bil zaključek to:

====================================================================

RE: Facebook: Request from Samsung Support App
From: Samsung tehnična podpora samsung.podpora@janustrade.si
To: ....@gmail.com>

Pozdravljeni,

na tablici Galaxy Tab 2 10.1 (GT-P5110) HDMI povezava na TV ne deluje.


Lep pozdrav,

[peter_tech]

===================================================================

tukaj sem odnehal.

če je komu v praksi vseeno kako uspelo, se tudi jaz priporočam za info.

PS: glede tistega adapterja zgoraj na uradnem samsungu. tisto je US stran, v US je tab 10.2 označen kot model GT-P5113, pri nas pa je to model GT-P5110. Razlika je ravno v tem, da v US HDMI dela v EU pa ne, tako sem uspel pregooglati - očitno je tudi EU lahko za koga balkan.
 
Nazadnje urejeno:

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
37
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Samsungove trgovine (v MB v Europarku al kaj je že in v CityParku v Lj v Telekomovi trgovini) bi mogle imeti tudi te konektorje na zalogi. Magari pejdi tja, pa naj ti pokaže, kaj dela in kaj ne..

Sej nej bi imeli usposobljen kader, da ti zadeve predstavi in pokaže.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Sem bil. Isto kot v zgornjem mailu mi je prodajalec odgovoril da tab2, tako 7" kot 10.1", NE gre priklopit na TV. Samo note se da priklopit. Isto so mi rekli v big bang trgovini. Po netu tudi veliko folka pravi da tab ne dela. Hec je v temu, da nekateri pravijo pa da jim dela. Tudi na škatli od HDTV konektorja piše tab2 10.1 working (glej spodaj), kao 7" pa ne dela. Tukaj je cela zmeda, na internetnih forumih je kaos glede tega. No iz samsungove official strani pa:

Galaxy Tab™ HDTV Adapter
“**Compatible with the Samsung Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 7.0 Plus, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 2 10.1 and Galaxy Note 10.1”

The HDTV adapter supports HD signals up to 1080p. Connects directly to a standard HDMI cable for easy connectivity to home theater or monitor. Can connect directly to the Galaxy Tab to create an HDMI docking station. (HDMI cable sold separately) Not Compatible with Galaxy Tab 7.0.

$39.99

Zdaj ne vem kdo je tukaj neumen in zakaj pišejo da dela na tab2 10.1 če potem NE DELA???
bonk.gif
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Sem bil. Isto kot v zgornjem mailu mi je prodajalec odgovoril da tab2, tako 7" kot 10.1", NE gre priklopit na TV. Samo note se da priklopit. Isto so mi rekli v big bang trgovini. Po netu tudi veliko folka pravi da tab ne dela. Hec je v temu, da nekateri pravijo pa da jim dela. Tudi na škatli od HDTV konektorja piše tab2 10.1 working (glej spodaj), kao 7" pa ne dela. Tukaj je cela zmeda, na internetnih forumih je kaos glede tega. No iz samsungove official strani pa:

Galaxy Tab™ HDTV Adapter
“**Compatible with the Samsung Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 7.0 Plus, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 2 10.1 and Galaxy Note 10.1”

The HDTV adapter supports HD signals up to 1080p. Connects directly to a standard HDMI cable for easy connectivity to home theater or monitor. Can connect directly to the Galaxy Tab to create an HDMI docking station. (HDMI cable sold separately) Not Compatible with Galaxy Tab 7.0.

$39.99

Zdaj ne vem kdo je tukaj neumen in zakaj pišejo da dela na tab2 10.1 če potem NE DELA???
bonk.gif

Poglej si PS v mojem popravljenem odgovoru. Tab 10.2 wifi sta dve varianti: P5113 za USA in P5110 za EU - zato na prvi pogled takšen kaos.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Lahko je US stran ampak pri nas prodajajo TOČNO TAK adapter, ki potem ne dela.
bonk.gif
Če ne drugega bom špile lahko igral naslednjih par let brez štekanja.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Lahko je US stran ampak pri nas prodajajo TOČNO TAK adapter, ki potem ne dela.
bonk.gif
Če ne drugega bom špile lahko igral naslednjih par let brez štekanja.

Ne vem, kaj točno si gledal pri nas v trgovini. Vendar je tudi pri adapterjih treba biti pazljiv - od zunaj izgledajo vsi adapterji enako. Vendar ima adapter v ZDA polno ime EPL-3PHPBEGSTA in med podprtimi tablicami tudi tab 10.2 (aka P5113), če pa greš na nemško stran samsunga pa ima na pogled enak adapter polno ime EPL-3PHPBEGSTD, med podprtimi tablicami pa ni nikjer tab 10.2!

Komentarja, ali je to označevanje z eno črko oz. cifro razlike user friendly ali ne, se bom rajši vzdržal, očitno je takšen pač korejski način.

Če je kdo našel kakšno delujočo alternativo za evropski tab 10.2 (P5110) se pa priporočam.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
samo razmišljam;
da naložiš usa rom in kupiš usa adapter?
ali najprej probaš samo z usa adapterjem. Samo kje ga dobit samo v test.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
samo razmišljam;
da naložiš usa rom in kupiš usa adapter?
ali najprej probaš samo z usa adapterjem. Samo kje ga dobit samo v test.

Če sta dve varianti Taba, jer razlika v hardveru in ne samo v softveru in ta varianta ne bo šla skozi.